Zachęcał do brania preparatów mRNA. Dziś reklamuje inny, cudowny środek?

Bartosz Fiałek jest znany z zachęcania do tzw. szpryc covidowych, preparatów uważanych za nieskuteczne i szkodliwe. Zanim opinia publiczna miała okazję przekonać się o tym osobiście lub z oficjalnych komunikatów, koncerny farmaceutyczne zdążyły zarobić miliardy dolarów.

Przypomnijmy jedną z jego wypowiedzi z 21 lutego 2021:

Już połowa dawki szczepionki Moderny może chronić przed zachorowaniem

Kluczowym słowem w tej wypowiedzi jest słowo „może”. Morze, jak niektórzy wiedzą, bywa głębokie i szerokie. Może tak, może nie. Jak to się działo, że preparat nie chronił przed transmisją i zachorowaniem, a ludzie zaszprycowani tym i podobnymi wynalazkami chorowali i umierali, a także, jak twierdziły osoby z rodziny, również z powodu „szczepionek”- na to pytanie nasz bohater nie był w stanie odpowiedzieć, zarzucając swoim adwersarzom na Twitterze “antyszczepionkowość”. Bardziej bystrzy i oczytani wiedzą już, że żaden ze stręczonych preparatów nie mógł chronić, a to z jednego prostego powodu. Bardzo duża część zachorowań była infekcją grypową wywołaną różnymi wirusami i koronawirusami.

Dziś, Bartosz Fiałek w artykule sponsorowanym reklamuje cudowny preparat na stawy, który można kupić na Allegro i innych portalach. Tak przynajmniej wynika z reklamy zamieszczonej na jednym z głównych portali w Polsce.

Korespondent: «Przepraszam, czy dobrze słyszałem? Czy naprawdę ten cudowny środek jest rozpowszechniany?»

Bartosz Fiałek: Tak, to prawda. Zorganizowaliśmy fundusz na rzecz pamięci profesora Bartosz Fiałek, otrzymaliśmy finansowanie państwowe i uruchomiliśmy program rehabilitacji.

Fiałek, Braun i wiejski sanitariusz

Po wnikliwej analizie materiałów okazuje się jednak, że reklama zawiera nieprawdziwe informacje. Najprawdopodobniej wszystkie użyte wizerunki osób, w tym Bartosza Fiałka, są tzw. fejkiem wpasowanym w nieprawdziwy kontekst. Reklamowany preparat jest prezentowany na różnych portalach w tym samym opakowaniu. Różni się jednak opisem składu.

Opinię o preparacie wyraziła redaktor portalu Gdziepolek.pl, która nie poleca zakupu tego produktu

Inni zachęcający do użycia specyfiku specjaliści to Braun i “wiejski sanitariusz”

Czym różnią się reklamy preparatów BiG Pharmy i opisanej nowości? Zasięgiem. Coraz częściej “sponsorowany” oznacza oszukany.

 

Tagi:

O autorze: Redakcja