O szubienicznych skłonnościach Morawieckiego

Dzień zapowiada się ciekawie:

„Poseł ze Śląska, oszust z Wrocławia!” (© Polscy Górnicy) pojechał po bandzie (tylko bez skojarzeń).

Okazało się, że choć z niego pacyfista inaczej („najlepszym rozwiązaniem zawsze była wojna, wojna zmienia perspektywę w 5 minut”)
darwinista modelowy: („Jak ludzie ci zap***ją za miskę ryżu, jak było w czasach po II wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała”)

to miewa momenty autorefleksji i choć z niego cynik – wzmożenia emocjonalnego też.

I we wspomnianego wzmożenia przypływie ogłosił:

„Powiedzmy to jasno: tylko potwór jest w stanie wyrządzić krzywdę, i to tak straszną krzywdę, niewinnemu dziecku! A dzieci trzeba chronić przed potworami! Miejsce takich oprawców jest nie tylko w więzieniu, ale dla przestępstw popełnianych z takim okrucieństwem, z taką premedytacją jestem osobiście za najwyższym wymiarem kary – karą śmierci.”

 

***

Nie wiem, czy wie, że jest wtórny, bo swego czasu (a dokładnie 25 listopada 2011), nawet opozycyjny wówczas  Kaczyński opowiadał, jak to on zwolennikiem kary śmierci jest:

„Jak zapowiedział szef PiS na konferencji prasowej, partia w najbliższy czasie złoży w Sejmie projekt nowelizacji kodeksu karnego. Oprócz przywrócenia kary śmierci za szczególnie drastyczne zabójstwa PiS proponuje „w ogóle zaostrzenie kar za zabójstwa”,

ale jak już się przyspawał do władzy – to mu przeszło, bo w momencie składania tej deklaracji doskonale wiedział, że jej NIGDY spełnić nie zamierza („bo Bruksela”)

Ostatnich 8 lat jest tego najlepszym przykładem.

***

Żeby nie było, że się czepiam, a nie mam żadnej , konstruktywnej propozycji, ja na niemal 2 lata przed Kaczyńskim, 5 stycznia 2010  napisałem, że nie tylko jestem za karą śmierci dla morderców, ale też za wprowadzeniem 1% podatku na utrzymanie morderców niepowieszonych, ale tylko dla tych, którzy są przeciwni karze śmierci:

„Każdego roku, w rozliczeniu podatkowym możemy zadeklarować, że 1% naszego podatku przeznaczamy na organizacje pożytku publicznego.

System działa, urzędy sprawnie cala operacje przeprowadzają – wszyscy zadowoleni.

Wnioskuję o dodanie do formularzy podatkowych jeszcze jednej kratki, w której podatnik będzie mógł zaznaczyć, że zgadza się (lub nie) na powiększenie swojego podatku o kwotę niezbędną do opłacenia utrzymania w więzieniach osadzonych tam morderców.

Ja zaznaczę, że nie chcę – i nie dopłacę stosownej kwoty.

Autorytety moralne zaznaczą, że chcą i dokonają przelewu na wskazane konto, z dopiskiem „na morderców”.

Wszyscy będą zadowoleni, a mordercy najbardziej.”

***

Na koniec, by wykazać moją stałość poglądów,  po ponad 13 latach od mojej, pierwszej deklaracji, nawiążę do jakże spóźnionej, premierowej autorefleksji i skomentuję ją tak:

Ja też jestem za przywróceniem kary śmierci – w pierwszej kolejności dla POLITYKÓW: za POLAKOBÓJSTWO, czyli za posłanie do piachu 250 tys Polaków patentem „na Covida”,

którym rząd Morawieckiego odciął dostęp do (pustych, przerobionych na covidowe) szpitali, do specjalistów onkologów, kardiologów, pulmonologów, neurologów, gastrologów, a nawet – chirurgów:

„pandemia zmniejszyła również dostęp do onkologicznych zabiegów chirurgicznych, w niektórych momentach nawet o 40%”.

Do tego ferajna z Nowogrodzkiej ZAKAZAŁA leczenia chorych na Covid, kłamiąc, że nie ma nań leku, choć

prof. Kuna w cytowanych przez największe portale wywiadach dla PAP, dla DoRzeczy i in. tłumaczy Decydentom (jest taki epitet)  jak krowie na rowie, że sterydy wziewne ratują zaatakowane Covidem płuca.

***

Ale obserwując bezprzykładną grabież Polski w ciągu ostatnich lat, zaproponuję niezbędne uzupełnienie :

kara śmierci dla sprawców szkód gospodarczych wielkiej skali:
na przykład od MILIONA euro.

Już za samą Ostrołękę można by powywieszać sporą paczkę.

Co, że to niemożliwe?
Oczywiście, że niemożliwe: podobnie jak bzdet wytwitowany dziś przez Morawieckiego:

Ciocia Magdalenka nie pozwoli.

https://www.newsweek.pl/polska/kaczynski-za-kara-smierci-bo-spoleczenstwo-chce-kary-smierci/pwrssl1

https://www.salon24.pl/u/ewarystfedorowicz/148033,kara-smierci-dla-mordercow-czyli-co-mnie-tam-iwan

https://www.pap.pl/mediaroom/1033115%2Cpandemia-zwiekszyla-dlug-onkologiczny.html

https://pulsmedycyny.pl/nie-mamy-lekow-przeciw-covid-19-prof-kuna-sterydy-wziewne-sa-rownie-skuteczne-jak-szczepionka-1132692

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/polakobojstwo-czyli-czy-andrzej-juz-ulaskawienia-pisze

 http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/szkola-liderow-cioci-magdalenki

O autorze: Ewaryst Fedorowicz