Niszczenie systemu edukacji czyli trzydzieści lat szykowania gruntu

Aktualnie w polskiej edukacji mamy taką sytuację, że jest wygaszany system edukacji, który funkcjonuje od II wojny światowej i na jego miejsce jest wprowadzany zupełnie nowy system edukacji. System edukacji o nazwie ‘edukacja włączająca’. Zostało to przygotowane w taki sposób, że państwo tego w ogóle nie zauważacie. Ponieważ mamy aktualnie wojnę informacyjną, która opiera się na dezinformacji i w związku z tym zorganizowano to w taki sposób, żebyście państwo tego nie zauważyli. A dlaczego? Żebyście nie widzieli jaka jest różnica między tym systemem edukacji, który był do tej pory, a tym który jest wprowadzany.

Dlatego przygotowania do tego, co dzieje się w tej chwili w edukacji zaczęły się ponad 30 lat temu. (…) Dopiero teraz, kiedy ten system zaczął być wdrażany, wszystko się poukładało, wszystkie kropki się połączyły. A co robiono od 30 lat? Niszczono ten system edukacji, dlatego, że zaczynaliśmy od bardzo wysokiego poziomu i gdyby wtedy wprowadzono tę edukację włączającą, to widzielibyście państwo zbyt wielką różnicę i byłby sprzeciw społeczny. W związku z tym wykonywano liczne reformy. Jeszcze jedna reforma się nie skończyła, a już wprowadzano następną. A każda z tych refom miała niszczyć ten system edukacji i coraz bardziej go obniżać. I teraz po 30 latach stwierdzono, że grunt jest na tyle przygotowany, że można ten nowy system, tę edukację włączającą wprowadzić.

−∗−

Nowe procedury, programy i przedmioty w polskiej szkole – konieczność czy zamierzony plan?

Zdzisława Piasecka – Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”

 

−∗−

BONUS:

Wystąpienie Zdzisławy Piaseckiej na konferencji WGO w Poznaniu 24.02.2024

24 lutego 2024 roku w Centrum Konferencyjnym, ul. Ogrodowa 12 w Poznaniu, odbyła się konferencja organizowana przez Watahę Głosu Obywatelskiego “Wojna psychologiczno-pedagogiczna we współczesnym świecie”.

Jednym z prelegentów była Pani Zdzisława Piasecka – członek zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty NAUCZYCIELE DLA WOLNOŚCI.

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!