Podobno Sejm odzyskał dziewictwo

Nie chodzi o raz utraconą cnotę, nie chodzi o raz utracony honor. Chodzi o permanentną praktykę, której nie jest w stanie przerwać żaden teatralny gest. Politycy lekkich i mocno utrwalonych obyczajów nie są w stanie żadnym gestem przywrócić do stanu normalności ani siebie samych ani tym bardziej państwa, o którym (warto to zawsze cytować idiotom do sztambucha) premier Morawiecki powiedział, że „należy do kogoś z zagranicy”. Dzisiejszy Morawiecki zapewne dodałby do tego – no i co z tego, skoro zagranica jest z nami tak mocno zaprzyjaźniona.

A tymczasem…

Dzisiaj polski sejm odzyskał honor.

– napisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz.

Podobno każda dziwka ma swój honor. A na czym polega honor “Sejmu”? Sprawę opisała Rzeczpospolita: “PiS przepchnął w Sejmie uchwałę ws. uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm z poprawką Macierewicza…” Poprawka jest kluczowa. Na końcu wkleiłem adekwatny do sytuacji, filmowy komentarz na ten temat, który opublikował na YouTube Krzysztof Woźniak.

Sprawę honoru polityków z PiS zakończę cytatem @styszka dotyczącym innej równie bulwersującej sprawy. PiS, aby dostać unijne srebrniki (cześć na kredyt obciążający Polaków) postanowił po raz kolejny złamać Konstytucję:

Uwaga! Rząd PiS uzgodnił w Brukseli i złożył Sejmie projekt ustawy o SN, który jest niezgodny z art. 184 Konstytucji RP Jak ktoś w PiS będzie miał wątpliwości, to polecam wyrok TK z 25.03.2019 uznający przepis umożliwiający odwołanie do NSA od uchwał KRS za niekonstytucyjny.

To interesujące, że rząd PiS wprowadza nowy sposób stanowienia prawa w Polsce. Minister ds. UE jedzie do Brukseli, uzgadnia zapisy ustawy o SN z komisarzami, a potem po nocy składa w Sejmie projekt sprzeczny z Konstytucją RP (ustawowe poszerzenie kompetencji NSA)

Wczoraj: minister ds. UE broni w Sejmie podyktowanej w Brukseli oczywiście niekonstytucyjnej ustawy o SN. Dzisiaj: minister edukacji mówi, że ustawa jest niekonstytucyjna ale zagłosuje za, bo tak chce UE. Zrobią i powiedzą wszystko, zniszczą państwo, byle mieć kasę na kampanię.

“Poprawka wojenna Macierewicza”

Film został opublikowany przed uchwaleniem ustawy. Woźniak, co prawda przytacza również głos targowicy totalnej, która krytykuje targowicę z Nowogrodzkiej, moim zdaniem, tylko i wyłącznie ze względów “pijarowych”, lecz warto zapoznać się z jego opinią.

________________________________________________________________________________________________________

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne