“Europa może stać się Arabią lub Afryką” – konferencja CPAC

„Nie chcemy, aby imię Mohammed stało się najpopularniejszym imieniem nadawanym noworodkom płci męskiej w naszych wspaniałych krajach, jak ma to miejsce w Brukseli, gdzie mieści się Parlament UE” – dodał.

W 2022 roku ujawniono, że imiona islamskie stanowią 43 procent wszystkich rejestracji w tym belgijskim mieście, przy czym najpopularniejszym imieniem nadawanym noworodkom jest Mohamed i jego różne odmiany.

−∗−

Oprac. AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

 

Czołowy deputowany do Parlamentu Europejskiego ostrzega, że ​​Europie grozi stanie się „drugą Arabią lub Afryką”

W płomiennym przemówieniu wzywa on konserwatystów do zjednoczenia się przeciwko masowej migracji.

Austriacki eurodeputowany Harald Vilimsky ostrzegł, że Europie grozi ryzyko stania się „drugą Arabią lub Afryką” i że rządy importują migrantów, którzy stwarzają problemy dla bezpieczeństwa, a następnie oferują „rozwiązania”, które karzą jedynie rdzenną ludność.

Vilimsky przedstawił te uwagi podczas płomiennego przemówienia na konferencji CPAC na Węgrzech.

„Mam zaszczyt przemawiać przed publicznością składającą się z przyjaciół politycznych z całej Europy i Stanów Zjednoczonych. A naszym wspólnym celem jest ochrona naszych krajów, ochrona świata zachodniego przed nielegalną migracją i zorganizowanym nadużywaniem azylu, by Europa nie stała się drugą Arabią czy Afryką” – powiedział Vilimsky.

„Nie chcemy, aby imię Mohammed stało się najpopularniejszym imieniem nadawanym noworodkom płci męskiej w naszych wspaniałych krajach, jak ma to miejsce w Brukseli, gdzie mieści się Parlament UE” – dodał.

W 2022 roku ujawniono, że imiona islamskie stanowią 43 procent wszystkich rejestracji w tym belgijskim mieście, przy czym najpopularniejszym imieniem nadawanym noworodkom jest Mohamed i jego różne odmiany.

 

Vilimsky, który obecnie prowadzi w sondażach Austriackiej Partii Wolności (FPÖ) przed wyborami krajowymi, pochwalił Węgry za to, że są przykładem dla innych krajów europejskich, jeśli chodzi o masową migrację.

„Na Węgrzech ten problem nie istnieje, ponieważ Węgry mają premiera, który naprawdę troszczy się o naród węgierski” – powiedział Vilimsky.

Austriacki polityk stwierdził, że zachowanie tożsamości głównych miast europejskich przed naporem masowej migracji powinno zjednoczyć wszystkich konserwatystów.

„To, co definiuje nas, partie patriotyczne i konserwatywne w Europie, to, na ile ja to rozumiem, utrzymanie i ochrona różnorodności naszego kontynentu. Budapeszt, Wiedeń, Paryż, Praga, Ateny, Madryt, Lizbona i wszystkie inne wspaniałe kultury naszego kontynentu stworzone przez obywateli. Muszą być zachowane i utrzymane” – stwierdził.

Vilimsky podkreślił, że rządy sprowadzają ogromną liczbę migrantów, co stwarza problemy w zakresie bezpieczeństwa, ale następnie karzą rdzenną ludność w ramach autorytarnej reakcji na brutalną przestępczość i terroryzm.

„A jak bardzo jest to złe? Najpierw wpuszczacie terrorystów do Europy, a potem odbieracie wolności obywatelom i tworzycie masową inwigilację tylko po to, by chronić się przed terrorystami?” – zapytał.

„Nie, nasze cele są jasne. Chcemy, aby Węgry pozostały Węgrami, Austria pozostała Austrią, Włochy pozostały Włochami, Hiszpania pozostała Hiszpanią – aby każdy kraj w Europie zachował swój wspaniały charakter. Nasza walka dotyczy nielegalnej migracji i nadużywania prawa do azylu. Nasze zaangażowanie dotyczy chrześcijańskiego i zachodniego dziedzictwa Europy” – podsumował Vilimsky.

_______________

Top MEP Warns Europe Risks Becoming “A Second Arabia or Africa”, Paul Joseph Watson, 30th April 2024

 

−∗−

 

BONUS:

Ordo Iuris na konferencji CPAC w Budapeszcie

· W Budapeszcie miała miejsce międzynarodowa konferencja środowisk konserwatywnych – CPAC Hungary. Wydarzenie zgromadziło polityków, ekspertów i przedstawicieli organizacji społecznych działających na kilku różnych kontynentach.

· Wśród uczestników byli m.in. premier Węgier Viktor Orban, były premier Polski Mateusz Morawiecki, lider hiszpańskiej partii VOX Santiago Abascal czy były senator i kandydat w prawyborach Partii Republikańskiej na prezydenta Stanów Zjednoczonych Rick Santorum.

· Jednym z prelegentów był także prezes Instytutu Ordo Iuris adw. Jerzy Kwaśniewski, który wziął udział w debacie poświęconej ideologii gender.

· W trakcie konferencji przedstawiciele Ordo Iuris prezentowali publikacje i materiały edukacyjne przygotowane przez ekspertów Instytutu. Szczególną popularnością cieszyła się grafika prezentująca skutki zmian traktatowych, jakie obecnie trwają w Unii Europejskiej.

CPAC (Conservative Political Action Conference) to coroczna konferencja środowisk konserwatywnych, organizowana od 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Od 2022 roku swoją edycję wydarzenia, znaną jako CPAC Hungary organizuje węgierski think tank analityczny Centrum Praw Podstawowych (Center for Fundamental Rights/ Alapjogokért Központ).

W ramach tegorocznej, trzeciej edycji konferencji CPAC Hungary, głos zabrało wielu czołowych polityków i inne osoby związane ze środowiskami konserwatywnymi w Europie, obu Amerykach czy Australii. Nie zabrakło również polskich akcentów. W konferencji udział wzięli liczni politycy obozu Zjednoczonej Prawicy z byłym premierem Mateuszem Morawieckim na czele oraz przedstawiciele kilku organizacji pozarządowych, w tym reprezentanci Instytutu Ordo Iuris.

Nagranie video dla uczestników konferencji przekazał byłby prezydent USA Donald Trump, który podziękował premierowi Viktorowi Orbanowi i zapowiedział, iż po spodziewanym ponownym wyborze na najwyższy urząd w państwie nadal będzie kontynuował współpracę z węgierskim politykiem. „Niedawno przemawiałem na CPAC-u w USA, a teraz mam zaszczyt przemawiać do tak wielu patriotów na Węgrzech, którzy z dumą walczą na frontach bitwy o ocalenie naszej zachodniej cywilizacji. Razem angażujemy się w heroiczną walkę o wyzwolenie naszych narodów od wszystkich złowrogich sił, które chcą je zniszczyć” – powiedział Trump.

Premier Viktor Orban w swoim wystąpieniu poruszył wiele wątków. Porównał on m.in. działania zachodnich liberałów do opresji, jakich w okresie komunizmu doznawali mieszkańcy Europy Środkowo – Wschodniej, przywołując za przykład niedawne działania władz Brukseli i tamtejszej policji wobec uczestników konserwatywnej konferencji National Conservatism czy problemy sądowe, z którymi w Stanach Zjednoczonych musi się mierzyć się Donald Trump. Dlatego też premier Orban stwierdził, iż „Węgry są konserwatywną wyspą na europejskim oceanie postępowych liberałów” a prawica musi wygrać nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

Z kolei Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia zwrócił uwagę na problem masowej imigracji oraz wpływ tego czynnika na stabilność i pokój w Europie. „Gdyby nie Viktor Orban i jego odważna polityka wobec imigrantów bylibyśmy pogrążeni w chaosie” – stwierdził. Były premier Polski przypomniał również o określonych zobowiązaniach państw członkowskich Unii Europejskiej w kontekście ochrony granic zewnętrznych. „Wierzymy w konserwatyzm jako koncepcję dla przyszłości, jako siłę napędową gospodarki. Wierzymy w obronę naszych wartości jako podstawę rozwoju i dobrej przyszłości Europy. Potrzebujemy odkryć na nowo konserwatyzm, bo jest bardzo potrzebny Europie” – powiedział Mateusz Morawiecki, przypominając w tym kontekście o nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W jednej z głównych debat wziął udział mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. Adwokat, razem z Istvánem Kovácsem z Centrum Praw Podstawowych oraz Kimberly Fletcher, szefową stowarzyszenia Moms of America, dyskutował w panelu poświęconym ideologii gender. Poruszono tam m.in. kwestię różnych aspektów tego, jak chronić najważniejszą instytucję cywilizacji zachodu – rodzinę. Mec. Kwaśniewski wspomniał m.in. o działalności Centrum Interwencji Procesowej Instytutu w kontekście ochrony praw rodzin, rodziców i ich dzieci: „od lat jest to misja Ordo Iuris. Zapewniamy pomoc prawną rodzicom i rodzinom zagrożonym przez urzędy zajmujące się «ochroną dzieci» w całej Europie”.

Tematyka tegorocznej konferencji CPAC była bardzo szeroka i obejmowała wiele różnorodnych zagadnień, w tym m.in. kwestię suwerenności państw, obronę przed nielegalną imigracją czy ideologią gender. Rozmawiano również o najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego czy nadchodzących wyborach prezydenckich w USA. Oprócz wspomnianych wyżej polityków i osobistości, w konferencji uczestniczyli m.in. Matt Schlapp, przewodniczący American Conservative Union, Jack Posobiec, amerykański konserwatywny dziennikarz polskiego pochodzenia, Tom van Grieken, przewodniczący flamandzkiej partii Vlaams Belang, Janez Janša, były premier Słowenii czy wreszcie Tony Abott, były premier Australii. Spośród polskich polityków, oprócz wspomnianego wcześniej Mateusza Morawieckiego, w CPAC uczestniczył również m.in. były marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Nie zabrakło również wielu innych gości z obu Ameryk, Australii czy Azji.

W konferencji CPAC uczestniczyła delegacja Instytutu Ordo Iuris. Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszyła się grafika, prezentująca wpływ obecnie procedowanych zmian traktatów unijnych na różne obszary suwerenności, jak również zaprezentowany w lutym raport „Po co nam suwerenność”.

„CPAC jest to spotkanie łączące różne nurty europejskiej – i nie tylko – prawicy, która pomimo wielu rozbieżności od trzech lat spotyka się w stolicy Węgier, by podkreślić swoje przywiązanie do wartości takich jak ojczyzna, rodzina czy suwerenność. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę kontekst spotkania, czyli liczne zagrożenia i problemy, z którymi w ostatnich latach muszą mierzyć się europejskie narody – wśród nich wymienić możemy przede wszystkim nielegalną i niekontrolowaną imigrację, ataki na rodzinę i prawo do życia najbardziej bezbronnych – czyli dzieci nienarodzonych czy wreszcie obecnie procedowane zmiany unijnych traktatów, zagrażające suwerenności poszczególnych państw członkowskich Unii Europejskiej. Dlatego też obecność licznych polityków, jak i przedstawicieli różnych organizacji pozarządowych pokazuje, że w Europie istnieje silna wola do walki o tradycyjne wartości i suwerenność narodów – wskazuje Patryk Ignaszczak z Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

_______________

Źródło: Instytut Ordo Iuris

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!