W oświadczeniu bank ujawnił, że stawia na płatności biometryczne, ponieważ według prognoz branża ta w ciągu najbliższych dwóch lat wzrośnie do 3 miliardów użytkowników i transakcji o wartości 5,8 biliona dolarów. Gigant spodziewa się, że handel cyfrowy docelowo obejmie płatności online, mobilne i te w sklepach.
−∗−
Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org
−∗−
JPMorgan wprowadzi kontrowersyjne płatności biometryczne
Płatności połączone ze skanowaniem twarzy zaplanowano na 2025 rok.
Największy bank w Ameryce i jeden z największych na świecie JP Morgan przygotowuje się do uruchomienia w przyszłym roku płatności biometrycznych, i prowadzi obecnie projekty pilotażowe.
JP Morgan wybrał PopID – który weryfikuje tożsamość osoby między innymi za pomocą rozpoznawania twarzy – jako szkielet projektu.
Ogromna korporacja finansowa wyraźnie nie chce pozostać w tyle za firmami takimi jak Mastercard czy Visa, które wdrażają już płatności oparte na biometrii.
Według banku jednym z pierwszych wydarzeń, w ramach których przetestowano tę technologię, był wyścig Formuły 1 w Miami i był to również pierwszy raz, kiedy coś takiego miało miejsce na torze Formuły 1.
Ostatecznym celem jest rozszerzenie uwierzytelniania opartego na odciskach palców, dłoniach i twarzach poszczególnych osób na wszystkich zainteresowanych, ale ze szczególnym uwzględnieniem sklepów, restauracji i różnych miejsc wydarzeń.
JP Morgan twierdzi, że będzie to szybszy i bezpieczniejszy, a także „spersonalizowany” sposób płatności dla klientów, a osobom mającym rzeczy do sprzedania obiecuje się wyższe obroty i zwiększoną lojalność klientów, ale także scentralizowane miejsce dostępu do transakcji i danych marketingowych, na przykład raportów.
A co ma z tego bank, poza możliwością gromadzenia dużych ilości danych biometrycznych? Sprzedawcy będą mieli możliwość zakupu tabletów JP Morgan Payments, choć nie będzie to obowiązkowe, ale będą pobierane opłaty za wsparcie i przetwarzanie transakcji.
W oświadczeniu bank ujawnił, że stawia na płatności biometryczne, ponieważ według prognoz branża ta w ciągu najbliższych dwóch lat wzrośnie do 3 miliardów użytkowników i transakcji o wartości 5,8 biliona dolarów. Gigant spodziewa się, że handel cyfrowy docelowo obejmie płatności online, mobilne i te w sklepach.
Aby skorzystać z wersji JP Morgan, klienci będą musieli zarejestrować się w programie i zweryfikować swoją tożsamość biometrycznie, aby móc płacić w kasach lub automatach samoobsługowych.
Jeśli chodzi o obawy dotyczące prywatności związane z korzystaniem z tej technologii, przedstawiciele JP Morgan opisują je jako „dostrzeganą drażliwość względem danych biometrycznych”.
________________
JPMorgan To Roll Out Controversial Biometric Payments, Didi Rankovic, March 13, 2024
−∗−
korporacja World Health Organization (WHO)
Bardziej niebezpieczne niż sam traktat dotyczący pandemii: wyciekły międzynarodowe przepisy zdrowotne
„Krytycznemu autorowi i aktywiście Jamesowi Roguskiemu udało się przynajmniej tymczasowo położyć kres zamieszaniu wokół Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych (w skrócie IHR),
które przez lata utrzymywane było w ścisłej tajemnicy: „zdobył” najnowszą wersję dokument IHR w wersji z dnia 9 lutego 2024 r. („tekst negocjacyjny”, czyli swego rodzaju dokument negocjacyjny),
który w pewnym stopniu reprezentuje regulacje wykonawcze do planowanego traktatu pandemicznego WHO.
Te IHR są znacznie bardziej toksyczne niż sama umowa
– ponieważ decyduje o nich jedynie zwykła większość,
mimo że obejmują wszystkie „narzędzia tortur”,
które znamy z lat Covid-19:
wymogi dotyczące testów, zamknięcia przestrzeni publicznych, zakazy kontaktów, zachowanie dystansu wymagania, kwarantanna, zakazy podróżowania, wymogi dotyczące szczepień bezpośrednich i pośrednich itp.
Ponadto dysponują innymi środkami, które WHO może zarządzić w przypadku międzynarodowego, regionalnego lub tymczasowego zagrożenia zdrowia i wykraczają daleko poza ograniczenia „pandemii” koronowej:
cenzura, obowiązki w zakresie produkcji i dystrybucji, obowiązki w zakresie identyfikacji , przepisy dotyczące podróży itp. Zwolnienie własności intelektualnej, bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące kwarantanny, środki nadzoru i wiele więcej. …”
World Health Organization (WHO)
ansage.org/gefaehrlicher-als-der-pandemievertrag-selbst-internationale-gesundheitsregulations-geleakt/
Roguski
.https://substack.com/@jamesroguski
International health regulations – World Health Organization …
who.int/health-topics/international-health-regulations