‘Queerassic Park’ czyli dinozaury z nieheteronormatywną historią

Po wypluciu totalnych bzdur na temat zwierząt przewodnik po muzeum, zaprojektowany przez The They Them Studio, „firmę zajmującą się projektowaniem graficznym kierowaną przez osoby queer”, stwierdza dalej, że „osiemnastowieczny kolonializm jest odpowiedzialny za zniszczenie wielu starożytnych systemów płci w krajach całego świata.”

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

 

queer = nieheteronormatywny

Muzeum twierdzi, że dinozaury mają „historię LGBTQ”, a ptaki są „queer”

Mówią, że nieheteronormatywność zwierząt została „ukryta przed opinią publiczną”

Muzeum w Wielkiej Brytanii stwierdziło, że niektóre ptaki są „queer” i że historię nieheteronormatywności zwierząt „ukrywano przed opinią publiczną”.

Muzeum i Galeria Sztuki Hastings prowadzą wystawę dotyczącą historii LGBTQ ufundowaną przez Arts Council England, gdzie twierdzi się, że niektóre ptaki są „queer”, ponieważ „zmieniają płeć z samicy na samca”.

The Telegraph zauważa, że ​​twierdzenia dotyczące ptaków takich jak bażanty są całkowicie bezpodstawne i nie mają podstaw naukowych.

 

Wystawa, we współpracy z grupą o nazwie Hastings Queer History Collective, twierdzi ponadto, że argumenty na temat jakoby „nienaturalnego” zachowania „queer” w świecie zwierząt są podważane przez zachowanie ptaków łownych.

W broszurze dostępnej w muzeum czytamy: „Pomimo nieheteronormatywnego zachowania w królestwie zwierząt obserwowanego już w XVIII wieku, często jest ono ignorowane lub ukrywane przed opinią publiczną” i dodaje: „Jednym z przykładów jest zmiana płci przez samice bażantów, gdy przestają składać jaja i zamieniają swoje brązowe pióra w jaskrawe upierzenie, typowe dla samców”.

„Bażanty pojawiają się w niektórych z najwcześniejszych europejskich badań nad nieheteronormatywnymi zachowaniami zwierząt” – kontynuuje, dodając: „Wraz z nieheteronormatywnością widoczną w świecie przyrody argument, że jest ona w jakiś sposób „nienaturalna” zaczyna się rozpadać”.

Wszystko to jest po prostu całkowicie zmyśloną bzdurą.

Chociaż pióra niektórych starszych ptaków zmieniają kolor z powodu zmian hormonalnych, twierdzenie, że zmieniają płeć, jest po prostu błędne.

Biolog dr Emma Hilton, która jest także dyrektorem grupy zajmującej się kampanią krytyczną wobec gender, Sex Matters, zauważyła, że ​​„Jedynymi kręgowcami, które zmieniają płeć, są ryby. Ptaki nie zmieniają płci.”

Hilton dodała, że ​​„Często w procesie starzenia się samice zwierząt mogą wytwarzać męskie cechy w wyniku zmian hormonalnych. Możemy to również zaobserwować u ludzi po menopauzie, ale nie powiedzielibyśmy, że starsze kobiety zmieniły płeć, jeśli mają trochę wąsów.

Po wypluciu totalnych bzdur na temat zwierząt przewodnik po muzeum, zaprojektowany przez The They Them Studio, „firmę zajmującą się projektowaniem graficznym kierowaną przez osoby queer”, stwierdza dalej, że „osiemnastowieczny kolonializm jest odpowiedzialny za zniszczenie wielu starożytnych systemów płci w krajach całego świata.”

Nie przedstawiając żadnych dowodów, twierdzi, że ważne postacie i kultury z przeszłości mają „nieheteronormatywną historię” i wierzyły w „trzecią płeć” i że wszystko to zostało w jakiś sposób zatuszowane.

Jako przykład podaje, że w starożytnej Japonii dzieci rozpoczynające okres dojrzewania uznawano za płeć odmienną i wchodziły one w interakcje seksualne z dorosłymi panami, nie wskazując, że jest to pedofilia, a nie jakiś rodzaj historii transpłciowej.

 

Przewodnik twierdzi dalej, że niektórzy bogowie greccy byli biseksualni, król Wilhelm II był zdecydowanie gejem, ponieważ był nieco zniewieściały i nie miał żony ani dzieci, a XI-wieczny arcybiskup miał „wrażliwość queer” i można go „uznać za obrońcę praw gejów.”

Zdecydowanie najbardziej absurdalnym hasłem w przewodniku jest opis skamieniałego śladu dinozaura, gdzie stwierdza się, że „nie możemy wypowiedzieć się na temat seksualności dinozaura, który pozostawił ten ślad, ale wiemy, że 11-letni chłopiec, który go znalazł, jest już dorosły i szczęśliwie żonaty [?] ze swoim mężem Gregiem w różowym domu w Hastings”.

Tonący chwyta się brzytwy.

„Historia queer przybiera różne formy i w tym przypadku stanowi ważną część pochodzenia skamieniałości” – absurdalnie dodaje przewodnik.

Queerassic Park?

Oczywiście to wszystko są wymysły i czcza gadanina, ale ile czasu upłynie, zanim zostanie wprowadzone do szkolnych programów nauczania?

Czy dzieci będą nauczane, że Stary MacDonald miał nieheteronormatywną farmę i że wojownicy samurajscy w starożytnej Japonii tak naprawdę byli transpłciowi?

_____________

Museum Claims Dinosaurs Have “LGBTQ History” And Birds Are “Queer”, Steve Watson, 22nd March 2024

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!