Homo Ludens czyli o przejmowaniu umysłów dzieci… – Bartosz Kopczyński

Spójrzmy co się dzieje w szkołach w tej chwili. Ludzie nie zdają sobie sprawy, myślą, że wszystko jest ‘normalnie’, tak jak zawsze było, tak jak oni pamiętają.
Szkoły są, a dzieci chodzą na lekcje. Ale, w tych szkołach od pewnego czasu, i to w sposób narastający, występują różne problemy. Problemy z dziećmi, problemy z rodzicami i problemy z nauczycielami. To wszystko jest problemem dwóch systemów: systemu wychowania i systemu edukacji. A tak naprawdę źródłem tych problemów jest problem kulturowy. A więc skutek podmiany kulturowej. Podmienia się nam kulturę, z której wyrośliśmy, to jest kultura chrześcijańska, na antykulturę. A kultura chrześcijańska to, oprócz swoich pryncypiów dotyczących religii i wiary, zawiera również system etyczny, czyli zasady postępowania wobec innych ludzi i relacji międzyludzkich(…)

Niszczyciele kultury, ‘antykulturowcy’, wmówili ludziom, że dzieci są doskonałe, są wspaniałe, wszystko umieją, chwytają w lot. One się ‘same uczą’. I dlatego nie należy ich kształtować, bo to jest przemoc, to jest przymus, to jest łamanie charakteru. To jest tworzenie osobowości autorytarnej. I tworzenie później społeczeństwa, które zna tylko jeden sposób rozwiązywania problemów, kształtowania relacji międzyludzkich, czyli przemoc, co zawsze prowadzi do holokaustu. (…)

−∗−

W ciągu najbliższych 2-3 lat ze szkół może zniknąć matematyka, chemia, fizyka – część 1

Rozmawiają: Edyta Paradowska i Bartosz Kopczyński

 

_______________

– Tragedia polega na tym, że ci, którzy chcą tak naprawdę zniszczyć dzieci, pracują konsekwentnie, sumiennie, krok po kroku realizują swoje plany, bez chwili przerwy. Przyspieszyli wręcz. A z drugiej strony są rodzice, mówimy tu o polskich rodzicach, którzy, nawet jeśli mówi się im o tym, ale nie tylko rodzice, bo również nauczyciele, w tym nauczyciele ze szkół specjalnych, jak słyszą o tym wszystkim mówią: Nie, to jest niemożliwe, to się nie stanie. A więc tak naprawdę, ta druga strona może robić absolutnie, wdrażać absolutnie wszystko, bo nie ma żadnego oporu, bo my nie wierzymy. Bo my mówimy ‘nie, to jest niemożliwe’.

– Nie do końca. To, o czym ja mówią, to brzmi jakbyśmy czytali Huxleya, ‘Nowy wspaniały świat’. I rzeczywiście, to jest inspiracja. Również jakbyśmy czytali Orwella, ‘Rok 1984’. I rzeczywiście, to jest inspiracja. To ludzie znają, a Skinnera ludzie nie znają. Przeczytajcie sobie ‘Poza wolnością i godnością’ Skinnera, to się dowiecie jak ma być zorganizowany ten system.

−∗−

W ciągu najbliższych 2-3 lat ze szkół może zniknąć matematyka, chemia, fizyka – część 2

Rozmawiają: Edyta Paradowska i Bartosz Kopczyński

 

−∗−

Powiązane tematycznie:

Polacy śpią czyli harmonogram likwidacji edukacji w Polsce [aktualizacja 18 maja]
Problem, oczywiście, nie dotyczy tylko Polski. To nie jest tak, że ktoś się uwziął specjalnie na Polskę. Problem dotyczy całej Europy i w ogóle świata białego człowieka. My jesteśmy jeszcze […]

_______________

Inkluzywność ante portas czyli 4K w polskich szkołach
Hannibal ante portas! Najwyższy czas coś zrobić, żeby to się nie stało, bo to się bardzo chce stać. To nie jest jeszcze nasza dominująca i przytłaczająca rzeczywistość, ale bardzo nam […]

_______________

NA RATUNEK! – dzieci lockdownu. Film
Ten film, który dedykujemy w szczególności wyborcom i rządzącym, powinien obejrzeć każdy Polak. Obnażamy w nim hipokryzję władzy i skrywaną przed nami prawdę. Chcemy obudzić tych, którzy żyją w błogim […]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!