Długa lista ciężkich grzechów Platformy. O czym chcą zapomnieć aferzyści? Jak demontowano państwo? Małe podsumowanie wielkich afer PO-PSL

Długa lista ciężkich grzechów Platformy. O czym chcą zapomnieć aferzyści? Jak demontowano państwo? Małe podsumowanie wielkich afer PO-PSL

Platforma Obywatelska idzie w zaparte. Poseł Leszczyna ogłasza butnie, że za czasów PO nie było w Polsce żadnych afer, a Grzegorz Schetyna rozsiewa po kraju wirus amnezji. Groteskowa strategia wyparcia szokuje naiwnością. Ileż ślepej wiary w zbiorową głupotę muszą mieć w sercach politycy opozycji. Na próżno. Opinia publiczna pamięta i nie zapomni.

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

9 komentarzy

 1. CzarnaLimuzyna

  To jest ważny materiał, który powinien być kierowany przede wszystkim do zwolenników PO, a także do zwykłych zjadaczy chleba. Dziś po 2,5 letnich rządach PiS-u tego typu przekaz traci swoją siłę oddziaływania z powodu braku działań rządu na gruncie prawnym.

  Z ubolewaniem trzeba również stwierdzić, że PiS kontynuuje pewne afery i tworzy swoje własne np:

  1. “Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” – tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy”. PiS nie zniósł tych zapisów, a ponadto dołożył swoje własne w formie nowelizacji ustawy o zasadach przebywania obcych wojsk- zapis o możliwości używania broni w czasie pokoju łącznie ze świeżym zapisem dającym możliwość rozdawania polskiej broni obcym zagranicznym formacjom (!!!) Tworzy to furtkę do interwencji wojskowej w Polsce w obronie np. tzw. demokracji lub obcej racji stanu- członkostwo w UE wypowiedziane przez “polskich faszystów”.

  2. “Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność”. PiS robi to samo. Casus serwilizmu wobec USA i Izraela z zastrzeżeniem, że nie chodzi przecież o wypowiedzenie sojuszu z USA, lecz o wejście w rolę wioskowego posłusznego głupka. Brak adekwatnej reakcji na szkalowanie Polski przez Izrael i brak reakcji na radykalizację wygłaszanych poglądów i na działania rządowych środowisk na Ukrainie.

  3. PiS-owska afera z planami zniszczenia przemysłu futrzarskiego w Polsce.

  4. PiS-owska afera związana z brakiem wypowiedzenia genderowej konwencji Stambulskiej.

  5. Afera szczepionkowa. Represyjne egzekwowanie totalitarnego przymusu szczepień NIEKTÓRYMI szkodliwymi szczepionkami. Brak zróżnicowania na szczepionki obowiązkowe i dobrowolne.

  6. GMO do sprawdzenia: czy można uprawiać w Polsce, czy można sprzedawać żywność zawierającą w swoim składzie GMO?

  7. Dotowanie grantami środowisk neomarksistowskich casus Gowina.

  8. Afera imigracyjna: przyjmowanie na rynek pracy w Polsce bez umiaru i rozsądku ogromnej rzeszy Ukraińców, którzy pracując za najniższe wynagrodzenie powodują stagnację w polskich płacach. Z tego m.in. powodu siła nabywcza polskiego portfela sytuuje nas na szarym końcu w Europie. Dodatkowo to: link

  9. Afera z JP Morgan.

  10. Afera z trzymaniem Polaków na smyczy państwowej doktryny pacyfizmu. Pomimo deklaracji zwiększenia obronności i powołania formacji Obrony Cywilnej, Polacy wciąż należą do narodów najbardziej rozbrojonych. Brak dostępu do broni – jesteśmy na szarym końcu w światowym rankingu.

  11. Brak realnej dekomunizacji – brak zapisów prawa uwzględniających nowe doktryny marksistowskie

  12. Skandal związany z powołaniem zespołu ds. zwalczania faszyzmu.

 2. space

  Dziwi mnie, że zapomniałeś podać najbardziej karygodnego zaniedbania PiS – WOŁAJĄCEGO O POMSTĘ DO NIEBA – w kwestii ustawy o zakazie mordowania dzieci podejrzanych o niepełnosprawność.

 3. CzarnaLimuzyna

  Nie zapomniałem, bo to temat z innej kategorii, na coś zupełnie oddzielnego. Zastanawiałem się, czy o tym wspomnieć w tym kontekście. Ekspedyt zwraca na to uwagę np. tutaj

 4. Redakcja

 5. Poruszyciel

  Długa lista ciężkich grzechów Platformy. O czym chcą zapomnieć aferzyści? Jak demontowano państwo? Małe podsumowanie wielkich afer PO-PSL

  Panie Andy, to jest dobre podsumowanie afer PO-PSL. Czy może Pan podać jeszcze, którzy aferzyści i zdrajcy dokonujący tego demontażu państwa zostali przez PIS osądzeni i skazani?

 6. Marek Sas-Kulczycki

  Najnowszy komentarz Gadowskiego – jakby na zamówienie dyskutujących tutaj:

 7. Marek Sas-Kulczycki

  Czy może Pan podać jeszcze, którzy aferzyści i zdrajcy dokonujący tego demontażu państwa zostali przez PIS osądzeni i skazani?

  PiS nie jest władzą sądowniczą. Jak wiesz, reforma tzw. wymiaru sprawiedliwości jest co najwyżej na półmetku.
  Oddanie afer i przekrętów poprzednich rządów starym prokuraturom i sądom byłby niesłychanie głupie. Najpierw sądy, potem procesy.
  Prokuratura już prowadzi szereg postępowań, działają komisje śledcze. Oczekiwanie szybkiego załatwienia tej sprawy byłoby myśleniem życzeniowym.
  Byłoby to możliwe tylko w wypadku jakiejś rewolucji. Nic takiego się nie wydarzyło i obawiam się, że nie miałoby to poparcia u większości Polaków.
  Może, a nawet powinno się nam to nie podobać, ale miałkość “dobrej zmiany” jest odbiciem miałkiej świadomości i woli naszego Narodu.

 8. Poruszyciel

  PiS nie jest władzą sądowniczą.

  W nazwie ma “prawo” i “sprawiedliwość”, czy to tylko tak dla mamienia wyborców? Bardzo możliwe, że myślę tutaj życzeniowo, ale marzy mi się ta sprawiedliwość.

 9. Marek Sas-Kulczycki

  Tak, oczywiście, że dla mamienia.
  Ale gdyby nawet nie, to “Prawo” w nazwie nie może oznaczać zastępowania sądów. A kto miałby tę sprawiedliwość wdrażać? Gersdorff z Tuleyą?

  PiS ma prawo w nazwie, a Polska ma gówno, a nie prawo. Łatany i pacykowany bajzel odziedziczony po PRL. Gdybyśmy rzeczywiście odzyskali wolność, nastąpiły reces do prawa, jakie obowiązywało w 1939 r.
  Wtedy – przy uczciwych sędziach – dosłownie i w przenośni leciałyby głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*