Pranie polskich mózgów. W roli głównej Ambasador USA

Tytuł „Człowieka Roku” jest przyznawany kilkanaście razy w ciągu roku przez różne środowiska, różnym osobom związanym zazwyczaj z lewicowym establishmentem. W tym roku, laureatem Nagrody Forum Ekonomicznego w tej kategorii został Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mark Brzeziński.

Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian”

„Forum”, co widać na przykładzie zacytowanego tematu ostatniej sesji jest bardzo postępowe. Zerknąłem kto jest członkiem tzw. rady programowej, która najprawdopodobniej opiniowała kandydaturę Brzezinskiego. Przeważają przedstawiciele drugiego najstarszego zawodu świata, politycy oraz ustosunkowani w tej branży, m.in.: Karczewski Stanisław, Kosiniak-Kamysz Władysław, Łopiński Maciej, Obajtek Daniel, Kuchciński Marek, Gliński Piotr, Sonik Bogusław, Grabarczyk Cezary, Majchrowski Jacek, Miller Leszek, Napieralski Grzegorz. Ciekawostką jest obecność w charakterze kwiatka do kożucha Abp Marka Jędraszewskiego.

Od ponad 200 lat pomagamy sobie nawzajem w walce o wolność, o demokrację, o rządy prawa. Dzisiaj natomiast, po raz pierwszy w naszej historii, łączy nas ta sama wolność

– powiedział Mark Brzezinski w rozmowie z zaprzyjaźnioną telewizją TVN24

Prawda jest inna. Od Konferencji w Teheranie w 1943 roku, a więc od 80 lat USA działa z różną intensywnością na szkodę Polski i Polaków. Ktoś może zaprotestować argumentując wsparciem działań antysowieckich w latach 80-tych ubiegłego wieku, więc przypomnijmy. To prawda, lecz poparcie dla kandydatury sowieckiego pachołka, Jaruzelskiego na prezydenta, oraz aktywne wsparcie antypolskich środowisk wywodzących się z dawnej stalinowskiej kliki nie były działaniami przyjaznymi i sprzyjającymi wolności. Dziś USA gra sprytnie politycznymi pionkami na polskiej szachownicy – dwiema opcjami targowicy: Totalnej i PiS. Być może właśnie o tym myślał amerykański urzędnik mówiąc o demokracji coraz bardziej podobnej do modelu panującego w USA. Tak czy owak, sierżant Nowak, dżuma lub cholera.

W przemówieniu na gali Brzezinski cynicznie wspomniał (tak, posądzam go o cynizm) o poprzednich zdobywcach tego wyróżnienia: Zelenskim, Wałęsie i Kwaśniewskim, a więc wymienił osobników, którzy nic nie mają wspólnego z polską racją stanu rozumianą jako pełna państwowa suwerenność realizująca narodowy interes, a nie globalistyczne wytyczne.

Co na to Abp Marek Jędraszewski?

Podobno każda potwora znajduje swojego amatora. Tak jest ze wzajemnym przyciąganiem w sprawach „Sodomy i Gomory”, przyszłych pandemii i „katastrofy klimatycznej”. Na tym polu dwójka ostatnich ambasadorów USA jest szczególnie aktywna. Jeżeli informacja na stronie Forum Ekonomicznego jest aktualna, to ciekawi mnie co sądzi na ten temat sam Arcybiskup, członek tegoż gremium.

Campus „Polska bez przyszłości”

Demokracja, wolność, praworządność… Jak mówił, ponad 10 tysięcy żołnierzy amerykańskich stacjonuje w Polsce, aby “bronić tych wartości, aby chronić demokrację, aby bronić rządów prawa”. To cytat z TVN24, który streścił złote myśli Brzezinskiego. Jak widzimy możemy spać spokojnie. Kontyngent USA broni i będzie bronić, tak jak w innych miejscach na świecie, praworządności i demokracji. Z tego wynika, że wszystko inne nie jest aż tak groźne. Oczywiście prócz wymienionych wcześniej: przyszłych pandemii, dywersji i braku tolerancji w Sodomie i Gomorze oraz “katastrofy klimatycznej”, która urosła do nowego wyznania wiary nowego kontynentu.

Traktujemy was jak idiotów i to wystarcza.

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne