Regulamin

 1. Serwis udostępnia funkcjonalność aplikacji WordPress dla użytkowników bezpłatnie i bezterminowo. W razie likwidacji serwisu użytkownicy otrzymają swoje materiały w postaci elektronicznej kopii zapasowej (ewentualnie w postaci instrukcji, jak taką kopię utworzyć i zapisać na własnym komputerze).
 2. Redakcja portalu ma orientację narodową i katolicką, dlatego promowane będą przede wszystkim artykuły o takiej tematyce.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo arbitralnego usuwania artykułów ze strony głównej.
 4. Liczba kont może zostać ograniczona w związku z wyczerpaniem fizycznych zasobów serwera. W takim wypadku konta już utworzone nie będą kasowane, natomiast może zostać zablokowana możliwość dodawania nowych kont.
 5. Każdy odpowiada za swoje wpisy – notki oraz komentarze.
 6. Wszystkich użytkowników serwisu obowiązuje netykieta, w szczególności powstrzymanie się od spamowania, trollowania, wulgaryzmów, inwektyw i kaleczenia języka polskiego.
 7. Powodem zablokowania możliwości publikowania lub usunięcia bloga może być negowanie zachowaniem lub w głoszonych poglądach  nauki Kościoła Katolickiego: uporczywe rozgłaszanie herezji, obrażanie Boga, publikowanie nieprawdy, pomówień, naruszanie czyichś dóbr osobistych oraz wielokrotne naruszanie niniejszego regulaminu mimo ostrzeżenia przez administratora serwisu.
 8. W wyżej wymienionych przypadkach administrator serwisu może usunąć materiały bezpośrednio związane z przekroczeniem danego punktu, a w przypadku notorycznego łamania regulaminu – usunąć całe konto danego użytkownika.
 9. Wyrażanie wątpliwości i zadawanie pytań o zasadność zapisów Katechizmu Kościoła, Prawa Kanonicznego i innych pism i zaleceń Kościoła nie będzie uznawane za głoszenie herezji, jeśli czynione jest w dobrej woli poszukiwania prawdy.
 10. Niniejszy regulamin może zostać uzupełniony lub zmieniony, jeśli będzie taka potrzeba.

Uzupełnienie z 14 lutego 2013 r.

Od tej pory rejestrujące się osoby otrzymają uprawnienia “Subskrybent” pozwalające na komentowanie oraz otrzymywanie powiadomień o nowych notkach/komentarzach via e-mail.

Jeśli ktoś o takich uprawnieniach chciałby blogować, proszę o wiadomość na adres

legion.piorunujacy@gmail.com

Regulamin moderacji:

 1. Celami moderacji są:
  – pozycjonowanie notek zgodnie z opisanym w Regulaminie ogólnym profilem Portalu i wytycznymi redakcji,
  – chronienie Portalu przed niezgodnymi z regulaminem (nieetycznymi) zachowaniami użytkowników, zagrażającymi jego bezpieczeństwu i jakości informacyjnej.
 2. Przykładami zachowań wymagającymi interwencji moderacyjnej są:
  – utworzenie wpisu personalnie atakującego drugiego blogera
  – personalne atakowanie blogera w komentarzach
  – publikowanie informacji fałszywych lub niesprawdzonych jako prawdziwych
  – tworzenie wpisów lub komentarzy o charakterze “trollingu”:
  cechujących się niskim poziomem, nie na temat, zaprzeczających oczywistym faktom, bełkotliwych lub niezrozumialych, służących skłócaniu lub obrażaniu blogerów “Legionu”.
 3. Moderator dysponuje następującymi środkami dyscyplinowania łamiących regulamin blogerów:
  – upomnienie
  – ukrycie komentarza lub wpisu
  – skasowanie komentarza lub wpisu
  – czasowe zablokowanie możliwości komentowania
  – czasowe zablokowanie możliwości publikowania jakichkolwiek treści
  – trwałe zablokowanie konta, opcjonalnie połączone ze skasowaniem wpisów użytkownika
  Zmienianie tytułów lub treści wpisów i komentarzy jest niedopuszczalne.
 4. W wypadku ukrycia lub skasowania wpisu (notki lub komentarza) moderator musi poinformować jego autora o przyczynach i powiadomić o tym fakcie pozostałych moderatorów e-mailem na grupę kohorta_mod@googlegroups.com.

O autorze

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”