Tajemnica wyniku wyborów wyjaśniona, czyli “nie ma taka rubryka”

Liczni eksperci będą się głowić i eksplikować takie a nie inne wyniki wyborów. Analizy będą długie jak nos Pinokia :).

A przecież to wszystko da się wyjaśnić krótko.

Do wyjaśnienia są:

1. klęska PIS-u

2. wysoki wynik KO i Lewicy

3. wysoki wynik 3D

4. klęska Konfederacji.

 

Ad 1. Przyczyny klęski PIS-u: 

a) psychologia J. Kaczyńskiego plus mikroskopijny format intelektualny Wodza (vide: Psychologia Jarosława Kaczyńskiego, czyli emerytowany zbawca narodu)

b) posadzenie Morawieckiego przez JK na premiera

c) niszczenie przez PIS wszystkiego na prawo od sekty Jarka

d) nierealizowanie (tchórzowskie, koniunkturalne i wynikające z braku kompetencji całej ekipy) niczego z prawicowego programu (projekt autentycznego programu prawicowego vide: Projekt Programu Odzyskania Polski )

Ad 2. Źródła wysokiego wyniku KO i Lewicy oraz rekordowej frekwencji:

a) zmobilizowanie elektoratu KO i niezdecydowanych poprzez prymitywną (wręcz knajacką) taktykę kampanijną Prezesa)

b) sprowokowanie elektoratu KO i Lewicy poprzez rozmnożenie bezwstydnych baronów PIS-u i ich rodzin (vide: np. baron Sobolewski i jego żona, “specjalistka” od 10 Rad Nadzorczych) oraz wstawianie na listy typków spod ciemnej gwiazdy (Mejza etc.)

Ad 3. Źródła wysokiego wyniku 3D: pospolity efekt nowości działający na nierozgarniętą część elektoratu (analogiczne “kariery”: Tymiński, Palikot, Petru, Kukiz)

Ad 4. Źródła klęski Konfederacji: błędy Mentzena (schowanie Brauna, “centrowanie”, stłumienie idei RN, piętno JKM, brak w pełni  prawicowego programu (vide: Projekt Programu Odzyskania Polski ).

 

Więcej rozbierać tę sprawę to bicie piany. Dla jasnego spojrzenia sprawa jest jasna i nie zawiera żadnej tajemnicy. Wyniki zrobił Kaczyński. Tusk nie musiał niczego robić – wynik spadł mu w ręce.

Bo taka jest tradycja w naszej “niepodległej” Rzeczypospolitej, że jedna lewa noga drugiej lewej nodze przekazuje – niechcący, z powodu przekroczenia granic przyzwoitości i pazerności – berło władzy, lub wręczają je sojuszniczy kelnerzy na służbie ;). A partii prawicowej jak nie było, tak i nie ma, bo… nie ma taka rubryka.

A wnioski niechaj sobie każdy sam wyciągnie wedle swoich możliwości.

image

PS

Napis na urnie głosi: Rzecz Internacjonalnie Pospolita (Rest In Peace).

 

O autorze: wawel