‘Build Back Better’ czyli ‘Ordo ex Chao’ na nowo?

Ta „fundamentalna transformacja gospodarcza” zostanie dokonana bez zgody suwerennych państw narodowych, dziejąc się „nawet poza rządami światowych przywódców”. (…) ta transformacja będzie kosztować „biliony, a nie miliardy dolarów” i będzie wymagać „ogromnej kampanii w stylu militarnym”.

−∗−

W menu na dziś danie inspirowane. Pod moim poprzednim wpisem pojawił się komentarz jednego z naszych Szanownych Blogerów, cyt: [podkreślenia dodane]

Ordo ex Chao czyli “Ład z Chaosu”. Tak brzmi tytuł książki Tadeusza Cegielskiego, , na początku lat 2000. wielkiego mistrza loży narodowej Polski. Jest to pradawna formuła kosmologiczna upowszechniana w średniowieczu i późniejszych wiekach przez adeptów wiedzy tajemnej. Dziś jest jedną z podstawowych dewiz obediencji masońskich.
Ta strategia masońskiego przejmowania władzy ordo ab chao (termin tożsamy z ordo ex chao) polega na wywoływaniu kryzysu, rewolucji, wojny itp. na wybranym terenie, celem doprowadzenia do rozpadu istniejących struktur władzy (chao) i następnie ich odbudowie według własnego planu (ordo) . W strategii tej mieszczą się też wszystkie te zapowiadane z hukiem przez lożowe tuby Nowe Łady, Nowe Deal’e itp.

W zdarzeniach z historii, widzimy stosowanie tej zasady co krok: od co najmniej powstań Chmielnickiego na Ukrainie (Chmielnicki był przedtem przez wiele lat w Paryżu, gdzie prawdopodobnie przechodził wprowadzenie do strategii walki z Polską) przez rewolucję francuską i rozbiory Polski, po Wiosnę Ludów, rewolucje bolszewicką w Rosji i obie wojny światowe 20 stulecia (podaję tylko wyrywkowe przykłady).

~Pokutujący Łotr, 27 lutego 2022

Uznałem, że daje to świetny asumpt do przytoczenia artykułu autorstwa Jona Fleetwooda z listopada 2021 roku, na temat pewnego sloganu krążącego nie tylko w świecie polityki, a mianowicie „Build Back Better” [ang. odbudować lepiej]. Tekst wydaje się hasłowym opisem kontynuacji idei zawartych w przytoczonym wyżej komentarzu, ale we współczesnym wydaniu. Zapoznając się z materiałem warto mieć w pamięci tzw. Czwartą Rewolucję Przemysłową, zagrożenia klimatyczne, nowe pandemie i groźbę konfliktów militarnych.

Zapraszam do lektury (i znajdywania podobieństw).

___________***___________

 

Skąd pochodzi slogan Bidena „Build Back Better”?

[Build Back Better, dosł. odbuduj lepiej]

„Build Back Better” to hasło promujące globalistyczny, antyamerykański program ‘Wielkiego Resetu Światowego Forum Ekonomicznego.

Fakty w skrócie:

 • W piątek Izba Reprezentantów głosowała za uchwaleniem ustawy Build Back Better Act o wartości 1,75 biliona dolarów i przyspieszeniem planu wydatków socjalnych administracji Bidena.
  _
 • „Build Back Better” to hasło planu Joe Bidena, aby „odbudować” amerykańską gospodarkę, według informacji ze strony internetowej Białego Domu.
  _
 • Ale slogan ten nie pochodzi od Bidena.
  _
 • W lipcu 2020r. Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) opublikowało artykuł zatytułowany „Aby lepiej odbudować, musimy na nowo wynaleźć kapitalizm. Oto jak“. Publikacja wyjaśnia plan WEF, aby „skorygować” „obecny model kapitalizmu” i „wykorzystać tę okazję do lepszej odbudowy”, na całym świecie. Artykuł określa tragedię Covid-19 jako „szansę” – jak to ostatnio zrobiła Kamala Harris – którą WEF stara się „wykorzystać” do „przekształcenia światowej gospodarki”.
  _
 • Miesiąc wcześniej WEF opublikował artykuł wyjaśniający, w jaki sposób ta „globalna” transformacja wymaga „Wielkiego Resetu”, po którym WEF przewiduje, że ludzkość w przyszłości „nic nie będzie posiadać. I będzie szczęśliwa”. Również po tym Wielkim Resecie i do roku 2030 „USA nie będzie wiodącym supermocarstwem na świecie” – mówi WEF.
  _
 • Światowe Forum Ekonomiczne używało tego wyrażenia już w 2018 roku, ostatecznie zapożyczając je z raportu Grupy Banku Światowego opublikowanego w tym samym roku, zatytułowanego „Building Back Better: Achieving Resilience through Stronger, Faster, and More Inclusive Post-Disaster Reconstruction”.
  _
 • Wielu światowych liderów związanych z WEF posługuje się hasłem „Build Back Better” (zobacz wideo poniżej).

_

Kontekst:

 • Podczas dyskusji panelowej na temat Wielkiego Resetu zorganizowanej przez Światowe Forum Ekonomiczne w listopadzie 2020r. były sekretarz stanu John Kerryspecjalny wysłannik prezydenta Bidena ds. klimatu — oświadczył, że administracja Bidena wesprze Wielki Reset, i że Wielki Reset „będzie się odbywać z większą szybkością i intensywnością, niż wielu ludzi może sobie wyobrazić”, donosi The Hill. „I tak, to [Wielki Reset] się wydarzy” – dodał Kerry. „I myślę, że stanie się to z większą szybkością i intensywnością, niż wielu ludzi mogłoby sobie wyobrazić. W efekcie obywatele Stanów Zjednoczonych właśnie dokonali Wielkiego Resetu. Dokonaliśmy Wielkiego Resetu. Przy rekordowym poziomie poparcia”.
  _
 • Joe Biden wygłosił swoje ostatnie ważne przemówienie, jeszcze jako wiceprezydent, na dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego w 2017 roku, podczas którego podkreślił rolę WEF w „społeczności międzynarodowej”, a także znaczenie „budowania i utrzymywania liberalnego porządku międzynarodowego” i radości zapewnianej przez „korzyści” z „globalizacji”.
  _

 • WEF współpracuje z setkami dużych międzynarodowych korporacji w celu osiągnięcia Wielkiego Resetu.
  _
 • American Faith donosi, że The Transnational Institute charakteryzuje program Wielkiego Resetu WEF jako „cichy globalny zamach stanu” mający na celu uchwycenie światowej dominacji.
  _
 • American Faith poinformowała również, że jedna z publikacji WEF, zatytułowana „Witamy w 2030: Nic nie posiadam, nie mam prywatności, a życie nigdy nie było lepsze”, wyobraża sobie, że ludzkość w przyszłości „nie będzie miała prawdziwej prywatności”. Autor mówi dalej, że przyszłe jednostki będą myśleć sobie: „Nigdzie nie mogę pójść, aby nie być zarejestrowanym. Wiem, że gdzieś tam wszystko, co robię, myślę i o czym marzę, jest zapisywane. Mam tylko nadzieję, że nikt tego nie użyje przeciwko mnie”.
  _
 • Brytyjski książę Karol, który promuje Wielki Reset, wyjaśnił podczas przemówienia na konferencji ONZ, że ta „fundamentalna transformacja gospodarcza” zostanie dokonana bez zgody suwerennych państw narodowych, dziejąc się „nawet poza rządami światowych przywódców”. Książę Karol ujawnił również, że ta transformacja będzie kosztować „biliony, a nie miliardy dolarów” i będzie wymagać „ogromnej kampanii w stylu militarnym”.

____________

Where Does Biden’s ‘Build Back Better’ Slogan Come From?, Jon Fleetwood, November 22, 2021

 

Uzupełnienia:

Schwab’o mi albo kto nam to robi
W menu na dziś tekst o pomysłodawcy szalonego i groźnego projektu, zwanego Wielkim Resetem. Temat tej osoby przewijał się na łamach portalu wielokrotnie, ale zawsze jako temat poboczny. Poniżej artykuł […]

____________

Great Reset – pierwsze rysy?
Zniszczenie gospodarki to jedno, a przekształcenie jej w kolektywistyczną dystopię, której desperacko pragną, to co innego. Wiem, że zbliża się krach. Wiem, że nadchodzi walka. Ale teraz widzę, że to […]

____________

Great Reset dla opornych
„Wielki Reset” jest niczym innym jak skoordynowaną kampanią propagandową okrytą płaszczem nieuchronności. (…) Każdy kraj, od Stanów Zjednoczonych po Chiny, musi uczestniczyć w programie, a każda branża, od ropy i […]

____________

Ilekroć pojawia się kryzys… czyli jak zwiększyć kontrolę
Ilekroć pojawia się kryzys – czy to kryzys militarny, polityczny, gospodarczy, finansowy czy społeczny – tłum domaga się silnych przywódców, by się nim zaopiekowali. To doskonale pasuje do osób, które […]

____________

Czy mają się czego bać?
Bez wątpienia, prawne bitwy będą niezwykle trudne do prowadzenia, ponieważ pracuje nad tym tak wielu potężnych ludzi, którzy chronią się nawzajem. Ale to nie znaczy, że nie spróbujemy. Wręcz przeciwnie, […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!