Po godzinach czyli do czego służą tamy

Smithsonian Institution zebrał tysiące gigantycznych szkieletów i ukrył je przed opinią publiczną. Rząd egipski znany jest z obrony swojej oficjalnej historii n/t piramid w Gizie. A rząd chiński zakopał kilka starożytnych piramid pod drzewami. Ukrywanie naszej tajemniczej przeszłości i wszystkiego, co kwestionuje oficjalną narrację historyczną, trwa już od ponad wieku.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

Ukrywanie przeszłości za pomocą tam

Tysiące starożytnych miejsc na całym świecie zostało zalanych

 

Smithsonian Institution zebrał tysiące gigantycznych szkieletów i ukrył je przed opinią publiczną. Rząd egipski znany jest z obrony swojej oficjalnej historii n/t piramid w Gizie. A rząd chiński zakopał kilka starożytnych piramid pod drzewami. Ukrywanie naszej tajemniczej przeszłości i wszystkiego, co kwestionuje oficjalną narrację historyczną, trwa już od ponad wieku.

W programie My Lunch Break na YouTube pokazywaliśmy, jak budowa kilku zapór celowo doprowadziła do zatopienia licznych starożytnych ruin i stanowisk archeologicznych na całym świecie.

Zapora Ilısu w Turcji zalała starożytne miasto Hasankeyf, które ma 12 000 lat i było skrzyżowaniem kulturowym cywilizacji Mezopotamii, Bizancjum i Imperium Osmańskiego. To zatopienie spowodowało również przesiedlenie 80 000 osób, gdy ich domy zostały pogrzebane pod wodą.

Zapora Birecik w Turcji zalała Zeugmę, ważny rzymski i hellenistyczny ośrodek handlowy, obejmujący kilka nieodkrytych dotąd obszarów.

Zapora Keban, także w Turcji, zalała Norsuntepe, czterdziestopiętrową osadę z epoki brązu, która była nieprzerwanie zamieszkiwana od 5000 do 1000r. p.n.e. Została ledwie zbadana, zanim została zalana wodą.

W Egipcie tamy Asuańskie zalały ponad tysiąc obiektów. Świątynia Izydy, miasto Aniba i wiele innych starożytnych zabytków znajdują się obecnie pod powierzchnią ponad dwóch tysięcy mil kwadratowych wody w Jeziorze Nasera, jednym z największych sztucznych jezior na świecie.

Fasadę świątyni w Abu Simbel pocięto na kawałki i złożono ponownie 65 metrów powyżej jej pierwotnej pozycji, natomiast właściwą świątynię zalano wodą.

Philae, święte miejsce znane jako „Perła Egiptu”, datowane na 300r. p.n.e., zostało zatopione. Podobnie jak kilka innych starożytnych świątyń, wiosek i cmentarzy. Około 50 000 Nubijczyków zostało przesiedlonych, gdy ich domy zostały pogrzebane pod wodą.

W Chinach Tama Trzech Przełomów i Tama Jeziora Qiandao zalały ponad tysiąc trzysta miejsc. W tym 1400-letnie miasto z czasów dynastii Han. Dobrze zachowane świątynie, drogi i domy zostały pogrzebane pod 40 metrami wody.

W Indiach zapora Panchet zalała wioskę Telkupi i jej okolice, w tym wiele świątyń. Świątynie te były częścią grupy starożytnych budowli, które znajdowały się w tej wsi od stuleci, a niektóre z nich pochodzą z I wieku n.e.

Zapora Belo Monte w Brazylii zalała kilka starożytnych i nieodkopanych stanowisk archeologicznych. Zapora Mosul w Iraku zalała starożytne ruiny sumeryjskie i babilońskie. A zapora Mornos w Grecji zalała starożytne miasto Kallio ze świątyniami i fortyfikacjami z okresu klasycznej Grecji.

Te zatopione miejsca są kontrolowane nie tylko przez lokalne rządy, ale także przez Stany Zjednoczone i Organizację Narodów Zjednoczonych. Archeolog z Uniwersytetu Bostońskiego, Ricardo J. Elia, wyjaśnił, w jaki sposób UNESCO i Stany Zjednoczone uniemożliwiły archeologom eksplorację tych zatopionych miejsc, powołując się na Prawo Morza (LOS), Podwodne Dziedzictwo Kulturowe (UCH) i Wyłączne Strefy Ekonomiczne (EEZ). Stworzono prawo, które zezwalają na odzyskiwanie i kradzież, ale ogranicza dostęp archeologów.

________________

Hiding the Past with Dams, Greg Reese, May 09, 2025

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!