‘Tu mówi rzecznik’ czyli prowokacje nieposelskie

Ultraprowokacyjny materiał filmowy krąży obecnie szeroko w Internecie, przedstawiając izraelskiego żołnierza śpiewającego przez głośnik żydowską piosenkę Chanuka w meczecie w Dżeninie, na okupowanym Zachodnim Brzegu.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

 

Izraelscy żołnierze wywołali oburzenie muzułmanów, śpiewając pieśń chanukową przez głośnik meczetu w Dżeninie

Przemoc na Zachodnim Brzegu i izraelska ofensywa w Gazie trwa nieprzerwanie od 7 października, istnieją jednak obawy, że starcia między Palestyńczykami a izraelskimi siłami bezpieczeństwa i osadnikami wkrótce ulegną eskalacji.

Ultraprowokacyjny materiał filmowy krąży obecnie szeroko w Internecie, przedstawiający izraelskiego żołnierza śpiewającego przez głośnik żydowską piosenkę Chanuka w meczecie w Dżeninie, na okupowanym Zachodnim Brzegu. Podobno klip udostępnił nawet izraelski minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gvir.

Skrajnie prawicowy minister bezpieczeństwa narodowego Izraela Itamar Ben-Gvir udostępnia wideo przedstawiające żołnierzy wykonujących żydowskie rytuały w meczecie w mieście Dżenin na Zachodnim Brzegu

Muzułmanie używają umocowanych na minaretach meczetów głośników do tradycyjnych „wezwań do modlitwy” kilka razy dziennie. Zatem przejęcie przez Izraelskie Siły Obronne meczetu, aby następnie odprawiać żydowskie modlitwy nad miastem zdominowanym przez muzułmanów, jest z pewnością dużą prowokacją.

Co najmniej jeden z szeroko rozpowszechnianych filmów został zweryfikowany jako autentyczny przez Haaretz, który stwierdził, że jedną z piosenek śpiewanych przez żołnierza była Piosenka Chanukowa „Przybyliśmy, aby wypędzić ciemność”.

Jeden film weryfikowany przez Haaretz pokazywał żołnierza IDF naśmiewającego się z islamskiego wezwania do modlitwy wypowiadając słowa: „W imię Boga miłosiernego. Tu mówi rzecznik IDF.”

„Dla mieszkańców obozu to koniec tej historii, nie pozwolimy na obecność uzbrojonych mężczyzn w obozie” – powiedział żołnierz zgodnie z tłumaczeniem. „Przyszłość będzie przejrzysta. Chcemy, abyście żyli godnie w obozie, nie ma władzy poza władzą Allaha.”

Jak się okazało armia izraelska sama weryfikowała te nagrania wideo i to, że ​​wydarzenia miały miejsce niedawno, informując lokalne media, że ​​żołnierze, którzy dopuścili się tych czynów, zostali niezwłocznie usunięci.

W oświadczeniu napisanożołnierzy natychmiast odsunięto od obowiązków operacyjnych, po otrzymaniu filmów i wstępnej kontroli zdarzenia przez dowódców.”

„Zachowanie żołnierzy na filmach jest poważne i stoi w całkowitej sprzeczności z wartościami IDF [Israel Defense Forces]. Wobec żołnierzy zostaną zastosowane środki dyscyplinarne” – powiedział rzecznik.

IDF prawdopodobnie nie chce jeszcze bardziej zaogniać napięcia, po tym jak w wyniku starć na Zachodnim Brzegu zginęło już ponad 270 Palestyńczyków. W niektórych przypadkach żołnierze izraelscy byli ostrzeliwani z broni ręcznej podczas patroli, ponieważ Dżenin pozostaje objęte całkowitą blokadą narzuconą przez wojsko.

O innej potwornej operacji doniósł w czwartek The New York Times w następujący sposób:

Wydaje się, że trzydniowy izraelski nalot wojskowy na okupowane miasto Dżenin na Zachodnim Brzegu zakończył się w czwartek. Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia podało, że podczas nalotu siły izraelskie zabiły co najmniej 12 osób, a pozostałe 34 raniły.

Mieszkańcy zgłaszali, że widzieli izraelskie pojazdy wojskowe opuszczające miasto w czwartkowe popołudnie, co oznaczało koniec niezwykle długiej operacji na terenie Dżeninu i tamtejszego obozu dla uchodźców, bastionu palestyńskiego zbrojnego ruchu oporu na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu. Izraelskie wojsko nie zamieściło natychmiastowego komentarza jeszcze w czwartek.

IDF podała, że ​​w samym Dżeninie zatrzymano ponad 900 Palestyńczyków w związku z podejrzeniami ataków lub działalnością związaną z terroryzmem. Według lokalnych naocznych świadków po czwartkowym nalocie dodano kolejnych 100, w miarę jak naloty nasilają się i stają się coraz bardziej agresywne.

_______________

Israeli Soldiers Spark Muslim Outrage By Singing Hanukkah Song Over Jenin Mosque Loudspeaker, Tyler Durden, Dec 15, 2023

 

[Artykuł w serwisie źródłowym po 30 dniach wchodzi do płatnego archiwum – AC]

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!