Morawiecki uderza w swoje zaplecze: „Nie pozwolimy rozkradać Polski”

No proszę, okazało się, że i w PiS są normalni ludzie, którzy nie zgadzają się na okradanie Polaków. Trudno w tej chwili podać prócz autora deklaracji jakieś nazwiska, ale wydaje się, że jest to ta sama grupa, która odpowiada za uratowanie od likwidacji polskiego górnictwa, a teraz pomaga polskiemu rolnictwu.

Stanowisko wyrażone przez Mateusza Morawieckiego jest radykalne i opiera się na śmiałym założeniu, którego nikt nigdy, mimo zapowiedzi, jeszcze nie odważył się wprowadzić w życie. Istotę rzeczy najdobitniej wyraża slogan: „Wystarczy nie kraść”.

Eksperci biorąc pod uwagę koszty wojny na Ukrainie mają wątpliwości czy wystarczy i oceniają, że każdy marionetkowy rząd w Polsce, który zdecydowałby się realizować w politycznej praktyce ten szalony – antysemicki i antyukraiński program, zostanie odwołany.

Morawieckiego, w pewnym sensie, poparł sam minister Sasin mówiąc: „Zrobimy wszystko, żeby przepisy pakietu Fit for 55 nie weszły w życie”.

Musimy zrobić wszystko, żeby te przepisy nie weszły w życie i tę walkę będziemy toczyć. (…) To są obciążenia ponad miarę. Proszę sobie wyobrazić nowe podatki w postaci opłat emisyjnych, dotyczących transportu i budownictwa. Każda polska rodzina będzie musiała płacić za emisje CO2, teraz płaci energetyka.

Najwyraźniej wszyscy murem za konturem nowej “grubej kreski” oraz za Morawieckim, który jak wiemy, twierdzi z całym przekonaniem, że „to nie on”. Nie on zgodził się na Fit for 55. Oczywiście, że on, ale zgodnie ze słowami PMM: „to nie my”.

Udane nieporozumienie w gronie PiS

Cofnijmy się na chwilę do przeszłości.

Polska wydala 45 rosyjskich szpiegów udających dyplomatów. Z pełną konsekwencją i determinacją rozbijamy agenturę rosyjskich służb specjalnych w naszym kraju.

To Mariusz Kamiński na Twitterze. Jakiś czas potem podczas pewnej rozmowy:

– Gdzie jest Mariusz?

– Nie ma

– Ale gdzie…

– Wydala

– Aha

W taki oto sposób doszło do udanego nieporozumienia pomiędzy posłami. W PiS wszystko się udaje. Nawet nieporozumienia. W podobny sposób udało się „Płaszczakowi” zapewnić bezpieczeństwo nad polskim niebem. No i co? Rakieta się nie prześlizgnie. Nie mówiąc o balonach albo dronach. Co innego z atrapami. One prześlizgują się etapami. Nie lekceważmy atrap. Ukraińskie atrapy są solidne. Przekonały się o tym ściany Komendy Stołecznej. W ukraińskie atrapy nie wierzy tylko redaktor Gadowski, który wątpi, że broń znaleziona przy pewnym Ukraińcu (broń krótka, granaty, kamizelki taktyczne, magazynki, krótkofalówki, a także naszywki z napisem “Policja”) to “tylko atrapy”.

No, bo po co Ukraińcom prawdziwa broń w Polsce, po co prawdziwe uniformy policyjne? Ukraińcy nie przywożą do Polski prawdziwej broni, tylko same atrapy. Uniformy w stylu „napadowym” i wspomniane naszywki. Też podobno fałszywe.

Na sam koniec zostawiłem coś naprawdę mocnego.

Tusk jest za powstaniem niepodległego państwa polskiego

Chcę, żeby powstał znowu niezależny sąd, niezależna prokuratura, niezależna telewizja publiczna i jak ktoś ode mnie będzie kradł, to żeby to było widać i żeby został skazany – mówił szef PO Donald Tusk w Kartuzach (woj. pomorskie).

Zwracam uwagę, że niezależność wymienionych instytucji jest jednym z podstawowych atrybutów suwerennego i normalnego państwa. Ostatnie takie państwo (nie licząc podziemnego) działało z wielkimi wadami, ale bez zewnętrznych przeszkód w 1939 roku.

Tymczasem, sam Generał Skrzypczak postanowił włączyć się do gaszenia pożaru, jaki został spowodowany odkryciem ruskiej rakiety. A oto efekt:

Gen. Skrzypczak: Uważam, że Rosjanie nie wiedzieli, iż ich rakieta poleciała do Polski.

“Ta rakieta urwała się spod kontroli Rosjan i oni nawet nie wiedzieli, że ona poleciała do Polski. Wie pan, skąd się dowiedzieli, że w Polsce wylądowała? Od naszych polityków” – powiedział gość Mateusza Chłystuna w „ Rzucie na mapę”  w RMF FM. Stwierdził też, że “wielkim błędem jest ujawnianie ‘osiągnięcia’ Rosjan”.

Oznacza to, że sprawa z rakietą nie skompromitowała „Płaszczaka”, lecz Rosjan.

______________________________________________________________________________________________________________

Prawie wszystkie cytaty zaczerpnąłem z “Zależnej”.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne