Powstaje kolejna łże prawica?

 

Pieter Bruegel the Elder “The Tower of Babel”

 

O nowej inicjatywie napisał Radek Pogoda:

Robert Bąkiewicz ogłosił dziś powstanie nowej partii, której nazwa odnosi się do idei niepodległości oraz najbardziej udanego projektu polskiej prawicy czy ruchów konserwatywnych – Marszu Niepodległości.

Jej postulaty powinny mi się bardzo podobać, bo przecież sam o #Polexit oraz niepodległość i niezależność dla Polski walczę od lat, ale… mam z tym projektem jeden problem.

Jest nim fakt przejścia p. Bąkiewicza do ścisłej współpracy z PiS – partią, pod której rządami Polska straciła NAJWIĘCEJ niepodległości, samodzielności i potencjału utrzymania niezależności na przyszłość.

Żeby nie być gołosłownym, rozpisałem poniżej moje spojrzenie na każdy ze zgłaszanych przez p. Bąkiewicza w tym poście postulatów.

Przeanalizujmy to na zimno:

– Zielony Ład – został podpisany przez PiS / Morawieckiego.

– Niszczenie polskiego rolnictwa – zawarte w warunkach Zielonego Ładu i #FitFor55 – podpisane przez PiS / Morawieckiego.

– Niszczenie górnictwa – prowadzone nieprzerwanie przez obie kadencje PiS. Do tego dochodzi czeski atak na Turów, który Morawiecki i PiS próbowali zamieść pod dywan, ale się nie udało.

– Niszczenie branży transportowej – przepchnięty przez KE, za czasów PiS, Pakiet Mobilności okazał się niemożliwy do obrony, bo PiS nie potrafił zorganizować koalicji w PE, która mogłaby ten dokument zablokować lub zmienić.

– “Ciemiężenie fiskalne milionów polskich rodzin – jeśli mówimy o rodzinach polskich przedsiębiorców, to właścicielom ponad 2 milionów firm nikt nie zaszkodził bardziej, niż Morawiecki i PiS wprowadzeniem “Polskiego Ładu”, a także zmianami zasad naliczania i rozliczania składki zdrowotnej.

– Temat marksistowskiej ideologizacji polskich dzieci warto rozłożyć na dwa poziomy – szkolny i kulturowy. O ile w szkołach za czasów PiS nie było z tą sprawą najgorzej, to w kulturze PiS przez całe 8 lat sponsorował projekty i twórców, którzy te szkodliwe idee i elementy przed nosy młodzieży podtykali. Po co?

– Hasło “dość niszczenia podmiotowości państwa polskiego i pozbawiania nas suwerenności” obsłużę jednym zwrotem – Traktat Lizboński.

Nikt inny, tylko bracia Kaczyńscy, doprowadzili do podpisania dokumentu, który pozbawił Polskę suwerenności na poziomie najgroźniejszym od Zaborów.

A jeśli dołożymy do tego stałe dwulicowe zachowanie PiS w sprawach późniejszych regulacji unijnych, gdzie na potrzeby wewnętrznej propagandy pojawiały się hasła “nie oddamy ani guzika”, a dzień-dwa później Morawiecki jechał do Brukseli i podpisywał wszystko, czego chciała Komisja Europejska, to chyba również ten temat możemy uznać za zamknięty.

Nie próbujcie się więc Panowie i Panie ubierać się w piórka “nowej jakości” na polskiej prawicy.

Wiemy, że od lat współpracujecie z PiS bezpośrednio, a dziś macie być dla nich ostatnią deską ratunku, ubierając się w wizerunek związany z Marszem Niepodległości – imprezy, której cele zdradziliście lata temu, wchodząc we współpracę z partią systemową i podległą siłom zewnętrznym.

Czy takie “drobne wyjaśnienie” jasno prezentuje moje poglądy na ten projekt?

 

O autorze: Redakcja