Profesor Diabelski z krótką wizytą w Diecezji Kieleckiej

Na przełomie lutego i marca, do diecezji kieleckiej z niezapowiedzianą, krótką i roboczą wizytą przybył prof. Diabelski. Po jej zakończeniu Kuria w Kielcach wydała specjalny komunikat.

Pojawienie się gościa tej rangi wpisuje się „duchem” w prowadzone ostatnimi czasy w Kościele katolickim, warsztaty . Pomimo tego zaistniałe wydarzenie okazało się sporym zaskoczeniem dla wiernych. Niektórzy twierdzą, że gość pojawił się ”znikąd”, inni sugerują, że przyleciał tanimi liniami lotniczymi prosto z Rzymu.

Komunikat Kurii w Kielcach

„Przypominamy Czcigodnym Księżom oraz wiernym Diecezji Kieleckiej, że kapłani będący członkami Bractwa Św. Piusa X (tzw. lefebryści) nie należą do Kościoła Katolickiego. Msza Święta sprawowana przez tych kapłanów jest niegodziwa. Spowiedź i rozgrzeszenie jest nieważne, a przyjęcie Komunii Świętej jest niegodziwe i świętokradcze” /fragment/Ekai.pl/

Komunikat podpisał bp Andrzej Kaleta. Dwa dni potem, 5 marca 2023 roku rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Kielcach ks. Łukasz Zygmunt napisał:

Komunikat, który został wydany 03.03.2023 r., dotyczący Bractwa św. Piusa X, jest nieaktualny

Co się stało? Wydaje się, że w świetle poniższego:

Papież Benedykt XVI zdjął z biskupów ekskomuniki, natomiast papież Franciszek udzielił prezbiterom i biskupom Bractwa jurysdykcji do spowiadania.

Komunikat wydawał się absurdalną brednią

Inni snują hipotezę, że komunikat nie uzyskał ostatecznej autoryzacji prof. Diabelskiego

Innym argumentem uzasadniającym wycofanie komunikatu jest znana i wiążąca Deklaracja abp Lefebvre’a z 21 listopada 1974 roku, w której czytamy m.in.:

Całym sercem i całą duszą należymy do Rzymu katolickiego, stróża wiary katolickiej oraz tradycji niezbędnych do jej zachowania, do wiecznego Rzymu, nauczyciela mądrości i prawdy.

Odrzucamy natomiast i zawsze odrzucaliśmy pójście za Rzymem o tendencji neo-modernistycznej i neo-protestanckiej, która wyraźnie zaznaczyła się podczas Soboru Watykańskiego II, a po soborze we wszystkich z niego wynikających reformach.

„Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty” (Gal 1, 8).

/link/

Tyle abp Lefebvre, którego sylwetka i poglądy są znane, lecz co sobie myśli na ten i inne tematy bp Andrzej Kaleta? Czy jest coś co było przyczyną tej dziwnej konwersji?

„…Jezus jest najlepszym reprezentantem religii judaistycznej”

– mówi bp Kaleta podczas corocznej uroczystości nazywanej potocznie “dniami judaizmu”, a w praktyce obchodzonymi jako dni bez Jezusa i Maryi.

Widać wyraźnie, że biskup Kaleta z jednej strony lekką ręką podpisuje komunikat wykluczający z Kościoła katolickiego kapłanów wiary katolickiej i jednocześnie uczestniczy w uroczystościach na które przychodzą przedstawiciele antykatolickiego judaizmu talmudycznego powstałego po Chrystusie oraz judaizmu reformowanego powstałego w 1810 r. Judaizm reformowany zezwala na uczestniczenie rabinów w ceremoniach błogosławienia związków jednopłciowych.

Judaizm reformowany akceptuje homoseksualizm także u swoich rabinów i rabinek. Jeszcze dalsze pozycje zajmuje judaizm humanistyczny, który de facto odrzuca wiarę w Boga i przyjmuje w sprawach społecznych i obyczajowych stanowisko skrajnej lewicy./PCh24.pl/

Rok temu werset “Moje myśli nie są myślami waszymi’’ (Iz, 55,8) był  mottem przewodnim XXV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu. Proponuję zacytować go pełniej:

Bo myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami –
wyrocznia Pana.

Odsłony: 1327

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne