O robieniu z historii wiatraka – Leszek Żebrowski

Coraz mniej ludzi interesuje się konspiracją. A jeszcze takimi szczegółami jak wywiad organizacji konspiracyjnych, to jest bardzo ograniczone. Natomiast wywiad organizacji narodowych w konspiracji, to jest temat praktycznie nieznany, mało opisywany, mało się na to zwraca uwagę. Tzw. polityczni decydenci przez wspomniane ponad 30 lat notorycznie pomijają z naszej historii formacje narodowe.

Jeden z polityków, do niedawna czołowy, powiedział wprost, że jego ugrupowanie powstało po to, żeby nie dopuścić narodowców do tego, żeby się odrodzili i w przyszłości do władzy. To świadczy o sytuacji w jakiej my jesteśmy. Że historia przestała się liczyć, stała się narzędziem walki ideologicznej.

Ale my musimy robić swoje, musimy o tym mówić, dlatego że ja mam wielokrotne zobowiązania zarówno wobec własnej rodziny, która w tym była, jak też ludzi, których poznawałem przez swoje życie. Ludzi na najwyższym poziomie ideowym. Takich, jakich już nigdy w życiu nie spotkam, bo takich już nie będzie. Ludzie, którzy potrafili poświęcić wszystko, dać z siebie wszystko. Często płacili za to życiem, nic za to nie chcąc. Gdzie jest dzisiaj taka postawa? Dzisiaj jest postawa roszczeniowa: mogę coś zrobić, ale za ile i co z tego będę miał? To właśnie jest to wyrodzenie, które nastąpiło i wpędziło nas w tę katastrofę, w jakiej obecnie jesteśmy.

−∗−

O robieniu z historii wiatraka – Leszek Żebrowski

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!