Z KART HISTORII: Lekarze Hitlera… I CO DALEJ?

.

.

W dążeniu do odkrycia i ujawnienia całkowitej prawdy o pLandemii… oraz o zamierzeniach rządzących tym światem; po minimalnym rozbudowaniu – komentarzami – wpisu => KIM SĄ CZTEREJ JEŹDŹCY APOKALIPSY?, a także => NAJWAŻNIEJSZY jest…, nadszedł czas na kolejny etap, czyli bardziej wnikliwe zagłębienie się w historię z zamiarem refleksji; spojrzenia na historię: WCZORAJ a DZIŚ…

Zapraszam Wszystkich chętnych. Uprzedzam też, że podróż ta – niestety – nie należy do przyjemnych… jednak trzeba poznać bliżej “WCZORAJ”, żeby łatwiej zrozumieć “DZISIAJ”… a także, aby móc przewidzieć co może nas czekać “JUTRO” i być na to przygotowanym; oczywiście, jeżeli będzie nam dane doczekać “JUTRA”…

Lekarze Hitlera

Opublikowany: 4 lut 2019

 

.

+++

Akcja T4. Lekarze w służbie nazizmu

Opublikowany: 29 sie 2020

Opis pod filmem (podkreślenie boldem – intix):

Dokument o “Akcji T4”, czyli masowej faszystowskiej eksterminacji “życia nie wartego życia”.

W latach 1939 – 1944 w III Rzeszy realizowano program “Akcja T4”, którego celem było wyeliminowanie “życia niewartego życia”. Lekarze oraz pielęgniarki mordowali ludzi chorych na schizofrenię, osoby niepoczytalne lub mające wrodzone zaburzenia rozwojowe.

Tylko w latach 1940-41 w ramach “akcji T4” zabito 70 273 chorych, co potwierdzają oficjalne raporty. Program ten był pierwszym w państwie niemieckim, którego celem były masowe mordy. Techniki eksterminacji użyte podczas “Akcji T4” wykorzystywano później na masową skalę w obozach koncentracyjnych. Jednym z lekarzy biorących udział w programie był neurolog i neuropatolog Julius Hallervorden.

Gdy wybuchła II wojna światowa Hallervorden był już cenionym lekarzem i naukowcem. Pracował w prosektorium w Szpitalu Landu Brandenburgia, w którym od 1939 roku wdrażano program “Akcja T4”.

Źródła podają, że większość z siedmiuset preparatów anatomicznych mózgów, które badał neurolog pochodziła od ofiar “Akcji T4”. Hallervorden był tego świadom. Sam najprawdopodobniej był obecny przy egzekucji sześćdziesięciorga dzieci i nastolatków tlenkiem węgla 28 października 1940 roku.

Mimo to po wojnie neurolog wciąż pracował w swoim zawodzie i odnosił liczne sukcesy. Zmarł w 1969 roku. Pochowano go ze wszelkimi honorami. Wszystkie teksty upamiętniające Hallervordena pomijały faszystowski epizod w jego karierze. Dopiero w 1989 roku zakwestionowano etyczną postawę lekarza, co doprowadziło do usunięcia jego preparatów z kolekcji Instytutu Edingera. Wnioskowano również o zmianę nazwy choroby znanej jako choroba Hallervordena-Spatza, którą odkrył i opisał z Hugonem Spatzem w 1922 roku.

.

Aktualizacja: 29.05.2021r. – dodanie filmu – intix -++++++++++++++++++++++++
W miejscu, w którym teraz piszę, był – zamieszczony przeze mnie film, który => po pewnym czasie zniknął. Pozostało po nim puste opakowanie,
Odnalazłam ten sam film na innym kanale YouTube. Pozostawiam więc – powyżej widniejący – opis i dodaję ponownie film.
Pierwszy film “Lekarze Hitlera“, który był załączony w tej notce, jest nadal nieosiągalny. Zostawiam puste opakowanie, jako ślad znikającej, smutnej, historycznej prawdy. Będę śledziła na YouTube, może pojawi się ponownie – wtedy uzupełnię tak, jak to czynię teraz, w przypadku drugiego filmu:

Akcja T4. Lekarze w służbie nazizmu

 

.

+++

W uzupełnieniu dodaję komentarzem filmowym…:

=> Lekarze Hitlera – Aryjska Medycyna – Dokument
… wpis:

=> “Anioł Śmierci”…

+++

oraz w rozszerzeniu tematu:

=> Hitlerowcy wobec kontroli urodzin – prof. dr hab. Artur J. Katolo

+++

=> ZBRODNIE EUTANAZJI W SZPITALU DLA NERWOWO I PSYCHICZNIE CHORYCH W OBRZYCACH W LATACH 1942 – 1945

+++

=> Akcja T-4 – geneza i przebieg z uwzględnieniem ( tylko ) sześciu zakładów zagłady na terenach III Rzeszy

+++

=> “Akcja T 4″… I CO DALEJ?

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

… CO DALEJ?

….???

Na postawione 10 lat temu pytanie, część odpowiedzi znajduję już “DZISIAJ”
Jest ono jednak nadal aktualne.

… CO DALEJ?

….???

Bez względu na to, CO DALEJ?… nieustająco…
Życzę – Wszystkim Bliźnim na całej Ziemi – ZDROWIA! ciała i DUSZY! i dodam:

=> Najlepsza SZCZEPIONKA…

intix

P.S. Aktualizacja: 30.04.2021 godz.19:46 – podlinkowanie powyższego “DZISIAJ” – intix.

___________________________________________________________________

O autorze: intix

Dzięki Panu Bogu... Polka. Na Ziemi Polskiej urodzona, narodowość polska. Sygnatariusz Aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej. Przeciwniczka fałszywego, ślepego posłuszeństwa i tzw. "świętego spokoju" - w każdej dziedzinie życia. Jednym z moich drogowskazów jest myśl św. Augustyna: "Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu". Któż jak Bóg! https://i.pinimg.com/originals/25/81/e6/2581e6ab451156d7aca4b7199dac5cd1.jpg