Kredyt społeczny – pierwsze kroki

W tej chwili mnóstwo rzeczy może rozpraszać naszą uwagę (wojny, zawieruchy, opera mydlana z brytyjską rodziną królewską oraz coraz bardziej histeryczna i absurdalna propaganda n/t covid), ale naprawdę ważne wiadomości pozostają w dużej mierze niezauważone. Resztki naszej wolności szybko znikają.

−∗−

W menu na dziś danie społeczne. ‘Pandemia’, która się nie skończyła, a jedynie ‘mutuje’ i przechodzi w kolejne fazy, tym razem objawia kolejny element czyli system zaufania (kredytu) społecznego. Wydaje się, że zjawisko nie będzie już tylko dalekowschodnią specyfiką, a przygotowania do implementacji w krajach zachodnich idą pełną parą. Dziś tekst z opisem pierwszych symptomów.

Zapraszam do lektury.

____________***____________

 

Co powinieneś wiedzieć o planie wdrożenia systemu kredytu społecznego

W tej chwili mnóstwo rzeczy może rozpraszać naszą uwagę (wojny, zawieruchy, opera mydlana z brytyjską rodziną królewską oraz coraz bardziej histeryczna i absurdalna propaganda n/t covid), ale naprawdę ważne wiadomości pozostają w dużej mierze niezauważone. Resztki naszej wolności szybko znikają.

1. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce nowych uprawnień, które będą nakładać na firmy internetowe wymóg monitorowania i wyszukiwania treści „legalnych, ale szkodliwych”. Priti Patel, minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, chce zmienić planowaną ustawę o bezpieczeństwie w Internecie.

Jeśli postawi na swoim, zmiany będą oznaczać, że platformy internetowe będą odpowiadać za treści, które nie są nielegalne, ale które nie są „zatwierdzone”. Jeśli te propozycje przejdą przez krajowego regulatora telekomunikacji, Ofcom, będzie miał prawo nalegać, aby firmy internetowe monitorowały całą komunikację – szukając materiałów, które użytkownicy mogą uznać za obraźliwe lub szkodliwe.

Firmy będą zmuszone szukać wszystkiego, co mogłoby wzbudzić dezaprobatę tzw. “obudzonych” [woke], politycznie poprawnych i BBC. Odpowiedzialność poniesie każdy, kto przechowuje treści generowane przez użytkowników.

Nowe plany Ministerstwa Spraw Wewnętrznych są zbliżone do ustawodawstwa obowiązującego w Chinach. Wyraźnie intencją jest kontrolowanie internetu i usunięcie wszystkich pozostałych swobód. Podobne przepisy są wprowadzane na całym świecie. Zobacz mój film zatytułowany: `When will they shut down the internet?’[„Kiedy zamkną internet?”], który został opublikowany 30 czerwca 2021r.

2. Peter Thiel, niemiecko-amerykański miliarder, inwestor technologiczny i współzałożyciel PayPal, w przeszłości (według magazynu New Yorker) twierdził, że współczesne życie jest zbyt zawiłe, by mogło zapewnić prawdziwie demokratyczne uczestnictwo.

PayPal oczywiście ograniczał witryny internetowe głoszące prawdę, wykorzystując swoją technologię płatności do zbierania pieniędzy. Thiel finansował badania nad sztuczną inteligencją. Zasiada w zarządzie Facebooka. Mówi się, że jego praca w zakresie analizy danych była wspierana przez Centralną Agencję Wywiadowczą. Mówi się, że Thiel jest członkiem Komisji Nadzorującej [Steering Committee] grupy Bilderberg.

3. Obywatelom, którzy nie zostali zaszczepieni trucizną mRNA, już teraz odmawia się opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

4. W Kanadzie, Trudeau wprowadza ustawę ‘zwalczającą nienawiść’ [‘anti-hate’], która pozwoli ludziom prewencyjnie złożyć pozew, jeśli poczują, że usłyszeli coś nienawistnego. Przeczytaj to zdanie jeszcze raz. Do tego doprowadzili nas ‘przebudzeni’ [woke] i politycznie poprawni obłąkańcy. Mieszkańcy Kanady będą mogli złożyć pozew, jeśli uznają, że być może zostali urażeni.

5. W Walii wybrani obywatele otrzymają średnią krajową płacę. Będą mogli zatrzymać pieniądze (szacowane na około 20 000 funtów rocznie), oprócz tego wszystkiego, co zarobią. Ale jeśli nie chcą wykonywać żadnej pracy, to nie muszą. To absurdalnie hojna wersja Universal Basic Income. (Nie mogę przestać się zastanawiać, ile usług dla innych obywateli trzeba będzie obciąć, aby zapłacić za ten eksperyment społeczny).

_____________

Things you should know about the UK Governments plan to implement a Social Credit System, dr Vernon Coleman, March 1, 2022

 

Uzupełnienia:

Cyfrowa waluta jest na horyzoncie
Mały zapas gotówki, który miałem jako dziecko, nie był duży, ale był mój. Nikt nie wiedział, gdzie on jest, mogłem go wydać według własnego uznania i nikt nie mógł go […]

_____________

Jak nas UBI-ją czyli dochód gwarantowany
Państwo mogłoby wykorzystać UBI nie tylko jako instrument kontroli społecznej; mamy wszelkie powody by sądzić, że osoby odpowiedzialne za państwo wykorzystywałyby swoją władzę ze złych pobudek. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!