Odpowiedzialny za kłamstwo jedwabieńskie, Schudrich przyjęty z honorami przez Dudę

Prezydent Duda znów przyjmuje z honorami antypolaka Schudricha odpowiedzialnego za kłamstwo jedwabieńskie. Człowiek powinien być w Polsce persona non grata. Ale nie. Odpala Chanukę z prezydentem.

Tomasz Sommer/ TT

Podczas obchodów żydowskiego święta Chanuka Andrzej Duda nazwał siebie i Żydów “współgospodarzami” oraz podziękował im za przyjęcie do Polski, do swoich wspólnot Żydów z Ukrainy oraz Ukraińców.

 

Ja przemawiam, ale jesteśmy tutaj tak naprawdę współgospodarzami i zawsze to jest nasze wspólne święto i wspólne spotkanie z Państwem

Czy to Żydzi ukraińscy, których przyjęliście w swoich domach, w swojej wspólnocie tutaj, w Polsce, czy to po prostu Ukraińcy nie–Żydzi, których też przyjęliście. Z całego serca za to dziękuję jako Prezydent Rzeczypospolitej i jako gospodarz tej ziemi z tego państwowego nadania przez nas wszystkich, którzy tutaj mieszkamy i bierzemy udział w wyborach.

“Po raz pierwszy Chanuka w Pałacu Prezydenckim odbyła się z inicjatywy śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w grudniu 2006 r. “. /Kancelaria Prezydenta/ całość przemówienia/

_________________________________________________________________________________________________________

Zdjęcie w ikonie wpisu: screenshot filmu

 

Tagi:

O autorze: Redakcja