Regulamin

 1. Serwis udostępnia funkcjonalność aplikacji WordPress dla użytkowników bezpłatnie i bezterminowo. W razie likwidacji serwisu użytkownicy otrzymają swoje materiały w postaci elektronicznej kopii zapasowej (ewentualnie w postaci instrukcji, jak taką kopię utworzyć i zapisać na własnym komputerze).
 2. Redakcja portalu ma orientację narodową i katolicką, dlatego promowane będą przede wszystkim artykuły o takiej tematyce.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo arbitralnego usuwania artykułów ze strony głównej.
 4. Liczba kont może zostać ograniczona w związku z wyczerpaniem fizycznych zasobów serwera. W takim wypadku konta już utworzone nie będą kasowane, natomiast może zostać zablokowana możliwość dodawania nowych kont.
 5. Każdy odpowiada za swoje wpisy – notki oraz komentarze.
 6. Wszystkich użytkowników serwisu obowiązuje netykieta, w szczególności powstrzymanie się od spamowania, trollowania, wulgaryzmów, inwektyw i kaleczenia języka polskiego.
 7. Powodem zablokowania możliwości publikowania lub usunięcia bloga może być negowanie zachowaniem lub w głoszonych poglądach  nauki Kościoła Katolickiego: uporczywe rozgłaszanie herezji, obrażanie Boga, publikowanie nieprawdy, pomówień, naruszanie czyichś dóbr osobistych oraz wielokrotne naruszanie niniejszego regulaminu mimo ostrzeżenia przez administratora serwisu.
 8. W wyżej wymienionych przypadkach administrator serwisu może usunąć materiały bezpośrednio związane z przekroczeniem danego punktu, a w przypadku notorycznego łamania regulaminu – usunąć całe konto danego użytkownika.
 9. Wyrażanie wątpliwości i zadawanie pytań o zasadność zapisów Katechizmu Kościoła, Prawa Kanonicznego i innych pism i zaleceń Kościoła nie będzie uznawane za głoszenie herezji, jeśli czynione jest w dobrej woli poszukiwania prawdy.
 10. Niniejszy regulamin może zostać uzupełniony lub zmieniony, jeśli będzie taka potrzeba.

Uzupełnienie z 14 lutego 2013 r.

Od tej pory rejestrujące się osoby otrzymają uprawnienia “Subskrybent” pozwalające na komentowanie oraz otrzymywanie powiadomień o nowych notkach/komentarzach via e-mail.

Jeśli ktoś o takich uprawnieniach chciałby blogować, proszę o wiadomość na adres

legion.piorunujacy@gmail.com

Regulamin moderacji:

 1. Celami moderacji są:
  – pozycjonowanie notek zgodnie z opisanym w Regulaminie ogólnym profilem Portalu i wytycznymi redakcji,
  – chronienie Portalu przed niezgodnymi z regulaminem (nieetycznymi) zachowaniami użytkowników, zagrażającymi jego bezpieczeństwu i jakości informacyjnej.
 2. Przykładami zachowań wymagającymi interwencji moderacyjnej są:
  – utworzenie wpisu personalnie atakującego drugiego blogera
  – personalne atakowanie blogera w komentarzach
  – publikowanie informacji fałszywych lub niesprawdzonych jako prawdziwych
  – tworzenie wpisów lub komentarzy o charakterze “trollingu”:
  cechujących się niskim poziomem, nie na temat, zaprzeczających oczywistym faktom, bełkotliwych lub niezrozumialych, służących skłócaniu lub obrażaniu blogerów “Legionu”.
 3. Moderator dysponuje następującymi środkami dyscyplinowania łamiących regulamin blogerów:
  – upomnienie
  – ukrycie komentarza lub wpisu
  – skasowanie komentarza lub wpisu
  – czasowe zablokowanie możliwości komentowania
  – czasowe zablokowanie możliwości publikowania jakichkolwiek treści
  – trwałe zablokowanie konta, opcjonalnie połączone ze skasowaniem wpisów użytkownika
  Zmienianie tytułów lub treści wpisów i komentarzy jest niedopuszczalne.
 4. W wypadku ukrycia lub skasowania wpisu (notki lub komentarza) moderator musi poinformować jego autora o przyczynach i powiadomić o tym fakcie pozostałych moderatorów e-mailem na grupę kohorta_mod@googlegroups.com.

O autorze

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)