Ekscesy anty-diabelskie w Polsce. Co krytykuje raport USA?

Co było powodem umieszczenia Polski w corocznym raporcie Departamentu Stanu dotyczącym m.in. przestrzegania lewicowej poprawności politycznej? Najprawdopodobniej były to sporadyczne problemy z całkowitym podporządkowaniem sądownictwa poglądom radykalnej lewicy oraz obecna w nielicznych prawicowych mediach patriotyczna retoryka, a także krytyka antypolskich i niemoralnych środowisk. Krytyka często nazywana fałszywie „łamaniem praw człowieka”.

Coroczny raport Departamentu Stanu na temat „przestrzegania praw człowieka w 2023 roku na świecie” omówił bardzo ogólnie na specjalnej konferencji prasowej Sekretarz Stanu USA, Antony Blinken.

Proponuję wyraźnie odróżnić trzy rzeczy:

  • “Komunikaty prasowe” lewicowej propagandy w Polsce na temat raportu

  • Konferencję prasową w USA

  • Treść raportu

Na podstawie komunikatów prasowych można sądzić, że Polska wciąż jest uznawana za państwo, które przeciwstawia się uzurpacji neomarksistów i dominacji syjonistów — tak przynajmniej wynika z propagandowej narracji lewicy. W raporcie zostały wymienione następujące państwa: Chiny, Rosja, Sudan, Afganistan, Iran, Kuba, Nikaragua w stosunku do których wysunięto zarzuty zupełnie innego kalibru niż w przypadku Polski.

W komunikatach prasowych zbieżnych z treścią dokumentu wyróżniono negatywnie brak możliwości swobodnego zabijania dzieci nienarodzonych nazywając to:

znaczącymi barierami  w dostępie do usług związanych ze zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym

przejawy antysyjonizmu i antyrasizmu nazwano

przestępstwami motywowanymi antysemityzmem

Zarzuty w stosunku do Polski media przekazały w formie propagandowej zbitki:

Polska wciąż łamie prawa człowieka /Onet/

Raport zaznacza, że w ubiegłym roku dochodziło do “odizolowanych” antysemickich incydentów, wymieniając wśród nich gaszenie świec chanukowych w Sejmie przez posła Grzegorza Brauna. Wymienia też odizolowane przykłady przemocy przeciwko Ukraińcom oraz aferę z użyciem przez władze oprogramowania szpiegowskiego Pegasus. /TVN/

Wbrew sugestiom lewicowej prasy Blinken na konferencji prasowej nie wspominał o Polsce. Ostatnie pytanie brzmiało: “Panie Sekretarzu, czy Konwencja Genewska ma zastosowanie do Gazy? Dziennikarze pytali o to od miesięcy i nie otrzymali odpowiedzi”. Na to pytanie Sekretarz Stanu nie odpowiedział.

Mój komentarz

W mojej ocenie Polacy są społeczeństwem w stanie agonii intelektualnej i duchowej, narodem, który wbrew zarzutom, poddał się uzurpacji neomarksistów i dominacji syjonistów. Zarzuty wymieniane w podobnych „raportach” lub opiniach prasowych są rodzajem tresury stosowanej w stosunku do podbitych narodów lub narodów nie do końca zdominowanych. .

Zwracam też uwagę na fakt, że USA od dawna nie mają już żadnego moralnego prawa wypowiadać się o Polsce. Piszę to w kontekście sprzeciwu USA wobec polskich aspiracji odzyskania pełnej suwerenności, w kontekście zaniedbań sojuszniczych, a także w obliczu prowadzonej polityki wspierającej Izrael.

Zerknąwszy na treść raportu doszedłem do wniosku, że zwiera ona dość skromny, lecz wyraźny ślad retoryki prof. Diabelskiego, szczególnie w odniesieniu do k+ LGBTQI+p-f.

______________________________________________________________________________________________

Dla zainteresowanych fragmenty dokumentu dotyczące Polski

Kłamstwa, manipulacje i inne sformułowania występujące w raporcie

W części „Antysemityzm” napisano: “12 grudnia Grzegorz Braun, poseł z małej konserwatywno-libertariańskiej opozycji, za pomocą gaśnicy zgasił świece chanukowe w menorze w parlamencie. Incydent został powszechnie potępiony jako antysemicki w mediach i mediach społecznościowych oraz przez szerokie spektrum przywódców politycznych. 13 grudnia prokuratorzy wszczęli śledztwo w sprawie zdarzenia. 30 maja Braun zaatakował polsko-kanadyjskiego historyka Jana Grabowskiego i przerwał jego wykład na temat Holokaustu zatytułowany „(Rosnący) problem Polski z historią Holokaustu”. Po przybyciu policji Braun odmówił opuszczenia budynku. W oświadczeniu z 1 czerwca przewodnicząca Yad Vashem, Dani Dayan, zauważyła: „Ten incydent stanowi nowy krok w próbach stłumienia dyskusji na temat współudziału Polaków w prześladowaniach i morderstwach ich żydowskich sąsiadów podczas Holokaustu. Ten akt wandalizmu to coś więcej niż paskudny atak na uczonego o międzynarodowej sławie. Jest to atak na wolność akademicką, na historię i pamięć o Holokauście”. Rząd nie potępił tego zdarzenia.

Według organizacji społeczeństwa obywatelskiego w sferze publicznej i mediach społecznościowych pojawił się dyskurs antysemicki”.

W części „Wolność Internetu” napisano: Rząd nie ograniczał ani nie zakłócał dostępu do Internetu ani nie cenzurował treści dostępnych w Internecie.

W części ” Systemowa przemoc i dyskryminacja na tle rasowym lub etnicznym” wymieniono przypadek kryminalnej napaści na dwóch Ukraińców

W części „Akty przemocy, kryminalizacja i inne nadużycia ze względu na orientację seksualną, tożsamość lub ekspresję płciową bądź cechy płciowe” napisano: “Dyskryminacja i brak równych praw dla osób LGBTQI+ nadal stanowią problem. Prawo nie zezwalało parom LGBTQI+ na adopcję. Prawo nie uznawało równości małżeństw”.

Wymieniono również utrudnienia związane ze zmiana płci.

W raporcie wymieniono aż 5 razy określenie „Zjednoczona prawica” odnoszące się do rządu PiS.

*-***-*

Dodatek dla myślących: 5 minutowy skrót z Krzysztofa Karonia

______________________________________________

Grafika:Evgenij Kungur

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne