Przepiękny list i wzruszające komentarze czytelników Gazety Wyborczej

inspiracja_diabelska

List opublikowany na łamach “Gazety Wyborczej” dostarczył mi autentycznych przeżyć. Dramatyczna treść w nim zawarta przypomina mi ważny apel (1) Adama Michnika do Rosjan o sojusz przeciw Polakom (2011). Chodziło wówczas, oczywiście, o sojusz przeciw „idiotom”. Jak wiemy, redaktor naczelny “Gazety Wyborczej” cieszy się renomą specjalisty od przerabiania idiotów na idiotów pożytecznych. Niestety, nie wszystkich udaje się przerobić, a ostatnie trudności w ich stygmatyzowaniu stalinowskim mianem faszysty wynikają z tego, że aktualna mądrość etapu dzieli teraz „faszyzm” na faszyzmy: dobry – np. ukraiński i zły – polski.

Tak więc zagrożenie polską nienawiścią nadal istnieje, a nawet w ostatnim czasie –  wzrasta! To zagrożenie dostrzegła związana z “Codziennikiem Feministycznym” i z “Gazetą Wyborczą” Anna Izabela Nowak, która zaniepokojona przysłała swój list (2), do… “Gazety Wyborczej”.

„Żarty się skończyły, idzie jesień, a później… Co będzie?… Umiem sobie wyobrazić, a jednocześnie wiem, że przerażająca rzeczywistość może przerosnąć moją wyobraźnię”.

Autorka jest przerażona. Z jej listu i komentarzy czytelników Gazety Wyborczej wyłania się apokaliptyczna wizja przyszłości. Pani Nowak boi się i równocześnie wie, czego się boi. Ostrzega nas wszystkich, Polaków, przed rzeczą straszną – okrutną zemstą szykowaną z nienawiści. Publicystka GW pisze wprost, że będzie to zemsta za Smoleńsk, a także ostrzega przed prześladowaniami, które szykują „grupy szturmowe” związane z PiS-em. Autorka boi się tego, co stanie się na jesieni: „(…) wchodzę na walle pisowskie, na walle ich aktywistów tworzących nieformalne (jeszcze) grupy szturmowe, które zaraz po dojściu do władzy PiS pokażą nam: ubekom, resortowym dzieciom, lemingom, nie-Polakom, ludziom niemyślącym samodzielnie, więc pokażą nam, gdzie nasze miejsce”.

Zaniepokojenie losem ubeckich przestępców jest mi obce, ale w tym momencie muszę przyznać, że ja także się boję, lecz o to, że PiS tego nie zrobi, a mianowicie nie wsadzi przestępców do więzienia, i nie oczyści całkowicie instytucji państwa z resortowej sitwy. Natomiast losem ludzi głupich przejmuję się inaczej, boję się o nich w inny sposób niż autorka – boję się, że nie zmądrzeją.

Inny cytat: Wyszkolone oddziały szturmowe PiS podążają krok w krok za premier Kopacz, rzucając hasła: (…)Pani kłamie tak, jak przez osiem lat kłamaliście”

Właściwie to nie dziwię się przerażeniu autorki i osób związanych z PO. Fakt, że znacząca część Polaków przejrzała trochę na oczy, rzeczywiście musi bardzo niepokoić.

Pytam sama siebie, skąd się to bierze, jakim sposobem w ludziach cywilizowanych, wydawałoby się, wybucha taka obłąkańcza agresja i nienawiść? – pyta autorka, po to, aby udzielić sobie zaraz odpowiedzi o freudowskim poczuciu winy za śmierć brata, które odczuwa Jarosław Kaczyński, dążąc do zemsty. W dalszej części „listu” pojawia się mrożący krew w żyłach cytat z prezydenta elekta, świadczący o planach zepchnięcia Polski w otchłań. “To właśnie nasza wiara katolicka jest fundamentem, który ukształtował nas jako społeczeństwo i naród” – prezydent elekt Andrzej Duda.

Ogólnie – nie tylko jest się czego bać, ale bać się należy, i to bardzo: Boję się. Boję się PiS-u, boję się tego, co może w Polsce zrobić, gdyby wygrał wybory, boję się prezesa Kaczyńskiego opętanego żądzą zemsty, boję się wyrachowanych cyników z jego otoczenia zdolnych do najpodlejszych słów i uczynków, boję się ludu pisowskiego dyszącego żądzą odwetu za wyimaginowane krzywdy, boję się głupich ludzi, których głos w wyborach jest tyle samo wart, co ludzi mądrych. – Tutaj wyłowiłbym odrobinkę prawdy: w demokracji głos ludzi głupich jest tyle sam wart, co ludzi mądrych, niestety.

Boję się i jestem wściekła. (…) Mam wierzyć, że nawet gdy PiS dojdzie do władzy, to nic się specjalnie nie zmieni? Zmieni się wszystko. Samodzielne rządy PiS to niewyobrażalny dramat dla kraju. Mając większość, mogą przegłosować takie rzeczy, których skutki trudno przewidzieć, i które mogą być trudne do odkręcenia przez wiele lat.

Myślę, że tyle cytatów wystarczy, a na dodatek podzielę się jeszcze głosami wiernych czytelników, którzy wsparli autorkę. Komentatorzy z internetowego forum GW to zaprawiona w bojach elita nowego proletariatu.

aeromonas pisze: Niestety, zgadzam się w 100%. Mam takie same obawy i nie rozumiem tych, którzy się nie boją rządów PiS.

hiloh252: trafione w samo sedno. W październiku możemy obudzić się w kaplicy koncentraka obsadzonego przez nienawistnych i fanatycznych strażników.

ultrasfctm: Rządy PiS to będzie 4 letnia gehenna podczas której gro ludzi przekona się na własnej skórze jak to wszystko będzie wyglądać w praktyce. A sprawdzi się większość co przewiduje autorka. (…)

romar55: trzeba mówić o tym jak najwięcej, żeby zatrzymać tą falę nienawiści…..ale bojówki szturmowe już działaJĄ i chcą załatwić panią premier tak jak załatwili Komorowskiego….PO jest zbyt bierne…potem będzie za późno…

arbiter_elegant: Mój ojciec, urodzony w roku 1910, bał się w identyczny sposób za młodu niejakiego Hitlera. Niestety, był w mniejszości z tymi swoimi obawami. Jednak wymienionego przeżył…

Odezwała się również zaniepokojona „Baba Jaga”

babajaga99: Chory to jest polski ciemnogród prowadzony na smyczy “czarno-purpurowych okupantów” Polski. Ciemnota narodu opłaca się TYLKO pasibrzuchom watykańskim. A durni akolici idą na smyczy jak zwykłe kundle.

Zaniepokojony sytuacją homoseksualista wygłosił deklarację przyjścia z pomocą

nigdy_nie: Gotów jestem zgwałcić jareczka aby tylko wycofał się polityki, niech on doceni moje poświecenie i desperację, bo ja gej mimo wszystko wolę czystrzych! (pisownia oryginalna)

na koniec, polakonly: Katolicyzm jak transformers posiada zdolność przekształcania się w faszyzm gdy potrzebna jest radykalizacja elektoratu w celu zdobycia władzy (…)

Widać z tego, że spozycjonowany przez kulturowych komunistów proletariat reaguje na zagrożenie w sposób prawidłowy. Ja reaguję na to swoim wierszykiem z czasów szalejącego kaczyzmu.

 

Wśród obłudnych katolików

W groźnej Polsce z Ciemnogrodu

gdzie Polaków jest bez liku

mieszka strażnik Czerwogrodu

Ojczyźniane śpiewy, hasła

ksenofobii “dusza ciemna”

oraz Pamięć co nie zgasła

to dla niego jest… gehenna

Adam Michnik słowa mieli

Celebruje, robi minę

i oskarża po kolei

jadowitą mierząc ślinę

Co za podłe polskie plemię

z mlekiem matki to wyssało

Kaczyzm, faszyzm oraz anty

systemowość całą

Broni Tuska zgranej betki

komunistów ich „honoru”

Bronka „bula” i razwiedki

oraz innych cud potworów

Fałsz_ystowskie memy puszcza

Rydzyk gorszy niż Muchomor!

Niepodległość… kto świętuje?

faszystowska groźna tłuszcza!

Specjalista od Polaków, Polityki i Kościoła

Grzechów głównych, przewin mniejszych

Kwadratury koła…

________________________

Przypisy:

(1) Адам Михник: “Нужна польско-российская коалиция против идиотов”

(2) List GW –tutaj ; lub w innym miejscu

Grafika w ikonie wpisu: “Śmieć Marata” /Wikipedia/

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne