Męska Droga Krzyżowa – zadośćuczynienie za grzechy Narodu Polskiego

Szanowni Państwo,

Od wielu miesięcy obserwujemy rosnącą agresję wobec Kościoła Katolickiego. Jesteśmy świadkami fizycznych ataków, licznych profanacji, aktów wandalizmu i bluźnierstw, kierowanych w stronę Boga i Najświętszej Marii Panny. Wszystkie te akty przemocy, dotykające każdego dnia katolików, spotykają się z obojętnością lub wręcz aprobatą wielu środowisk. Przodują w tym zwłaszcza skrajnie lewicowi aktywiści, podsycający nienawiść do Kościoła Katolickiego. Media społecznościowe pełne są wezwań do fizycznych ataków z paleniem kościołów włącznie, promowane są bluźniercze grafiki, a katolicy broniący swojej wiary są wyszydzani. Dzieje się to w przestrzeni publicznej, przy obojętności środków masowego przekazu i władz państwowych.

Chcąc zadośćuczynić Bogu i Matce Bożej za grzechy Narodu Polskiego włączyliśmy się w organizację Męskiej Drogi Krzyżowej, która w najbliższy piątek, 19 marca, przejdzie ulicami Warszawy. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 19:00 na Placu Zamkowym, gdzie wspólnie odśpiewamy Pieśń Konfederatów, by następnie przejść ulicami Starego Miasta. Będziemy nieśli krzyż o wymiarach 3 na 5 metrów, a Drodze Krzyżowej będzie przewodniczył kapłan. Zakończymy o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim.

Droga Krzyżowa organizowana jest przez mężczyzn. Chcemy zwrócić uwagę na ogromną potrzebę podjęcia przez nich trudu obrony wiary i wartości. Właśnie teraz, w XXI wieku potrzeba naszemu Narodowi mężczyzn, gotowych odważnie stanąć po stronie prawdy i ponieść odpowiedzialność za losy naszej Ojczyzny. Potrzeba nam ludzi, którzy w swoim życiu kierują się cnotą męstwa i wbrew wszelkim przeciwnościom pozostają wierni najwyższym wartościom. Mężczyzn wytrwałych i gotowych do poświęceń.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału w Męskiej Drodze Krzyżowej. Dajmy świadectwo wiary i błagajmy o łaskę opamiętania dla wszystkich, którzy dziś tę wiarę wściekle atakują.

OBRAZ

 

ROBERT BAKIEWICZ

Serdecznie pozdrawiam w imieniu działaczy Rot Niepodległości.ROBERT BĄKIEWICZ
Prezes Stowarzyszenia
PODPIS

O autorze: JAM