Tryptyk cyfrowy czyli w przededniu bezgotówkowej tyranii

Wprowadzają nas do Niewolniczego Systemu Kredytu Społecznego opartego o zerową emisję dwutlenku węgla z walutą cyfrową banku centralnego – i o TO właśnie w tym wszystkim chodzi. Zastrzyk Śmierci, kontrolowane wyburzanie wszystkich światowych gospodarek, w tym WSZYSTKIM chodzi o jedno: implozję wszystkich istniejących struktur i „lepszą odbudowę” z tym orwellowskim programowalnym systemem pieniężnym

−∗−

Kompilacja tłumaczeń trzech artykułów przedstawiających różne zagadnienia związane z CBDC, czyli walutą cyfrową banku centralnego i planami jej wprowadzenia. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

___________***___________

 

W przededniu społeczeństwa bezgotówkowego

Oto najnowszy film Grega Reese’a o zbliżającej się cyfrowej walucie banku centralnego, inaczej CBDC [central bank digital currency], która jest przyczyną całego tego szaleństwa, które obserwujemy na świecie.

Pomiędzy Zastrzykiem Śmierci [Death Shot] i Pentagonem prowadzącym PSYOPs na Twitterze, co właśnie zostało potwierdzone, a rozwojem oprogramowania Scytl przez CENTCOM, które jest używane w przypadku 80% wyborów na świecie, a także Ustawą Zbiorczą [Omnibus Bill], która właśnie przeszła przy protestach ogromnej większości Amerykanów, jasne jest, że przeważająca część wewnątrz każdej agencji i oddziału rządu USA jest w stanie wojny nie tylko z własnymi obywatelami, ale ze wszystkimi obywatelami świata.

Zabijają nas i wprowadzają nas do Niewolniczego Systemu Kredytu Społecznego opartego o zerową emisję dwutlenku węgla z walutą cyfrową banku centralnego – i o TO właśnie w tym wszystkim chodzi.

Zastrzyk Śmierci, kontrolowane wyburzanie wszystkich światowych gospodarek, w tym WSZYSTKIM chodzi o jedno: implozję wszystkich istniejących struktur i „lepszą odbudowę” [“Building Back Better”] z tym orwellowskim programowalnym systemem pieniężnym, o którym Aaron Russo mówił jeszcze w 2009 roku, gdzie będą mogli „wyłączyć twój chip”.

***

 

 

TRANSKRYPCJA

Kluczowym elementem ludzkiego życia jest oświecenie, przebudzenie z ciemności oszustwa do światła prawdy.

Tak zwane Wielkie Przebudzenie [Great Awakening] tak naprawdę trwa od zawsze.

A przed erą MAGA i QAnon konsensus był taki, że to banki były na szczycie struktury piramidy przestępczej.

I chociaż wielu z nas zakładało, że jakaś niewidzialna ręka również pociąga za sznurki, zdaliśmy sobie sprawę, że ich głównym celem była waluta cyfrowa i społeczeństwo bezgotówkowe.

Było to tematem kilku filmów dokumentalnych.

Powszechnie dyskutowano również, że prawdopodobnie wykorzystają Big Pharmę, aby nas w to wciągnąć.

Ale teraz wygląda na to, że wszyscy po prostu to zaakceptowali i znaleźli coś innego, o co można walczyć, ponieważ społeczeństwo bezgotówkowe właśnie się rozwija i wydaje się, że niewiele osób się tym przejmuje.

W listopadzie 2019r., tuż przed COVID, instytut nauk politycznych w Harvard Kennedy School przeprowadził na żywo ćwiczenia symulacyjne o nazwie Digital Currency Wars: A National Security Crisis Simulation, w którym przyjrzano się, w jaki sposób Stany Zjednoczone mogą nadal wykorzystywać potęgę gospodarczą w świecie krajowych walut cyfrowych, takich jak chiński cyfrowy juan, który już teraz silnie konkuruje w handlu z dolarem amerykańskim i wydaje się być w czołówce scentralizowanych walut cyfrowych.

I ma datę ważności. Jeśli nie wydasz pieniędzy w wyznaczonym czasie, stają się bezwartościowe, więc ludzie nie mogą już oszczędzać.

Bank Rozrachunków Międzynarodowych ogłosił, że bank centralny będzie miał „absolutną kontrolę” nad zasadami i regulacjami oraz będzie dysponował technologiami do ich egzekwowania.

Centralny Bank Brazylii planuje wprowadzić swoją scentralizowaną cyfrową walutę w 2024 roku.

Izrael ma zamiar wypuścić swoją.

A Bank of England przygotowuje brytyjską walutę cyfrową.

Nowa premier Włoch, Meloni, wypowiada się przeciwko społeczeństwu bezgotówkowemu, ale wydaje się być osamotniona na światowej scenie.

W systemie waluty cyfrowej Rezerwy Federalnej wydaje się, że po stronie technologicznej będą wykorzystywane Hedera i Quant.

Są już podłączone do wszystkiego.

Społeczeństwo Bezgotówkowe już istnieje, ale wszyscy mówią tylko o laptopie Huntera Bidena.

Celem nigdy nie było umieszczenie starej, zniedołężniałej marionetki na stanowisku prezydenta, aby rujnować i siać spustoszenie.

Celem było stworzenie społeczeństwa bezgotówkowego.

A jeśli tak, to chociaż postawienie Joe Bidena przed wymiarem sprawiedliwości może wydawać się zwycięstwem, tyrani wciąż dostają dokładnie to, czego chcieli.

A w ostatecznym rozrachunku, kto cię uratuje?

_________________

On the Eve of a Cashless Society, Alexandra Bruce, December 22, 2022

 

−∗−

 

 

BEZGOTÓWKOWA TYRANIA: UE rozpoczyna testowanie płatności biometrycznych z portfeli cyfrowych

Kontrolowana przez globalistów Komisja Europejska wrzuca furę gotówki w konsorcjum, którego zadaniem jest wprowadzenie nowego systemu płatności biometrycznych dla mieszkańców Unii Europejskiej.

Zamiast płacić za rzeczy gotówką, uczestnicy testu będą używać swoich odcisków palców do przelewania pieniędzy z cyfrowego portfela identyfikacyjnego – papier czy monety nie będą już potrzebne.

NOBID (Nordic-Baltic eID Project) zostało wybrane, aby przewodniczyć międzynarodowemu konsorcjum, w którego skład wchodzą takie firmy jak Thales i iProov. Obydwie, wraz z innymi, uruchomią jeden z czterech planowanych unijnych programów pilotażowych tożsamości cyfrowej w marcu 2023r.

„iProov jest zachwycone, że konsorcjum NOBID otrzymało finansowanie i zostało wybrane do realizacji pilotażu” — ogłosił Andrew Bud, założyciel i dyrektor generalny iProov.

„Ten projekt udowodni, że weryfikowalne dane uwierzytelniające oparte o biometrię mogą sprostać pojawiającym się wyzwaniom coraz bardziej złożonego świata płatności”.

Inni partnerzy technologiczni, o których mówi się, że wnoszą wkład w program, to Signicat, RB, Auðkenni, IPZS, Poste Italiane, Intesi Group, InfoCert, FBK i Łotewskie Państwowe Radio i Centrum Telewizyjne.

W skład samego NOBID wchodzą takie kraje jak: Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Łotwa, Litwa, Norwegia i Szwecja. Natomiast w skład konsorcjum wchodzi sześć państw: Dania, Niemcy, Islandia, Włochy, Łotwa i Norwegia.

Do 2024r. w Europie (i prawdopodobnie na całym świecie) będzie gotowy pełnowymiarowy, w pełni funkcjonalny identyfikator cyfrowy

Komisja Europejska powierzyła wszystkim tym krajom i firmom „pilotaż i kształtowanie” przyszłości planowanego społeczeństwa bezgotówkowego Unii Europejskiej, które obejmie wszystkie 27 krajów członkowskich. Finansowanie pochodzi z programu DIGITAL Europa Komisji Europejskiej.

Jak można się domyślać, w pilotażu uczestniczy również konsorcjum banków. Należą do nich między innymi DSGV, DNB i BankID, Nets, Intesa Sanpaolo, PagoPA, ABILab i Greiðsluveitan.

Przedstawiciele NOBID twierdzą, że mają już doświadczenie niezbędne do stworzenia udanego pilotażowego programu płatności cyfrowych na dużą skalę, który UE określiła jako swój najwyższy priorytet i „wizję” cyfrowej, bezgotówkowej przyszłości.

Istniejąca infrastruktura zostanie dostosowana do wystawiania dokumentów płatności, płatności natychmiastowych, przelewów między kontami oraz przyjmowania płatności zarówno w internecie, jak i w sklepach.

Plan zakłada, że ​​wszystko będzie gotowe do 2024 roku. Wszyscy mieszkańcy UE będą mieli scentralizowane na platformie dokumenty tożsamości, prawa jazdy i rachunki bankowe. Innymi słowy, wszystko o osobie będzie przechowywane w jednym możliwym do zeskanowania chipie.

Obrońcy prywatności, tacy jak European Digital Rights (EDRi), wypowiadają się przeciwko planowi, podobnie jak organizacje praw obywatelskich i praw człowieka. Mówią, że programy identyfikacji cyfrowej, takie jak te, które są obecnie pilotowane, naruszają wiele praw i konstytucji w całej UE, w tym w Niemczech, Austrii i Holandii.

Wiele firm martwi się również, że koszty przejścia na społeczeństwo bezgotówkowe będą nie do pokonania, co spowoduje ich upadek pod ciężarem przymusowej totalitarnej opresji, która wkrótce nadejdzie.

„Będzie to również system kredytu społecznego, dzięki któremu będą mogli obciążyć twoje konto bankowe za myślozbrodnie, które będą monitorować za pośrednictwem AI (sztucznej inteligencji) połączonej z nanoprzewodami w twoim mózgu”, spekulował jeden z komentatorów na temat pełnego zakresu tego, co nam szykują w kwestii tej nowej dystopijnej egzystencji.

„Wszystkie twoje dane medyczne i wszystko inne, co dotyczy twojej osoby, również tam będzie”.

Ktoś inny napisał, że „szczepionki” przeciw covid prawdopodobnie również zostaną objęte tym programem, ponieważ osoby niezaszczepione mogą nie otrzymać takich samych przywilejów jak osoby w pełni zaszczepione, jeśli chodzi o ogólną funkcjonalność ich cyfrowych portfeli identyfikacyjnych.

____________

CASHLESS TYRANNY: EU launches testing of biometric payments from digital wallets, Ethan Huff, 12/23/2022

 

−∗−

 

 

CBDC w USA: ani teraz, ani kiedykolwiek

Kevin Warsh, były członek Rady Gubernatorów FED, pisze w obronie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w Wall Street Journal. Pan Warsh uważa, że ​​potrzebujemy cyfrowego dolara, aby nadążyć za Chinami. „Decydenci amerykańscy powinni wziąć pod uwagę ten moment i odpowiedzieć wzmocnioną formą dolara w służbie interesu narodowego” – radzi.

Pan Warsh niewątpliwie ma jak najlepsze intencje, ale stosowanie się do jego rad byłoby katastrofalne. Absolutnie nie powinniśmy wdrażać CBDC. Sprostanie zagrożeniu ze strony autorytarnego rywala poprzez zastosowanie niebezpiecznych technologii kontroli społecznej jest całkowicie sprzeczne z amerykańskim etosem. Za wszelką cenę inwestujmy w ulepszenia amerykańskiego systemu płatności. Ale zastąpienie obecnego systemu przy pomocy CBDC, które dałoby rządowi bezprecedensową kontrolę nad transakcjami finansowymi, nie powinno być brane pod uwagę.

Trzeba przyznać, że pan Warsh zdaje sobie sprawę z zagrożeń dla prywatności finansowej, jakie stwarza cyfrowy dolar. Wyraźnie nie podobają mu się „detaliczne” CBDC – rządowe przetwarzanie płatności dla wszystkich gospodarstw domowych i firm. „Jest to sprzeczne z amerykańskim etosem prywatności wobec ingerencji rządu” – pisze.

„Widmo nadzoru państwa nad indywidualnymi wydatkami jest niebezpieczne” — kontynuuje Warsh. Zamiast tego cyfrowy dolar powinien być używany „wyłącznie do transakcji hurtowych”, czyli między instytucjami finansowymi, takimi jak banki. Hurtowy CBDC „skuteczniej pośredniczyłby w płatnościach między rządem, firmami finansowymi i zagranicznymi bankami centralnymi. Rozliczenia byłyby dokonywane szybciej. Płatności byłyby tańsze. Przelewy transgraniczne przebiegałyby bezproblemowo. Kreacja pieniądza byłaby bardziej przejrzysta” – twierdzi.

Być może tak. Ale niezależnie od tego, czy te korzyści są rzeczywiste, Warsh znacznie nie docenia kosztów. Czy ktoś poważnie wierzy, że amerykańskie CBDC, które zaczęło działać tylko dla sprzedaży hurtowej, pozostanie tylko w sprzedaży hurtowej? A po przekroczeniu nieuchronnej granicy handlu hurtowego i detalicznego, ile czasu zajmie, zanim stosowanie CBDC stanie się obowiązkowe? Programy rządowe mają silną wbudowaną tendencję do wykraczania poza ich pierwotne intencje i cele. Mądrze byłoby wziąć pod uwagę słowa Miltona Friedmana: „Nic nie jest tak trwałe jak tymczasowy program rządowy”.

Wystarczy spojrzeć na historię rządu z instytucjami monetarnymi i polityką. Rezerwa Federalna została stworzona, by walczyć z paniką bankową [bank runs], a nie prowadzić politykę pieniężną. Obrońcy Ustawy o Rezerwie Federalnej z 1913 roku wyraźnie wyrzekli się bankowości centralnej. I oto proszę, co mamy.

Kiedy prezydent Nixon zamknął tzw. ‘złote okno’ w 1971 roku, miał to być środek tymczasowy. Z perspektywy czasu zerwało to ostatnie, wątłe ogniwo między dolarem a złotem.

Niedawno, po kryzysie z 2008r., polityka Fed-u dotycząca oprocentowania rezerw w środowisku obfitych rezerw bankowych była postrzegana jako tymczasowe przystosowanie się do nadzwyczajnych okoliczności. Teraz wydaje się, że tzw. floor system [system „dolnego progu stóp procentowych”] na stałe zastąpił tzw. corridor system [system „korytarza wahań krótkoterminowych stóp procentowych”].

Tymczasowe interwencje monetarne nieuchronnie prowadzą do trwałej degradacji instytucji monetarnych.

Zeszłej jesieni w moim własnym komentarzu dla WSJ stanowczo odradzałem dolara cyfrowego. Od tego czasu moje przekonanie tylko się umocniło. Nie możemy pozwolić, aby CBDC zdobyło przyczółek w USA. Fakt, że nowojorski Fed, we współpracy z kilkoma prywatnymi bankami, wdrożył program „pilotażowy” z cyfrowymi tokenami, jest już wystarczająco niepokojący. W żadnym wypadku nie powinniśmy pozwolić rządowi na wprowadzenie CBDC. Ostrzegałem rok temu: „Wszystkie korzyści płynące z tej technologii można osiągnąć dzięki alternatywnym i wąsko ukierunkowanym działaniom. Koszty mogą być jednak ekstremalne… Najlepszym sposobem zapobiegania panoptykonowi finansowemu jest nie budowanie go w ogóle”.

________________

CBDC in the USA: Not Now, Not Ever, prof Alexander W. Salter, December 13, 2022

 

−∗−

Powiązane tematycznie:

Społeczeństwo bezgotówkowe czyli nieuchronna bieda
Ostatecznie jedna na pięć osób miała stwierdzić, że spodziewa się problemów w społeczeństwie bezgotówkowym, a badacze dodatkowo twierdzą, że istnieje pilna potrzeba wprowadzenia przepisów zapewniających ludziom dostęp do fizycznej gotówki […]

________________

RAPORT: „90% krajów planuje cyfrową walutę banku centralnego”
„Cyfrową gotówkę można zaprogramować tak, aby była wydawana tylko na podstawowe rzeczy lub towary, które pracodawca lub rząd uznają za rozsądne […] Może to przynieść pewne społecznie korzystne skutki, zapobiegając […]

________________

Bankowy klimat czyli koniec wolnego rynku w stylu ESG
ESG działa jak koń trojański dla dalszej centralizacji amerykańskiego systemu finansowego. Finanse ESG, spopularyzowane przez hiperpolityczne giganty zarządzania aktywami, takie jak BlackRock i Vanguard, działają, aby uniemożliwić osobom z zewnątrz […]

________________

Austriacy odrzucają waluty cyfrowe
Austria, kraj liczący 8,9 mln osób, wykazała ogromne poparcie dla prawa do płacenia gotówką, demonstrując rosnący ruch przeciwko walutom cyfrowym promowanym przez banki centralne i instytucje, takie jak Światowe Forum […]

________________

Great Reset czyli przez biedę do kontroli
Kiedyś trzeba było spojrzeć na Stany Zjednoczone, żeby zobaczyć, co czeka nas za kilka lat, wyjaśnia Wolff. Ale teraz musimy spojrzeć na Chiny, bo przygotowują to, co jest dla nas […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!