‘Bezpieczne miasto’ czyli NWO po rosyjsku

Moskiewski Departament Technologii Informacyjnych planuje sfinalizować zunifikowane centrum przechowywania danych, w którym działa stołeczny system rozpoznawania twarzy, aby scentralizować zbieranie strumieni wideo we wszystkich regionach kraju.

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu Off-Guardian na temat budowy scentralizowanego systemu śledzenia obywateli w Rosji. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

_____________***_____________

 

Rosja buduje sieć nadzoru „Bezpieczne Miasto”

Biuro mera Moskwy będzie zbierać dane z kamer CCTV z całej Rosji w ramach ich przyjaznej konfiguracji całkowitego nadzoru

Masz taką ładną twarz. Czy miałbyś coś przeciwko, gdyby Sergey Sobianin, techno-wódz Moskwy, zapisał ją na zawsze w swoim scentralizowanym centrum danych?

I czy nie przeszkadzałoby ci, gdyby zidentyfikował twoją delikatną, jędrną twarz, nawet jeśli mieszkasz w Czelabińsku i nigdy nie postawiłeś stopy w Moskwie?

Tak, oczywiście, że w porządku. Pochlebia ci, że Sobianin pragnie twojej twarzy w tak namiętny i intensywny sposób.

 

Kommiersant ma kilka zmysłowych szczegółów:

„Moskiewski Departament Technologii Informacyjnych planuje sfinalizować zunifikowane centrum przechowywania danych, w którym działa stołeczny system rozpoznawania twarzy, aby scentralizować zbieranie strumieni wideo we wszystkich regionach kraju.

Z technicznego punktu widzenia jest to logiczne, przyznają eksperci, ponieważ obecnie żaden region nie może sobie pozwolić na w pełną moc obliczeniową do przetwarzania takiej ilości danych. Scentralizowana analiza informacji wideo staje się istotna w obliczu rosnącego zagrożenia terrorystycznego i poszukiwania osób, które unikają mobilizacji, uważają uczestnicy internetowego rynku wyszukiwania.”

Pierwsza runda częściowej mobilizacji jest w zasadzie (oficjalnie?) zakończona, ale jesteśmy pewni, że Sobianin może wykorzystać tę „scentralizowaną analizę informacji wideo” do wszelkiego rodzaju polowań na prole, a nie tylko do polowania na unikających poboru.

Istnieje precedens. W lutym 2020r. Sobianin ogłosił, że przestrzeganie obowiązku kwarantanny w Moskwie będzie monitorowane za pomocą miejskiego systemu rozpoznawania twarzy.

Jak dokumentowaliśmy to w lipcu, miasta w całej Rosji stają się bardzo inteligentne i bardzo, bardzo bezpieczne.

A spryt i bezpieczeństwo [tych rozwiązań] rośnie wykładniczo z każdym mijającym dniem:

 

 

 

 

 

Prześledź podane linki i przeczytaj więcej o „bezpiecznych i skutecznych systemach płatności biometrycznych” Moskwy lub planach Sobianina dotyczących „paszportów genetycznych do 2030 roku”.

_______________

Russia building “Safe City” surveillance grid, Riley Waggaman, Oct 27, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

Uśmiechaj się do kamer czyli nadzór biometryczny w czasie rzeczywistym
Podczas gdy Komisja Europejska chce umożliwić w pewnych okolicznościach nadzór przez identyfikację biometryczną w czasie rzeczywistym, zwolennicy prywatności obawiają się, że może się to okazać równią pochyłą, która ostatecznie usankcjonuje […]

_______________

Oddaj wolność albo giń czyli kto wskoczy do arki Harariego
Ludzie nie muszą podróżować na wakacje na odległe wyspy, aby być szczęśliwymi i nie muszą wydawać pieniędzy na kosmetyki, które szkodzą środowisku, aby czuć się dobrze. Zasadniczo sugeruje on, aby […]

_______________

Weryfikacja tożsamości czyli nęcenie bezpieczeństwem
Ta obowiązkowa implementacja technologii weryfikacji tożsamości i wieku tworzy również kolejny obfity zbiór danych i to w czasie, gdy liczba włamań i naruszeń danych osiągnęła niespotykany wcześniej poziom. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!