Pranie mózgów a elity propolskie

Tytuł nawiązuje do zamieszczonych na portalu dwóch tekstów:

Pranie polskich mózgów. W roli głównej Ambasador USA

oraz

‘Czeka nas długi marsz’ – czy da się odbudować propolskie elity? – prof. Ryszard Zajączkowski

Pierwszy ma 1722 odsłony drugi 265 (15:45).

Uwaga – głośno myślę :)

1. Piorą mózgi na potęgę. Dlaczego? Bo w takie wyprane mózgi łatwo wtłoczyć dowolne treści. Piorą nie tylko kierownicy nawy państwowej i politruki ale i nasz największy sojusznik i brukselski okupant.

2. Większe zainteresowanie u czytelników wzbudzają treści pokazujące jak nas robią w “bolka”, niż treści co zrobić żeby nas nie robiono w “bolka”. Na pierwszy rzut oka wolimy ze smutkiem pochylać się nad swoją kiepską sytuacją, niż aktywnie się jej przeciwstawić, poprawiać.

3. Bez niezależnych kanałów komunikacji (edukacji) na skalę ogólnopolską nie ma szans na sensowną zmianę czegokolwiek, w tym wykreowanie/wyeksponowanie propolskich elit.

4. Zła sytuacja (ekonomiczna/społeczna/polityczna/militarna) może doprowadzić do wybuchu społecznego gniewu. Wówczas na czele narodu pojawią się ci, którzy  przyczynili się do kryzysu przebrani w inne kostiumy. Zajmą oni pozycję “elit ratujących”.

4. Według mnie Konfederacja jest takim skromnym przyczółkiem z którego można wystartować do wprowadzania istotnych pozytywnych zmian.

5. Wiem że na tym portalu są osoby, co mają Konfederację w … wielkim poważaniu. Im proponuję aby działali tak, by portal ekspedyt.org stał się znanym na skalę krajową i poważanym źródłem opinii i informacji a jego czołowi autorzy zapraszani regularnie do ogólnopolskich telewizji.

O autorze: piko