Konsekwentna droga do całkowitego nadzoru

Z argumentami bezpieczeństwa i walki z korupcją, chiński rząd osiągnął pewną akceptację wśród swoich obywateli dla systemu kredytu społecznego. Od kiedy jest on przygotowywany, na czym polega i dokąd prowadzi, dowiecie się w tym programie.

−∗−

Materiał filmowy oraz transkrypcja wg serwisu źródłowego. //AC

−∗−

Konsekwentna droga Chin do całkowitego nadzoru

 

Od 2014 roku w Chinach trwają przygotowania do wprowadzenia systemu kredytu społecznego, który ma być obowiązkowy dla wszystkich obywateli i firm. System kredytu społecznego to cyfrowy system rejestracji i oceny, który klasyfikuje i ocenia wszystkie osoby i firmy. W tym celu stosuje się system punktowy od 600 do 1300 punktów; każdy obywatel zaczyna od 1000 punktów.
W zależności od pozytywnego lub negatywnego zachowania, osobisty wynik wzrasta lub maleje. Wzorowi obywatele są nagradzani, a złe zachowanie jest “karane”.
W ten sposób osoby krytyczne wobec systemu mogą zostać odfiltrowane w celu umocnienia władzy Komunistycznej Partii Chin. Niski wynik może oznaczać, między innymi, brak pracy w służbie publicznej, trudniejszy dostęp do świadczeń socjalnych lub utrudnienia w podróżowaniu.
Chiny twierdzą, że liczą na edukacyjną funkcję systemu kredytów społecznych. Argumenty dotyczące bezpieczeństwa i walki z korupcją rząd uzyskał pewną akceptację wśród obywateli.
Istotnym filarem tego rodzaju totalnej inwigilacji jest tak zwany Skynet. Opiera się on na około 600 milionach kamer z funkcją rozpoznawania twarzy i dokumentuje każde działanie obywateli.
System ten nadal działa tylko w miastach testowych, takich jak Pekin, ponieważ nie udało się osiągnąć planowanego ostatecznego wprowadzenia pod koniec 2020 roku. Jednak po jego pomyślnym wdrożeniu Chiny chcą eksportować swoją technologię do innych krajów.

Drodzy widzowie, pod jakim pretekstem nasz rząd mógłby wprowadzić taki system w naszym kraju i doprowadzić do jego wdrożenia?

____________

Chinas konsequenter Weg zur Totalüberwachung, kla tv, 10 Oktober 2023

−∗−

Dodatkowe informacje:

Social-Credit-System in China: Bewertungssystem mit weitreichenden Folgen, 12.03.2021 [niem.]

System zaufania (kredytu) społecznego [Wiki]

−∗−

Powiązane tematycznie:

Kredyt społeczny – pierwsze kroki
W tej chwili mnóstwo rzeczy może rozpraszać naszą uwagę (wojny, zawieruchy, opera mydlana z brytyjską rodziną królewską oraz coraz bardziej histeryczna i absurdalna propaganda n/t covid), ale naprawdę ważne wiadomości […]

____________

‘Przyszłość nadeszła’ czyli globalna kontrola nad wszystkim
„Światowa elita właśnie ujawniła swój marksistowski plan kontrolowania twojego życia”. (…) „Nie sądzę, aby większość ludzi naprawdę pojmowała rodzaj władzy, jaką oni by posiedli”. (…) „Mówimy o procesie ekstremalnych represji […]

____________

Smartportfel czyli jak żyć cnotliwie
Obywatele korzystający z aplikacji będą nagradzani za takie rzeczy, jak recykling, korzystanie z transportu publicznego, właściwe gospodarowanie energią i nieotrzymywanie mandatów. […]

____________

Świat według Klausa
Ty i ja nie będziemy jeść robaków. Ty i ja nie będziemy wiecznie nosić masek. Ty i ja nie będziemy odgrywać ról cyborgów. I ty i ja nie będziemy w […]

____________

Klaus o AI: działajcie szybko, bo uciekną spod naszej władzy
Arcyglobalista Klaus Schwab wezwał elity na całym świecie do zjednoczenia się w celu „opanowania” zaawansowanych technologii, ostrzegając je, że jeśli nie będą działać szybko, świat może „umknąć naszej władzy”. Schwab […]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!