Wspomóż Ekspedyt.org!

Drodzy Czytelnicy, od niedawna na naszej stronie pojawił się link “Wpłaty”, jednak jest on mało widoczny, a też należy się wyjaśnienie – na co zbieramy.

Jeśli chodzi o utrzymanie infrastruktury technicznej, to mogę nadal te koszty brać na siebie. Jednak prowadzenie prac redakcyjnych (dobór grafik, pozycjonowanie, notki redakcyjne) i promocja Portalu wymaga dużego nakładu pracy. Ja – na podstawie własnych doświadczeń określam niezbędne minimum na 1/2 etatu. Czarna Limuzyna mówił mi, że potrzebne byłoby zaangażowanie co najmniej 3-4 osób. Nie wiem, czy będzie nas stać na stworzenie i opłacanie takiego zespołu profesjonalistów, ale liczę, że część potrzebnej pracy może być wykonywana przez wolontariuszy. Bez osoby redaktora naczelnego, która potraktuje zarządzanie portalem jako swoją główną działalność zawodową – nie wyobrażam sobie rozwoju Portalu.

Tak jak pisałem w notce “Quo vadis Ekspedyt.org?” – chcę założyć fundację, która byłaby formalnym właścicielem i ciałem zarządzającym Portalu i moim “testamentem” jest, aby złożyła ona Czarnej Limuzynie ofertę zatrudnienia na stanowisku redaktora naczelnego.

Środki, które wpłyną na rzecz “Ekspedyt.org” zostaną rozdysponowane przez radę fundacji, o której uformowanie niniejszym proszę Czarnego(ną?) Limuzynę.

Dziękuję serdecznie dotychczasowym darczyńcom!

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)