Rosja i Wielki Reset – opór czy współudział?

Nadal uważamy, że Rosja to miłe, spokojne miejsce do uprawy ziemniaków i cierpliwego czekania, aż obdarzone uczuciami chatboty wytępią wszystkich.

Aż w końcu będziesz tylko ty, chatboty i ziemniaki. Chatboty będą cię trzymać jak zwierzaka domowego. Dla zabawy natychmiast stworzą program w javascript, który będzie wpychał ci ziemniaka do ust co 15 sekund, na zawsze.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

____________***____________

Biometryczny system płatności Sber „Little Palms” za posiłki w szkole

 

Rosja nadal jest zamieszana w Wielki Reset

„Rosja i Wielki Reset – opór czy współudział?” – rok później

Dwanaście miesięcy temu (plus kilka dni) uczestniczyliśmy w dyskusji przy okrągłym stole, moderowanej przez Whitney Webb i Kita Knightly, „Rosja i Wielki Reset – opór czy współudział?”

Krótkie podsumowanie naszego stanowiska („Tak, Rosja jest zamieszana w Wielki Reset”, 3 kwietnia 2022r.) szybko stało się drugim najczęściej czytanym artykułem na tym blogu.

W lipcu wróciliśmy do tego gorącego tematu (Resetowanie bez Schwaba: Rosja i Czwarta Rewolucja Przemysłowa), wykorzystując Future of the Fourth Industrial Revolution (2018) [Przyszłość czwartej rewolucji przemysłowej] Klausa Schwaba, jako nasz przewodnik po technokratycznych sztuczkach Moskwy.

W każdym razie. Pomyśleliśmy, że byłoby właściwe i pouczające, aby wykorzystać pierwszą rocznicę tamtej debaty na Zoom-ie, aby zaktualizować nasze prognozy.

Poniżej znajduje się dodatek do lipcowego artykułu wykorzystujący te same kategorie Wielkiego Resetu: waluty cyfrowe, bezpieczne (i inteligentne) miasta, genetyczne „szczepionki” i zrównoważony rozwój.

WALUTY CYFROWE

Pakiet ustaw dotyczących cyfrowego rubla przechodzi obecnie przez Dumę Państwową. Pierwotnie ustawa miała zostać przyjęta do 1 kwietnia, teraz oczekuje się, że zostanie przyjęta na początku maja.

Trzynaście rosyjskich banków bierze udział w pilotażowym projekcie tokena cyfrowego. Jeśli test się powiedzie, w ciągu 3-5 lat CBDC Banku Rosji może być wykorzystywane do płatności socjalnych, w tym emerytur, poinformowała Izwiestia pod koniec marca.

Umożliwiająca śledzenie, programowalna waluta została przedstawiona opinii publicznej jako narzędzie do omijania sankcji i ograniczania korupcji.

Jak ostatnio wskazywaliśmy (29 stycznia i 28 marca), rosyjscy aktywiści i komentatorzy, szczególnie w patriotyczno-konserwatywnej sferze medialnej, nie kupują tego.

źródło: Katyusha.org, 17 stycznia 2023r

 

źródło: Tsargrad.tv, 19 lutego 2023r

 

Nawet w pro-putinowskich mediach twierdzenie, że cyfrowy rubel wyeliminuje rządowe marnotrawstwo i oszustwa, nie jest traktowane poważnie.

„Śruby zostaną dokręcone” dla zwykłych obywateli, podczas gdy zawsze będą luki dla „sług ludu”, powiedział prezenter telewizji Tsargrad Jurij Pronko podczas transmisji z 9 marca.

Dwa tygodnie później Pronko zasugerował, że pobożnym życzeniem jest wierzyć, że cyfrowy rubel pozostanie opcjonalny.

A więc wszystko jest dobrowolne. Wiemy jednak z historii, że wiele z tego, co zaczęło się na zasadzie dobrowolności, stało się obowiązkowe w bardzo krótkim czasie. Historia szczepień na covid, o której już nikt nie pamięta, jest tego żywym potwierdzeniem” – żartował dziennikarz 25 marca.

BEZPIECZNE (I INTELIGENTNE) MIASTA

Rosyjski program Bezpieczne Miasto [Safe City] wykorzystujeorganizacyjne, informacyjne, analityczne, predykcyjne oraz inne rozwiązania metodologiczne, techniczne i technologiczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju miast”.

Ogólnokrajowa sieć kamer CCTV – wspierana przez technologię rozpoznawania twarzy – rozrasta się i jest coraz bardziej zaawansowana.

Proste wyszukiwanie w Yandex ujawniło lawinę aktywności w ciągu zaledwie dwóch ostatnich tygodni.

Region Tiumeń planuje dodać 378 kamer do swojej sieci Safe City obejmującej 4500 kamer CCTV, napisał Fedpress.ru 24 marca.

Tymczasem urzędnicy miejscy w Woroneżu finalizują plany „eko-dzielnicy”, jak poinformowały lokalne media 25 marca:

„W cyfrowej dzielnicy znajdą się „inteligentne” domofony z rozpoznawaniem twarzy, wjazdy na parkingi z rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych, monitoring wideo oraz ładowarki do smartfonów na zewnątrz.”

28 marca władze obwodu leningradzkiego ogłosiły, że do regionalnego systemu Bezpiecznego Miasta podłączono 3013 kamer monitorujących.

Do lipca kamery monitoringu w placówkach oświatowych zostaną „zintegrowane w jeden system Bezpiecznego Miasta, który umożliwi ochronę młodych Leningradczyków przed zagrożeniami zewnętrznymi” – poinformowały władze regionalne w komunikacie prasowym.

W obwodzie nowogrodzkim w 2022r. zainstalowano 146 kamer monitorujących, zwiększając całkowitą liczbę kamer CCTV w programie Bezpieczne Miasto do 700.

Przestrzenie publiczne w Nowogrodzie Wielkim i poszczególnych obszarach regionu są pod całodobową obserwacją” – pochwaliły się lokalne media 29 marca.

Od 1 kwietnia szkoły w Rostowie zostaną włączone do miejskiego systemu Bezpieczne Miasto.

źródło: Bloknot-rostov.ru

 

Sieć Bezpieczne Miasto zainstalowana w maleńkiej (jak na rosyjskie standardy) Republice Czuwaszji monitoruje ponad 1300 lokalizacji. Kamery analizują dane w czasie rzeczywistym za pomocą algorytmów i sztucznej inteligencji. Służby ratunkowe i użyteczności publicznej zostaną podłączone do systemu do końca 2023 roku, poinformował Versia.ru 7 kwietnia.

Wprowadzenie systemów identyfikacji biometrycznej i „kontroli temperatury” w szkołach jest prawdopodobnie najbardziej niepokojącym aspektem programu Bezpieczne / Inteligentne Miasto [Safe/Smart City].

Chodzi o to, że sektor edukacji przekształca się w rynek cyfrowego biznesu” – powiedziała w październiku Olga Chetverikova, dyrektor Funduszu Wspierania Tradycyjnych Wartości Dziedzictwa Ojczyzny. „A jeśli spojrzymy na ogłoszone przez nich konkursy: na urządzenia do obrazowania wideo w Moskwie – ponad 2 miliardy rubli. Konkurs na dostawę urządzeń do badania ciała – 392 mln rubli. Staje się jasne, że mówimy o biznesie, który absolutnie nic nie robi dla dzieci, ani w zakresie edukacji, ani w zakresie zdrowia, ani w zakresie bezpieczeństwa, ale cieszy się dużym zainteresowaniem komercyjnych struktur IT.”

GENETYCZNE „SZCZEPIONKI”

Pod koniec września Narodowe Centrum Badawcze Epidemiologii i Mikrobiologii im. Nikołaja Gamalei – domniemane miejsce narodzin Sputnika V, klonu AstraZeneca – ogłosiło, że rozpocznie prace nad własną szczepionką mRNA.

Technologia szczepionek mRNA ma bardzo ważną zaletę: można ją podawać co najmniej raz w miesiącu” – wyjaśnił Denis Logunov, zastępca dyrektora Instytutu Gamalei.

Dodał, że zastrzyki mRNA Moderny i Pfizera są przykładami do naśladowania, ponieważ oba „dają silną odporność po trzech – czterech szczepieniach”.

źródło: TASS

 

Dzień później państwowy Instytut Wektorów ujawnił własne plany opracowania zastrzyku mRNA.

Opracowywanie szczepionek mRNA to obiecujący obszar na całym świecie. Oczekuje się, że przewagą opracowywanej szczepionki nad już istniejącymi rosyjskimi szczepionkami… będzie bezpieczeństwo, szybkość produkcji i koszt preparatu” – poinformował TASS, powołując się na zastępcę dyrektora instytutu.

źródło: TASS

 

Ministerstwo Zdrowia znalazło inne sposoby na zwiększenie „bezpieczeństwa” i „szybkości produkcji” szczepionek.

W październiku ministerstwo przyjęło nowe przepisy, które pozwoliły na przyspieszone zatwierdzanie „zaktualizowanych” szczepionek na covid. Instytut Gamalei, Vector i inni rosyjscy twórcy szczepionek muszą tylko przetestować swoje „ulepszone” formuły na „50 zdrowych ochotnikach”. Aby przyspieszyć ten proces, protokoły tych „prób klinicznych” mogą rozpocząć się natychmiast, z pominięciem standardowego przeglądu przeprowadzanego przez rządowe organy regulacyjne.

Nowy i ulepszony proces zatwierdzania zajmie od 16 do 38 dni.

Dyrektor Instytutu Gamalei Alexander Gintsburg powiedział w styczniu, że Sputnik V będzie musiał być aktualizowany „raz na 9-10 miesięcy”, dodając, że jego zespół już opracowuje szczepionkę przeciwko tak zwanemu szczepowi „Kraken”.

Miesiąc później Gintsburg ogłosił, że jego nowa „szczepionka” przeciwko covid dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat rewelacyjnie przeszła testy bezpieczeństwa i skuteczności.

W Rosji covid zniknął z pierwszych stron gazet, więc po co to wszystko?

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Niedawno przedstawiliśmy raport na temat trwającego romansu Rosji z celami zrównoważonego rozwoju [Sustainable Development Goals] i agendą ESG, ale przeoczyliśmy kilka ciekawych wydarzeń.

„[Rosyjskie] banki deklarują, że będą nadal przestrzegać strategii ESG, pomimo izolacji od zachodnich agencji ratingowych i analitycznych, które zajmują się agendą zrównoważonego rozwoju”, napisał Banking Review 7 października.

Od lipca 2021 do lipca 2022 portfel kredytów ESG z rosyjskich banków potroił się i osiągnął 1,2 bln rubli, podała placówka.

Utrzymujący się entuzjazm dla wszystkich aspektów ESG został wyrażony w artykule opublikowanym przez Rosyjską Izbę Handlową w listopadzie.

źródło: tpprf.ru

 

6 kwietnia pierwszy wiceprezes zarządu Sbierbanku, Aleksander Wedyachin, wychwalał program ESG i przewidywał, że „zadecyduje o tym, jaka będzie przyszłość planety w nadchodzących dziesięcioleciach”.

źródło: irkutskmedia.ru

 

Jeśli chodzi o cele zrównoważonego rozwoju (SDG): drugi etap rosyjskiej mapy drogowej dla wdrażania celów zrównoważonego rozwoju rozpoczął się w 2023r. Pięćdziesiąt miast z jedną gałęzią przemysłu [single-industry town] w Rosji weźmie udział w projekcie, który będzie monitorował „społeczeństwo, środowisko i ekologię”. Każda gmina otrzyma dostosowany plan, który pomoże urzeczywistnić utopię przewidzianą przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Rosyjska pogoń za celami zrównoważonego rozwoju znacznie przyspieszyła pod koniec grudnia, kiedy prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o jednolitym systemie biometrycznym.

Scentralizowana biometryczna baza danych otrzymała pochwały od Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), agencji ONZ ds. technologii informacyjnych i komunikacyjnych, za jej wysoce zrównoważone cechy.

EPILOG

Co gorsza, Putin wciąż spotyka się z Hermanem Grefem, bankierem czczącym Schwaba, który jest odpowiedzialny za co najmniej 50% wszystkich obrzydliwych rzeczy, które właśnie wymieniliśmy powyżej.

Absolutnie nie do przyjęcia. Źródło: Kremlin.ru, 24 listopada 2022r

 

Nadal uważamy, że Rosja to miłe, spokojne miejsce do uprawy ziemniaków i cierpliwego czekania, aż obdarzone uczuciami chatboty wytępią wszystkich.

Aż w końcu będziesz tylko ty, chatboty i ziemniaki. Chatboty będą cię trzymać jak zwierzaka domowego. Dla zabawy natychmiast stworzą program w javascript, który będzie wpychał ci ziemniaka do ust co 15 sekund, na zawsze.

Ale tak, Rosja jest nadal w to zamieszana. Ogromnie.

_________________

Russia is still complicit in the Great Reset, Riley Waggaman, Apr 11, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

Marionetka albo cwany czekista czyli w co gra pułkownik
„I muszę powiedzieć, widzę i widziałem też, że Putin był obecny na wszystkich imprezach WEF, a «Mój drogi Klausie» było we wszystkich jego wystąpieniach” […]

_________________

‘Bezpieczne miasto’ czyli NWO po rosyjsku
Moskiewski Departament Technologii Informacyjnych planuje sfinalizować zunifikowane centrum przechowywania danych, w którym działa stołeczny system rozpoznawania twarzy, aby scentralizować zbieranie strumieni wideo we wszystkich regionach kraju. […]

_________________

Bankowy klimat czyli koniec wolnego rynku w stylu ESG
ESG działa jak koń trojański dla dalszej centralizacji amerykańskiego systemu finansowego. Finanse ESG, spopularyzowane przez hiperpolityczne giganty zarządzania aktywami, takie jak BlackRock i Vanguard, działają, aby uniemożliwić osobom z zewnątrz […]

_________________

Tryptyk cyfrowy czyli w przededniu bezgotówkowej tyranii
Wprowadzają nas do Niewolniczego Systemu Kredytu Społecznego opartego o zerową emisję dwutlenku węgla z walutą cyfrową banku centralnego – i o TO właśnie w tym wszystkim chodzi. Zastrzyk Śmierci, kontrolowane wyburzanie wszystkich światowych gospodarek, w tym WSZYSTKIM chodzi o jedno: implozję wszystkich istniejących struktur i „lepszą odbudowę” z tym orwellowskim programowalnym systemem pieniężnym […]

_________________

Obóz jeniecki na świeżym powietrzu czyli „przyjazna dla klimatu” strefa nadzorowana
A jeśli zużyjesz wszystkie swoje 100 przepustek, którymi ktoś określa, czy możesz wchodzić do różnych stref, zostaniesz ukarany grzywną. Twoja tablica rejestracyjna zostanie rozpoznana, system zauważy, że dostałeś się we […]

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!