Bankowy klimat czyli koniec wolnego rynku w stylu ESG

ESG działa jak koń trojański dla dalszej centralizacji amerykańskiego systemu finansowego. Finanse ESG, spopularyzowane przez hiperpolityczne giganty zarządzania aktywami, takie jak BlackRock i Vanguard, działają, aby uniemożliwić osobom z zewnątrz rzucanie wyzwania powiązanym z reżimem osobom na Wall Street i w Waszyngtonie pod pozorem działania na rzecz zdrowszej planety.

−∗−

Tłumaczenie artykułu dziennikarza Jordana Schachtela na temat wprowadzanych w bankowości i finansach zasad ESG i celach jakie temu przyświecają. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

 

Przed lekturą tekstu warto zapoznać się z definicją i opisem reguł określanych skrótem ESG.

ESG – skrót oznaczający czynniki, w oparciu o które tworzone są ratingi i oceny pozafinansowe przedsiębiorstw, państw i innych organizacji. Składają się one z 3 elementów: E – Środowisko (z ang. environmental), S – Społeczna odpowiedzialność (z ang. social responsibility) i G – Ład korporacyjny (z ang. corporate governance)[1]. Ich głównym celem jest dostarczenie inwestorom możliwości porównania na jednej płaszczyźnie alternatywnych kierunków inwestowania, poprzez analizę tych 3 parametrów.

Głównym celem oceny podmiotu pod kątem ESG jest opracowanie syntetycznego komunikatu oraz skutecznego sposobu informowania rynku kapitałowego o wyniku badania przeprowadzonego przez analityków niezależnych od ocenianego podmiotu.

Wikipedia PL

____________***____________

 

Rezerwa Federalna [FED] ogłasza ważne „ćwiczenia pilotażowe” dla systemu oceny kredytu społecznego ESG

„Finansowanie klimatu” jest niemal identyczne z systemem oceny kredytu społecznego Chińskiej Partii Komunistycznej.

Rezerwa Federalna zrobiła duży krok na polu umożliwienia implementacji sieci monetarnej zgodnej z ESG, która skutecznie działa jako system równoległy do ​​niesławnego systemu oceny kredytu społecznego Chińskiej Partii Komunistycznej.

Fed zapowiedziało w czwartkowym oświadczeniu:

„Sześć największych banków w kraju weźmie udział w pilotażowej analizie scenariuszy klimatycznych, mającej na celu zwiększenie zdolności podmiotów nadzorujących i firm do mierzenia i zarządzania ryzykiem finansowym związanym z klimatem. Analiza scenariuszy – w której odporność instytucji finansowych jest oceniana w różnych hipotetycznych scenariuszach klimatycznych – jest nowym narzędziem do oceny ryzyka finansowego związanego z klimatem, a pilotaż nie będzie miał żadnych konsekwencji kapitałowych ani nadzorczych”.

Innymi słowy, Fed współpracuje z dużymi bankami, aby monitorować ich zdolność do podporządkowania się preferowanej przez środowiskowo-etatystyczną technokratyczną tyranię klasy rządzącej.

Nieodpowiadający przed nikim ludzie stojący za amerykańską drukarką pieniędzy twierdzą, że to ćwiczenie „ma charakter badawczy i nie ma konsekwencji kapitałowych”.

W oświadczeniu dodano, że „analiza scenariuszy może pomóc firmom i organom nadzoru w zrozumieniu, w jaki sposób ryzyko finansowe związane z klimatem może się manifestować i różnić od doświadczeń historycznych”.

Co to dokładnie oznacza?

Fed wyraźnie skłania się ku narracji oszustwa klimatycznego lub pseudonaukowej idei, że ludzie mają katastrofalny wpływ na klimat, ale nie dlatego, że w jakiś sposób troszczą się o środowisko. Narracja klimatyczna jest głównym ułatwieniem [facilitator] retorycznym ruchu ESG (Environmental, Social and Governance).

ESG działa jak koń trojański dla dalszej centralizacji amerykańskiego systemu finansowego. Finanse ESG, spopularyzowane przez hiperpolityczne giganty zarządzania aktywami, takie jak BlackRock i Vanguard, działają, aby uniemożliwić osobom z zewnątrz rzucanie wyzwania powiązanym z reżimem osobom na Wall Street i w Waszyngtonie pod pozorem działania na rzecz zdrowszej planety. Innymi słowy, instytucje popierające ESG są zaangażowane w atakowanie zasad wolnego rynku za pomocą oszustwa, preferując „kapitalizm interesariuszy” [stakeholder capitalism] w stylu KPCh, który pozwala małej grupie elit technokratycznych na dokonywanie szerokich ustaleń dotyczących społeczeństwa.

Nic dziwnego, że media głównego nurtu popierały plan Fedu, a The New York Times donosił, że (FED) „często pozostaje w tyle za swoimi globalnymi rówieśnikami, jeśli chodzi o rozmawianie i wymyślanie planu ochrony przed zagrożeniami związanymi ze zmianami klimatu”.

 

„Zielona transformacja” ESG, często popularyzowana przez potężne rządy światowe i elitę z Davos, służyła jako główny wehikuł tego ruchu. Podobnie jak w przypadku chińskiej oceny kredytu społecznego, która jest wykorzystywana do zmuszania firm, a co za tym idzie, osób fizycznych, do określonych działań, zasady ESG zmuszają jednostki i firmy w Ameryce do rozmieszczania kapitału poprzez strażników systemu.

Komunikat Rezerwy Federalnej kontynuuje:

„Biorąc pod uwagę szereg możliwych przyszłych ścieżek klimatycznych i związanych z nimi zmian gospodarczych i finansowych, analiza scenariuszy może pomóc firmom i organom nadzoru w zrozumieniu, w jaki sposób mogą przejawiać się ryzyka finansowe związane z klimatem i jak mogą się one różnić od doświadczeń historycznych”.

Banki biorące udział w tym pilotażowym programie to Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley i Wells Fargo.

Oczywiście, póki co to tylko scenariusz. Program pilotażowy Fed ma rozpocząć się na początku 2023 roku.

_______________

Federal Reserve announces major ‘pilot exercise’ for ESG social credit score system, Jordan Schachtel, Sep 30, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

Kredyt społeczny – pierwsze kroki
W tej chwili mnóstwo rzeczy może rozpraszać naszą uwagę (wojny, zawieruchy, opera mydlana z brytyjską rodziną królewską oraz coraz bardziej histeryczna i absurdalna propaganda n/t covid), ale naprawdę ważne wiadomości […]

_______________

Schwabiątka poczuły klimat czyli grunt to rodzinka
Postrzegam to jako ogromną szansę, aby naprawdę zorganizować ten Wielki Reset i wykorzystać te ogromne przepływy pieniędzy, aby wykorzystać zwiększone środki nacisku, które mają dziś decydenci w sposób, który nie […]

_______________

‘Build Back Better’ czyli ‘Ordo ex Chao’ na nowo?
Ta „fundamentalna transformacja gospodarcza” zostanie dokonana bez zgody suwerennych państw narodowych, dziejąc się „nawet poza rządami światowych przywódców”. (…) ta transformacja będzie kosztować „biliony, a nie miliardy dolarów” i będzie […]

 

Odsłony: 5

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!