Klaus Schwab i jego globalizm. Czy to następca Marksa?

Rok 1962, Palo Alto, Kalifornia. Dzieci, w piątek, zadają swojemu nauczycielowi historii, Ronowi Jonesowi pytanie: “Jak to się stało, że 80-milionowy naród zwariował, że taki kretyn jak Hitler ich wszystkich przekonał i oni poszli na podbój świata? Jak to się stało?”

Ron Jones skończył zajęcia w piątek. Myślał w sobotę. W poniedziałek rano przyszedł do dyrektora i powiedział: “Panie dyrektorze, ja chcę zrobić taki mały eksperyment. Czy pan mi pozwoli? – Tak.” I Ron Jones zaczął stosować programowanie kulturowe. Zaczął mówić tym dzieciom, co trzeba robić, żeby uratować świat. Żeby to oni uratowali ten świat. W piątek to wszystko przerosło jego oczekiwania. On już miał grupę faszystów. Dwustu. Pięć dni mu to zajęło.

My tacy jesteśmy. Państwo również. My dajemy się bardzo łatwo programować. My uwielbiamy idoli. My nie myślimy racjonalnie.

−∗−

Klaus Schwab i jego globalizm. Czy to następca Marksa?

24 kwi 2024

Bartosz Kopczyński, Jan Wojciech Kubań i Jerzy Szczepkowski rozmawiali w trakcie konferencji “Jaki jest ostateczny cel antykultury”, zorganizowanej ku czci Krzysztofa Karonia. Rozmowę prowadził wiceprezes Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach.

 

−∗−

Warto zapoznać się:

Tomasz Antoni Żak: Przestańmy się doktoryzować z Antykultury!
A zatem niebo utraciłem, wiem to dobrze. Moja dusza, niegdyś wierna Bogu, Została wybrana do piekła. Z Szatanem zawarłem pakt. On me nuty kreśli i wybija takt, Ja gromko wygrywam […]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!