Papieskie źródło

W związku z częstymi atakami na Papieża Franciszka, mając moralny obowiązek rozeznawania dobra i zła, zdecydowałem jakiś czas temu, aby więcej sięgać do źródeł, a zatem prawdziwych, autoryzowanych wypowiedzi Franciszka, a nie tylko interpretacji, wyjątków itp. Oczywiste jest, że agentury naszego przeciwnika, rozsiane w każdym państwie po całym świecie – również w samym Watykanie – mają istotny cel, jakim jest podważenie autorytetu Namiestnika, aż do zanegowania jego wiary i autentyczności, aż do wstrzyknięcia nam w serca przekonania, że sam Papież jest ukrytym, ale świadomym wrogiem Kościoła – czyli Antychrystem.

Nie mam wiele czasu na te źródła, ale są mi one podsuwane wręcz “pod nos” na stronach Radio Maryja, gdzie często robię przegląd nagłówków i wybieram to, co wydaje mi się nowe i interesujące. RM, jako dzieło katolickie, dzieli się z nami również tym, co Papież chce nam przekazać. Powinniśmy go słuchać, rozważać i wybierać z jego wypowiedzi to, co szlachetne, a tam gdzie widzimy błąd – prostować, poprawiać. A co najważniejsze – zawsze zgodnie z tym, co szlachetne – postępować.

A zatem zachęcam do przeczytania niedługiego wywiadu z Papieżem Franciszkiem z okazji niedawnego 150-lecia ustanowienia św. Alfonsa de Liguori Doktorem Kościoła (24 marca 2021 r.). Uważam, że są to dobre i cenne wskazówki Ojca Świętego, zdolne oświecić sumienia niektórych ludzi, otwartych na Ewangeliczną Prawdę. Czy “Papieskie źródło” naprawdę jest całkowicie zatrute? Czy raczej sprytnie wprowadzono nas w błąd, jak Ewę, sięgającą po owoc poznania, przez odwrócenie uwagi od prawdy i perfidne kłamstwa?

Wywiad z papieżem Franciszkiem: Życie moralne jest edukacją dla człowieka, a nie retoryką schematów

Odsłony: 0

O autorze: space