Austriacy odrzucają waluty cyfrowe

Austria, kraj liczący 8,9 mln osób, wykazała ogromne poparcie dla prawa do płacenia gotówką, demonstrując rosnący ruch przeciwko walutom cyfrowym promowanym przez banki centralne i instytucje, takie jak Światowe Forum Ekonomiczne (WEF).

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu Natural News na temat prób zmian legislacyjnych dotyczących płatności bezgotówkowych na przykładzie Austrii. /AlterCabrio/

____________***____________

 

Austriacy odrzucają waluty cyfrowe, domagają się „prawa do płatności gotówkowych”

Ponad pół miliona Austriaków podpisało petycję wzywającą do referendum w sprawie decyzji rządu o ustanowieniu ich prawa do nieograniczonych płatności gotówkowych.

Austria, kraj liczący 8,9 mln osób, wykazała ogromne poparcie dla prawa do płacenia gotówką, demonstrując rosnący ruch przeciwko walutom cyfrowym promowanym przez banki centralne i instytucje, takie jak Światowe Forum Ekonomiczne (WEF).

Termin składania petycji dotyczących propozycji siedmiu referendów krajowych upłynął w poniedziałek. Prawo do płatności gotówkowych uzyskało największe poparcie wśród siedmiu petycji, z 530 938 sygnatariuszami.

W Austrii tylko te petycje, które otrzymają 100 000 lub więcej podpisów, mogą wymusić debatę w parlamencie na ten temat. Biorąc pod uwagę przytłaczające poparcie dla petycji „prawo do gotówki”, może pojawić się silna presja, aby kontynuować gwarancje dla płatności gotówkowych w kraju.

Podczas gdy wiele państw w Europie uległo trendowi prowadzącemu w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego, Austria nadal większość transakcji przeprowadza w gotówce, znacznie powyżej średniej europejskiej wynoszącej 30 procent. Niemcy również są przeciwni korzystaniu z cyfrowej waluty, a tylko 9 procent twierdzi, że korzystałoby z płatności mobilnych.

Podczas pandemii wielu Austriaków zaczęło robić zakupy online, co oznacza, że ​​chętnie próbują nowych rzeczy. Jednak rosnący poziom cyberprzestępczości i oszustw skłania ludzi do bezpieczeństwa, jakie daje posiadanie gotówki pod ręką.

Wysiłki mające na celu zagwarantowanie w konstytucji prawa do płatności gotówkowych są już od kilku lat tematem dyskusji, ponieważ Austriacka Partia Ludowa jeszcze w 2019r. zasugerowała wprowadzenie zmiany konstytucyjnej w celu ochrony transakcji gotówkowych.

Austriacy mogą być szczególnie wrażliwi na ogromną władzę państwową, jaka pojawi się wraz ze społeczeństwem bezgotówkowym — autor naukowy i specjalista w dziedzinie psychologii ekonomicznej Erich Kirchler powiedział, że II wojna światowa nadal wpływa na myślenie Niemców i Austriaków w kwestii przyznania zbyt dużej władzy państwu, ze względu na przekonanie, że operatywność instytucji państwowych może stać się niebezpieczna.

Co więcej, kraje niemieckojęzyczne przywiązują szczególną wagę do prywatności — ponieważ płatności gotówkowe pozostawiają minimalny ślad i są najbezpieczniejszym oraz najbardziej prywatnym sposobem dokonywania transakcji.

Inne kraje, takie jak Szwecja, mają przepisy zapewniające społeczeństwu dostęp i możliwość dokonywania płatności gotówką. Jeśli Austria zrobi krok naprzód, aby wprowadzić prawo do płatności gotówkowych w swojej konstytucji, będzie to najbardziej radykalne posunięcie w Europie, jeśli chodzi o zabezpieczenie płatności gotówkowych w przyszłości.

Prywatność, wolności obywatelskie zagrożone

Organizacje zajmujące się ochroną prywatności i prawami obywatelskimi nadal opowiadają się za prawem do korzystania z gotówki, argumentując, że prywatność, wolności obywatelskie i bezpieczeństwo finansowe są zagrożone.

Zniesienie gotówki zmusiłoby ludzi do przeprowadzania wszystkich transakcji cyfrowo, przy użyciu płatności online, kart kredytowych lub walut cyfrowych, które są podatne na ataki hakerów, a nawet klęski żywiołowe – na przykład w przypadku wyłączenia sieci energetycznej.

Szwedzka Civil Contingencies Agency, będąca częścią Ministerstwa Sprawiedliwości, ostrzegła również w raporcie, że całkowicie bezgotówkowe społeczeństwo naraziłoby kraj na skrajną bezbronność, gdyby został zaatakowany lub narażony na klęski żywiołowe.

Szacunki sugerują również, że gotówka jest często wykorzystywana jako „bezpieczny składnik aktywów” zarówno w normalnych czasach, jak i w czasach kryzysu, zarówno w strefie euro, jak i poza nią.

Tak więc zachowanie wielu obywateli wskazuje, że gotówka zapewnia im wartość dodaną w porównaniu z innymi środkami płatniczymi lub innymi możliwościami oszczędzania, na które negatywny wpływ miałby ograniczony dostęp do gotówki.

Kraje, które troszczą się o prywatność, takie jak Niemcy i Austria, odkrywają, że nie chcą udostępniać organom ścigania i organom rządowym bezpośredniego dostępu do wszystkich swoich transakcji.

Niektórzy obawiają się również, że pieniądze cyfrowe w krajach zachodnich mogą zostać powiązane z zachowaniami politycznymi i społecznymi w systemie kredytu społecznego podobnego do chińskiego.

Mogą być też elementem tyranii. Na przykład podczas protestów kierowców ciężarówek z „Konwoju Wolności” przeciwko polityce COVID-19 w Kanadzie, lewicowy rząd Justina Trudeau podjął bezprecedensowy krok w postaci zamrożenia kont bankowych demonstrantów, co zaowocowało kolejnymi protestami ze strony organizacji działających na rzecz wolności obywatelskich, które twierdziły, że takie autorytarne działania były rażącym nadużyciem władzy.

Wielu krytyków obawia się również, że akcja może w przyszłości posłużyć jako szablon porozumienia z protestującymi i przeciwnikami.

Jeśli dysydenci i krytycy rządu nie mogą trzymać swoich pieniędzy poza przestrzenią cyfrową, nie byłoby sposobu na ukrycie swoich finansów na wypadek, gdyby rządy, tak jak to zrobił Trudeau w Kanadzie, podjęły działania przeciwko nim.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o koszmarach związanych z tzw. smart money i transakcjami bezgotówkowymi.

Ten film pochodzi z kanału High Hopes na Brighteon.com

_____________

Austrians reject digital currencies, demand “right to cash payments”, Mary Villareal, October 06, 2022

−∗−

Podobne tematycznie:

Społeczeństwo bezgotówkowe czyli nieuchronna bieda
Ostatecznie jedna na pięć osób miała stwierdzić, że spodziewa się problemów w społeczeństwie bezgotówkowym, a badacze dodatkowo twierdzą, że istnieje pilna potrzeba wprowadzenia przepisów zapewniających ludziom dostęp do fizycznej gotówki […]

_____________

CIC czyli nowa twarz NWO
Celem „inkluzywnego kapitalizmu” jest nakłonienie mas do zaakceptowania przemianowanej wersji komunizmu. Obietnica będzie taka, że ​​nie będziesz już musiał martwić się o swoją ekonomiczną przyszłość, ale kosztem będzie twoja wolność. […]

_____________

Smartportfel czyli jak żyć cnotliwie
Obywatele korzystający z aplikacji będą nagradzani za takie rzeczy, jak recykling, korzystanie z transportu publicznego, właściwe gospodarowanie energią i nieotrzymywanie mandatów. […]

_____________

Cyfrowa waluta jest na horyzoncie
Mały zapas gotówki, który miałem jako dziecko, nie był duży, ale był mój. Nikt nie wiedział, gdzie on jest, mogłem go wydać według własnego uznania i nikt nie mógł go […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!