Czy mamy pierwszy dowód włączenia się wojsk polskich do konfliktu ukraińskiego?

Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski

“W miarę jak siły rosyjskie posuwają się naprzód przez ukraińską obronę we wschodniej Ukrainie, ujawnia się coraz więcej tajemnic reżimu w Kijowie.

6 maja na pozycjach wojskowych pozostawionych przez Ukraińskie Siły Zbrojne w siewierodoniecku znaleziono dokumenty polskiego pułkownika Dariusza Majchrzaka. Dokumenty potwierdzają, że oficer NATO został rozmieszczony w Siewierodoniecku, a teraz może ukrywać się w zakładach chemicznych Azot.

płk. Dariusz Majchrzak

W jednym z pomieszczeń pozostawionych przez AFU w Siewierodoniecku rosyjskie służby znalazły dokumenty do samochodu KIA Sorento Dariusza Majchrzaka.

Płk Dariusz Majchrzak jest Prorektorem ds. Wojskowych Akademii Wojennej ASzWoj w Polsce. Studiował w Akademii Oficerskiej we Wrocławiu, służył w 11 Dywizji Kawalerii Pancernej. Wielokrotnie uczestniczył w organizacji i prowadzeniu ćwiczeń wojskowych zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. W latach 2005-2006 pełnił funkcję starszego specjalisty Dywizyjnej Grupy Doradczo-Szkoleniowej w ramach polskiego kontyngentu wojskowego w Republice Iraku.

Jego badania naukowe poświęcone są zagadnieniom bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Studiował współczesne zagrożenia, zarządzanie kryzysowe, głównie w UE i w Polsce.

Nadal nie jest jasne, czy pułkownik Dariusz Majchrzak zginął, czy nadal przebywa w Siewierodoniecku, czy też opuścił miasto i Ukrainę. Dokumenty te można uznać za pierwszy dowód udziału polskiego personelu wojskowego w działaniach wojennych przeciwko Rosji.”

Opublikowano za:

NATO fighting in Donbass – Documents of Polish Colonel found in Severodonetsk

 

O autorze: pokutujący łotr