Niemcy: zakaz prowadzenia pojazdów w weekendy?

„Odpowiedni limit natężenia ruchu byłby możliwy jedynie poprzez wprowadzenie środków ograniczających, które trudno zakomunikować społeczeństwu, takich jak ogólnokrajowy i nieograniczony zakaz prowadzenia pojazdów w soboty i niedziele”

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

 

Niemcy twierdzą, że będą musiały zakazać prowadzenia pojazdów w weekendy, aby osiągnąć cele zerowej emisji netto

„Ogólnokrajowe i bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów w soboty i niedziele.”

Niemiecki minister transportu zadeklarował, że będzie musiał wyegzekwować całkowity zakaz prowadzenia pojazdów w weekendy na terenie całego kraju, aby zachować zgodność z obecnymi przepisami dotyczącymi klimatycznego „zero netto”.

Tak. Naprawdę.

Volker Wissing zasugerował zmianę prawa, aby na razie wyłączyć sektor transportu z celów redukcji emisji dwutlenku węgla, ponieważ jest to w zasadzie niemożliwe bez zakazania ludziom wsiadania do samochodów.

 

Wissing stwierdził, że prawo należy zmienić do połowy lipca, w przeciwnym razie nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko podjąć drastyczne działania.

W liście do przywódców grup parlamentarnych z koalicji, Wissing napisał: „Odpowiedni limit natężenia ruchu byłby możliwy jedynie poprzez wprowadzenie środków ograniczających, które trudno zakomunikować społeczeństwu, takich jak ogólnokrajowy i nieograniczony zakaz prowadzenia pojazdów w soboty i niedziele”.

 

Partia Zielonych i Socjaldemokraci (SPD), będący w koalicji rządowej z probiznesową partią FDP Wissinga, oskarżyli go o sianie paniki. Dołączyli do nich aktywiści z Greenpeace, którzy twierdzą, że Wissing blokuje środki ochrony klimatu.

Lider FDP, minister finansów Christian Lindner, poparł Wissinga, zauważając, że „ustawa poprzedniego rządu dotycząca ochrony klimatu może wkrótce doprowadzić do zakazów prowadzenia pojazdów”.

 

Wissing w wywiadzie radiowym podtrzymał swoje słowa, podkreślając, że po prostu „powiedział obywatelom prawdę. Redukcję tak dużych ilości [emisji] można uzyskać jedynie rezygnując z samochodów osobowych i ciężarówek”.

 

„Tacy jak Greenpeace i Zieloni, którzy zawsze twierdzą, że przepisy dotyczące ochrony klimatu muszą pozostać takie, jakie są, mogą teraz zacząć obawiać się konsekwencji swojej polityki” – dodał.

Następne w kolejce są paszporty węglowe umożliwiające podróżowanie…

 

 

A później lockdowny klimatyczne…

 

_______________

Germany Says It Will Have To BAN DRIVING At Weekends To Meet Net Zero Targets, Steve Watson, 17th April 2024

−∗−

Warto porównać:

Lockdowny? To jeszcze nie koniec…
W ramach „lockdownu klimatycznego” rządy ograniczyłyby korzystanie z prywatnych pojazdów, zabroniłyby spożywania czerwonego mięsa i narzuciłyby ekstremalne środki oszczędzania energii, podczas gdy firmy paliw kopalnych musiałyby zaprzestać wydobycia. [...]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!