ODZYSKIWANIE NOTEK Z NOWEGO EKRANU – JEST MOŻLIWE

odzyskiwanie-skasowanych-usunietych-zdjec-agencja-filmowa-videovision

CZEŚĆ WSZYSCY!

PRZYPOMINAMY ROZBITKOM, ŻE DA SIĘ ODZYSKAĆ NOTKI Z NOWEGO EKRANU PRZEZ GOOGLE CACHE (dzięki night-rat)!

Odzyskanie 50 notek (z czytaniem niektórych ;p ) zajęło mi około 50 minut. Jest to proste, ale jeden mały „myk” trzeba zrobić. Generalnie odzyskanie jednej notki trwa średnio 20-30 sekund.

(0.) OTO CAŁA PROCEDURA:

Wyszukujemy swoją stronę np. „space.nowyekran.pl” następnie jak wyświetli się wynik w google, najeżdżamy na nią i pojawiają się szare strzałki ‚w prawo’, jedziemy w prawo myszką i tam jest widok „skeszowanej” strony. Klikamy na „cache” albo „kopia” i wchodzimy na kopię strony. Następnie w przeglądarce „Plik->Zapisz stronę” i wrzucamy do wcześniej przygotowanego katalogu.

Tak jest w nowszych wersjach FireFox. W starszej przycisk „kopia/cache” jest tuż obok wyniku google (bez szarych strzałek w prawo).

(1.) NASTĘPNIE

Tę stronę sobie zostawiamy a w osobnej kaarcie otwieramy wyszukiwanie google.
Na swojej skeszowanej stronie – kopii wycinamy i kopiujemy do schowka tytuł wybranej notki i wyszukujemy w Google. Kiedy odnajdziemy notkę, postępujemy z nią tak jak poprzednio:
– Otwieramy pole kopia/cache, które w nowszych wersjach rozwija się w prawo po najechaniu na wynik wyszukania;
– Następnie w przeglądarce „Plik->Zapisz stronę” i wrzucamy do wcześniej przygotowanego katalogu.

(2.) MAŁY „MYK”

Problem pojawia się, gdy skopiujemy już wszystkie notki z pierwszej strony np. „space.nowyekran.pl”. Na jednej stronie – liście notek – wyświetla się tylko około 20 wyników. Nie można bezpośrednio otworzyć linku do następnej strony (na dole w kwadracikach: 1,2,3,4…20), bo link nie istnieje. NALEŻY: najechać na kwadracik oznaczający drugą stronę listy np. [2], a jak zrobimy drugą to [3] itp i kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie „Skopiuj link”. Ten link wyszukujemy w Google i tak dostajemy wynik. Ten wynik należy otworzyć poprzez jego kopię/cache, tak jak opisano powyżej.

Na nowo otwartej stronie mamy tytuły notek i te tytuły wyszukujemy w google, a następnie zapisujemy kopię jak w punkcie (1.).

UFFFF…. :)

wygląda na skomplikowane, ale to bardzo proste i naprawdę zajmuje 20-30 sekund odzyskanie jednej notki…

Najbardziej produktywnych i NIEZAPOBIEGLIWYCH… czeka więc cały dzień pracy …DO DZIEŁA!

katerina3

O autorze: space