Amerykański historyk Edward Reid żąda uchylenia ustawy 447 – za co jest w USA banowany

https://www.cda.pl/video/36535538f

Podczas 2 Wojny Światowej nie zginął ani jeden obywatel Izraela, gdyż państwo Izrael wtedy nie istniało. Polscy Żydzi byli obywatelami polskimi (…) Polska zawsze była, jest i będzie gotowa rekompensować straty, jeśli dawny właściciel lub jego spadkobiercy mogą przedstawić legalne prawo własności. W Polsce istnieje szereg przepisów regulujących zasady zwrotu mienia (…) Ale takie same procedury muszą dotyczyć WSZYSTKICH obywateli polskich, niezależnie od ich wyznania. Jak wszędzie w świecie, gdy obywatel umiera bez spadkobierców lub zostawienia testamentu, jego własność przechodzi na Skarb Państwa. Takie jest prawo międzynarodowe (…) Ale tu chodzi o to, aby poprzez “własność bezspadkową” mogły wzbogacić się żydowskie organizacje (…) To jest clou sprawy. (…)”.

“Przerażające ludobójstwo niemieckie w Polsce dotyczyło wielu narodowości i każda z nich zasługuje na pamięć. Marketingowe fałszerstwa mające wyróżnić jednych wobec drugich jedynie dlatego, że mają inne wyznanie lub rasę, przypominają hitlerowską filozofię supremacji, która twierdziła, że jedni ludzie są bardziej wartościowi od innych(…).

 

 

“(…) Co by się stało, gdybyśmy poważnie potraktowali [te] bezpodstawne roszczenia majątkowe i wprowadzili do amerykańskiego prawa takie pojęcie “dziedziczenia mienia bezspadkowego”? Oznaczałoby to, że całe Stany Zjednoczone musiałyby zniknąć z mapy świata, ponieważ ani jeden cal kwadratowy ziemi amerykańskiej nie należy do obecnych właścicieli Stanów Zjednoczonych ale do rdzennych Amerykanów“.

———————————————-
Edward Reid: amerykański pisarz, historyk i filmowiec interesujący się głównie najnowszą historią Polski. Więcej o nim w wywiadzie https://www.narrativepathsjournal.com/film-poland-history-and-this-moment-interview-with-edward-reid-polish-film-director-historian/

O autorze: pokutujący łotr