Długa lista ciężkich grzechów Platformy. O czym chcą zapomnieć aferzyści? Jak demontowano państwo? Małe podsumowanie wielkich afer PO-PSL

Długa lista ciężkich grzechów Platformy. O czym chcą zapomnieć aferzyści? Jak demontowano państwo? Małe podsumowanie wielkich afer PO-PSL

Platforma Obywatelska idzie w zaparte. Poseł Leszczyna ogłasza butnie, że za czasów PO nie było w Polsce żadnych afer, a Grzegorz Schetyna rozsiewa po kraju wirus amnezji. Groteskowa strategia wyparcia szokuje naiwnością. Ileż ślepej wiary w zbiorową głupotę muszą mieć w sercach politycy opozycji. Na próżno. Opinia publiczna pamięta i nie zapomni.

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

9 komentarzy

 1. CzarnaLimuzyna

  To jest ważny materiał, który powinien być kierowany przede wszystkim do zwolenników PO, a także do zwykłych zjadaczy chleba. Dziś po 2,5 letnich rządach PiS-u tego typu przekaz traci swoją siłę oddziaływania z powodu braku działań rządu na gruncie prawnym.

  Z ubolewaniem trzeba również stwierdzić, że PiS kontynuuje pewne afery i tworzy swoje własne np:

  1. “Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” – tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy”. PiS nie zniósł tych zapisów, a ponadto dołożył swoje własne w formie nowelizacji ustawy o zasadach przebywania obcych wojsk- zapis o możliwości używania broni w czasie pokoju łącznie ze świeżym zapisem dającym możliwość rozdawania polskiej broni obcym zagranicznym formacjom (!!!) Tworzy to furtkę do interwencji wojskowej w Polsce w obronie np. tzw. demokracji lub obcej racji stanu- członkostwo w UE wypowiedziane przez “polskich faszystów”.

  2. “Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność”. PiS robi to samo. Casus serwilizmu wobec USA i Izraela z zastrzeżeniem, że nie chodzi przecież o wypowiedzenie sojuszu z USA, lecz o wejście w rolę wioskowego posłusznego głupka. Brak adekwatnej reakcji na szkalowanie Polski przez Izrael i brak reakcji na radykalizację wygłaszanych poglądów i na działania rządowych środowisk na Ukrainie.

  3. PiS-owska afera z planami zniszczenia przemysłu futrzarskiego w Polsce.

  4. PiS-owska afera związana z brakiem wypowiedzenia genderowej konwencji Stambulskiej.

  5. Afera szczepionkowa. Represyjne egzekwowanie totalitarnego przymusu szczepień NIEKTÓRYMI szkodliwymi szczepionkami. Brak zróżnicowania na szczepionki obowiązkowe i dobrowolne.

  6. GMO do sprawdzenia: czy można uprawiać w Polsce, czy można sprzedawać żywność zawierającą w swoim składzie GMO?

  7. Dotowanie grantami środowisk neomarksistowskich casus Gowina.

  8. Afera imigracyjna: przyjmowanie na rynek pracy w Polsce bez umiaru i rozsądku ogromnej rzeszy Ukraińców, którzy pracując za najniższe wynagrodzenie powodują stagnację w polskich płacach. Z tego m.in. powodu siła nabywcza polskiego portfela sytuuje nas na szarym końcu w Europie. Dodatkowo to: link

  9. Afera z JP Morgan.

  10. Afera z trzymaniem Polaków na smyczy państwowej doktryny pacyfizmu. Pomimo deklaracji zwiększenia obronności i powołania formacji Obrony Cywilnej, Polacy wciąż należą do narodów najbardziej rozbrojonych. Brak dostępu do broni – jesteśmy na szarym końcu w światowym rankingu.

  11. Brak realnej dekomunizacji – brak zapisów prawa uwzględniających nowe doktryny marksistowskie

  12. Skandal związany z powołaniem zespołu ds. zwalczania faszyzmu.

 2. space

  Dziwi mnie, że zapomniałeś podać najbardziej karygodnego zaniedbania PiS – WOŁAJĄCEGO O POMSTĘ DO NIEBA – w kwestii ustawy o zakazie mordowania dzieci podejrzanych o niepełnosprawność.

 3. CzarnaLimuzyna

  Nie zapomniałem, bo to temat z innej kategorii, na coś zupełnie oddzielnego. Zastanawiałem się, czy o tym wspomnieć w tym kontekście. Ekspedyt zwraca na to uwagę np. tutaj

 4. Redakcja

 5. Poruszyciel

  Długa lista ciężkich grzechów Platformy. O czym chcą zapomnieć aferzyści? Jak demontowano państwo? Małe podsumowanie wielkich afer PO-PSL

  Panie Andy, to jest dobre podsumowanie afer PO-PSL. Czy może Pan podać jeszcze, którzy aferzyści i zdrajcy dokonujący tego demontażu państwa zostali przez PIS osądzeni i skazani?

 6. Marek Sas-Kulczycki

  Najnowszy komentarz Gadowskiego – jakby na zamówienie dyskutujących tutaj:

 7. Marek Sas-Kulczycki

  Czy może Pan podać jeszcze, którzy aferzyści i zdrajcy dokonujący tego demontażu państwa zostali przez PIS osądzeni i skazani?

  PiS nie jest władzą sądowniczą. Jak wiesz, reforma tzw. wymiaru sprawiedliwości jest co najwyżej na półmetku.
  Oddanie afer i przekrętów poprzednich rządów starym prokuraturom i sądom byłby niesłychanie głupie. Najpierw sądy, potem procesy.
  Prokuratura już prowadzi szereg postępowań, działają komisje śledcze. Oczekiwanie szybkiego załatwienia tej sprawy byłoby myśleniem życzeniowym.
  Byłoby to możliwe tylko w wypadku jakiejś rewolucji. Nic takiego się nie wydarzyło i obawiam się, że nie miałoby to poparcia u większości Polaków.
  Może, a nawet powinno się nam to nie podobać, ale miałkość “dobrej zmiany” jest odbiciem miałkiej świadomości i woli naszego Narodu.

 8. Poruszyciel

  PiS nie jest władzą sądowniczą.

  W nazwie ma “prawo” i “sprawiedliwość”, czy to tylko tak dla mamienia wyborców? Bardzo możliwe, że myślę tutaj życzeniowo, ale marzy mi się ta sprawiedliwość.

 9. Marek Sas-Kulczycki

  Tak, oczywiście, że dla mamienia.
  Ale gdyby nawet nie, to “Prawo” w nazwie nie może oznaczać zastępowania sądów. A kto miałby tę sprawiedliwość wdrażać? Gersdorff z Tuleyą?

  PiS ma prawo w nazwie, a Polska ma gówno, a nie prawo. Łatany i pacykowany bajzel odziedziczony po PRL. Gdybyśmy rzeczywiście odzyskali wolność, nastąpiły reces do prawa, jakie obowiązywało w 1939 r.
  Wtedy – przy uczciwych sędziach – dosłownie i w przenośni leciałyby głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Psalm responsoryjny

Ps 72
Ps 72(71),1-2. 7-8. 12-13. 17R. Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzieBoże, przekaż Twój sąd królowii Twoją sprawiedliwość synowi królewskiemu.Niech sądzi sprawiedliwie Twój ludi ubogich Twoich - zgodnie z prawem!R. Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzieZa dni jego zakwitnie sprawiedliwośći wielki pokój, dopóki księżyc nie zgaśnie.I panować będzie od morza do morza,od Rzeki aż po krańce ziemi6.R. Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzieImię jego niech trwa na wieki;jak długo świeci słońce, niech wzrasta jego imię!Niech się wzajemnie nim błogosławią!Niech wszystkie narody ziemi życzą mu szczęścia

Drugie czytanie

Rz 15,4-9
Bracia:To, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało także dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję. A Bóg, który daje cierpliwość i pociechę, niech sprawi, abyście wzorem Chrystusa te same uczucia żywili do siebie i zgodnie jednymi ustami wielbili Boga i ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa.Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was – ku chwale Boga. Albowiem Chrystus –powiadam – stał się sługą obrzezanych dla ukazania wierności Boga i potwierdzenia przez to obietnic danych ojcom oraz po to, żeby poganie za okazane sobie miłosierdzie uwielbili Boga, jak napisano: «Dlatego oddawać Ci będę cześć między poganami i śpiewać imieniu Twojemu».

Śpiew przed Ewangelią

Łk 3, 4-6
Alleluja, alleluja, allelujaPrzygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mt 3,1-12
Słowa Ewangelii według Świętego MateuszaW owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka Izajasza, gdy mówi: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!»Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem były szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. A gdy widział, że przychodziło do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im:«Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».
więcej Słowa Bożego...