Narzędzia technokracji – instrukcja obsługi

W przeszłości tyrani i dyktatorzy mieli ograniczenia w tym, jak daleko mogli wpływać na ludzi. Od trudności logistycznych, strachu przed oporem lub wyzwoleniem od innych narodów. Te ograniczenia wraz postępem technicznym stawały się coraz słabsze. Najnowsza historia pokazuje coraz większą centralizację kontroli w coraz mniejszych strukturach kontrolnych.

−∗−

Tłumaczenie materiału opracowanego przez Libre Solutions Network na temat narzędzi jakimi posługuje się technokracja i metod obrony przed nimi. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

_____________***_____________

 

Narzędzia technokracji: technologie, które są uzbrajane przeciwko człowiekowi

W przeszłości tyrani i dyktatorzy mieli ograniczenia w tym, jak daleko mogli wpływać na ludzi. Od trudności logistycznych, strachu przed oporem lub wyzwoleniem od innych narodów. Te ograniczenia wraz postępem technicznym stawały się coraz słabsze. Najnowsza historia pokazuje coraz większą centralizację kontroli w coraz mniejszych strukturach kontrolnych.

My, jako zwykli ludzie, jesteśmy współwinni budowania i utrzymywania tych struktur kontrolnych. Prawie każda technologia pozwala ludziom oddać prywatność, bezpieczeństwo lub wolność w zamian za wygodę. Technologia nie jest z natury zła, ale pozostawienie tej potęgi bez kontroli złem już jest.

Narzędzia Technokracji – Libre Solutions Network

Suma tego, co buduje świat, jest niczym innym jak ogólnoplanetarną siatką zniewolenia, która nigdy wcześniej nie była możliwa. Poszczególne elementy tworzą pętle sprzężenia zwrotnego, które bardzo utrudniają ludziom rozpoznanie skutków długoterminowych.

Tyrani światowi wygrywają ten ogromny wyścig zbrojeń z resztą ludzkości. Nie wolno nam po prostu unikać tych systemów, to raczej każdy z nas jest odpowiedzialny za uniemożliwienie używania ich przeciwko ludziom.

Nasza ostatnia szansa

Ten czas jest tak krytyczny, ponieważ ci, którzy nie powinni, a rządzą, są w rozpaczliwym pośpiechu, aby domknąć ten system. Internet i możliwości ludzi na całym świecie do koordynowania i przekazywania sobie wiedzy, przechyliły szalę na korzyść ludzkości. Najważniejsze jest, abyśmy odłożyli na bok wszystkie różnice, by móc zająć się ochroną przyszłości wszystkich ludzi.

Oznacza to, że dopóki technokraci nie będą zdyskredytowani i postawieni przed sądem, nie ma znaczenia:

Przynależność polityczna
Przynależność religijna
Wykształcenie
Pochodzenie kulturowe czy rasa
Cechy fizyczne, takie jak płeć lub niepełnosprawność
Zamożność (lub jej brak)
Wszystko pozostałe, o czym pomyślisz…

Prawdą jest, że jedynym przydatnym wyznacznikiem komu możesz zaufać jest zacząć czynnie koncentrować się na zwiększaniu obywatelskiej wolności i walce z ludzkim zniewoleniem.

W tej walce poznasz ludzi, którzy mają inne przekonania niż ty, często znacząco odmienne. Najważniejsze jest odłożenie tych uczuć na bok dla dobra wszystkich. Ty i wszyscy inni staniecie się przez to lepsi. Ci, którzy potrafią zjednoczyć się z osobami, które różnią się od nich fundamentalnie, aby tylko przeciwdziałać tyranii, to najważniejsi ludzie na świecie.

Przyszłość, o którą warto walczyć

To nie tylko walka o przetrwanie, to szansa na stworzenie nowego złotego wieku. Obalenie tego zła otworzy ogrom możliwości dla ludzi, aby ulepszyć otaczający ich świat. Marnotrawstwo związane z budowaniem tych systemów, które można było wykorzystać do znacznie lepszych rzeczy, spowodowało nieobliczalne szkody.

Zakończenie kontroli informacji pozwoli ludziom pracować nad dostarczaniem prawdziwych rozwiązań wielu problemów na świacie. Zaprzestanie cenzury leczenia wyeliminuje wiele cierpień, których można uniknąć. Zasoby wydane na prześladowanie ludzi zostaną uwolnione na rozwiązywanie rzeczywistych problemów. Nadal będziemy mieli wyzwania i nadal będą trwały polityczne utarczki, ale mamy bardzo realną okazję do naprawienia wielu poważnych krzywd. Nikomu nie obiecuję utopii, a jedynie świat o wiele bardziej sprawiedliwy niż ten obecny.

Narzędzia

Poniższa seria pomoże ci lepiej zrozumieć, jakie technologie są wykorzystywane przeciwko ludziom. Samo unikanie ich lub pozostawanie w ignorancji nie wystarczy, aby uniknąć ich skutków. Znaczna część opinii publicznej nie ma o tym pojęcia. Ważne jest, abyśmy wszyscy byli w stanie wyjaśnić, co jest nie tak z tymi mechanizmami kontroli.

Waluta cyfrowa
Big Data i Sztuczna Inteligencja
Roboty, internet rzeczy i automatyzacja
Tożsamość on-line
Sieci
Wirtualna rzeczywistość
Inteligentne miasta
Transhumanizm
Wyłączenia internetu
Cyfrowe waluty banku centralnego

______________

Tools of Technocracy: Technologies That Are Being Weaponised Against People, Rhoda Wilson, November 9, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

Oddaj wolność albo giń czyli kto wskoczy do arki Harariego
Ludzie nie muszą podróżować na wakacje na odległe wyspy, aby być szczęśliwymi i nie muszą wydawać pieniędzy na kosmetyki, które szkodzą środowisku, aby czuć się dobrze. Zasadniczo sugeruje on, aby […]

______________

Great Reset czyli przez biedę do kontroli
Kiedyś trzeba było spojrzeć na Stany Zjednoczone, żeby zobaczyć, co czeka nas za kilka lat, wyjaśnia Wolff. Ale teraz musimy spojrzeć na Chiny, bo przygotowują to, co jest dla nas […]

______________

Piątka z psychologii czyli jak nas kontrolują
Świat to zagmatwane miejsce. Ludzie robią rzeczy, które nie mają żadnego sensu, myślą o rzeczach, które nie są poparte faktami, znoszą rzeczy, których nie muszą znosić, i zaciekle atakują tych, […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!