“Święci kapłani uratują świat…” – ks. Marek Bąk

W dzisiejszym świecie (a kiedy było inaczej?) nie jest łatwo być kapłanem, dlatego, że nawałnica światowa jest wroga kapłanom. Dlatego teraz kapłani dzisiaj mają szczególny powód i szczególną okazję by się wykazać czystością, wiernością, uczciwością. I ich uświęcenie ratuje świat. Święci kapłani, obyśmy się takich dorobili, uratują świat. Są kanałami Łaski Bożej, szczególnymi kanałami Łaski Bożej nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

−∗−

“Święci kapłani uratują świat…” – ks. Marek Bąk

 

−∗−

Warto porównać:

Kapłan, który nie jest święty wzbudza u ludzi niechęć i pogardę – rozmowa z ks. Markiem Bąkiem

22 lipca 2023r.

Owoce życia kapłana mogą być niezwykłe – mogą przenikać całe dzieje świata.
Świat potrzebuje świętych kapłanów i od tego uzależniony jest ratunek dla świata. Tylko przez świętych kapłanów, chrystusowych radykałów, męczenników, tylko przez nich świat odkryje, że Bóg jest Jedynością konieczną.
Kapłan uciekając od męczeństwa kupuje sobie pogardę wchodząc w kompromis dla chwilowego, jałowego spokoju, czyli staje się bardziej ludzki, bardziej podobny do świata.
Odejście od noszenia sutanny jest jakimś fałszywym wstydem, jest zdradą tożsamości kapłana.
Zdrada zaczyna się od spraw małych, a święty kapłan wzbudza albo nienawiść albo podziw, natomiast kapłan, który nie jest święty wzbudza u wszystkich niechęć i pogardę. Tylko świętość kapłana usprawiedliwia go nawet przed wrogami.
Kapłan musi wypić kielich goryczy, aby zachować wierność posłannictwu i dać świadectwo swojej tożsamości.

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!