Nadal ‘bezpieczne i skuteczne’?

Najnowsze dane opublikowane przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia potwierdzają dramatyczny wzrost zgonów wśród populacji potrójnie zaszczepionej, podczas gdy wśród populacji niezaszczepionej ta liczba stale spada. Najnowsze dane pokazują też, że w pełni zaszczepieni odpowiadali za 9 na każde 10 zgonów Covid-19 w ciągu ostatniego miesiąca. A trzykrotnie zaszczepieni stanowili 4 na każde 5 z nich.

−∗−

W menu na dziś danie przypominające. Chociaż może już tak bardzo nie eksponowany w mediach, ale stan pandemii nadal trwa, a efekty szczepień wciąż występują. Tym razem felieton analizujący jak dziś wyglądają jeszcze niedawne zapowiedzi o ‘bezpiecznych i skutecznych’ szczepionkach przeciw covid-19. Materiał o tyle ważny, że pochodzący od lekarza i jednocześnie zdeklarowanego zwolennika szczepień.

Zapraszam do lektury.

______________***______________

 

Szczepionki przeciw covid. Czy nadal są „bezpieczne i skuteczne”?

Szczepionki na COVID zostały opracowane w rekordowym czasie, można powiedzieć, że z „prędkością warp”, jak brzmiała nazwa operacji zapoczątkowanej przez prezydenta Trumpa w 2020 roku. Ci, którym ufamy, zapewniali nas, że szczepionki te są „bezpieczne i skuteczne”.

W sierpniu 2021r. Prezydent Biden powiedział nam:

Po rygorystycznym procesie FDA potwierdziła swoje ustalenia, że szczepionka Pfizer COVID-19 jest bezpieczna i skuteczna, a FDA wyraziła pełną i ostateczną zgodę” [full and final approval].

CDC powiedziało to samo i potwierdziło zaledwie kilka dni temu, że „szczepionki COVID-19 są bezpieczne i skuteczne”. Dr Anthony Fauci przyjął swoją pierwszą dawkę szczepionki Moderna na kilka dni przed Bożym Narodzeniem 2020 roku, w tym samym czasie, kiedy ja otrzymałem pierwszą dawkę tej samej szczepionki.

Według ABC News: „Wydarzenie było pokazywane na żywo w krajowej telewizji w ramach starań by zapewnić Amerykanów, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna”. Dr Fauci czuł „skrajne zaufanie” do nauki o szczepionkach i chciał zaszczepić się publicznie by uczynić symboliczny gest dla reszty kraju.

Główne instytucje medyczne, takie jak Johns Hopkins University, powtórzyły słowa dr Fauci i CDC: „Szczepionki Pfizer i Moderna są zdecydowanie zalecane jako bezpieczne i skuteczne w zapobieganiu poważnym chorobom lub śmierci z powodu COVID-19”.

Jak powstają szczepionki? College of Physicians w Filadelfii wyjaśnia: „Tworzenie szczepionek to długi, złożony proces, często trwający 10-15 lat i obejmujący połączenie zaangażowania publicznego i prywatnego”.

Johns Hopkins zgadza się: „Typowy harmonogram opracowania szczepionki zajmuje od 5 do 10 lat, a czasem dłużej, aby ocenić, czy szczepionka jest bezpieczna i skuteczna w badaniach klinicznych, zakończyć procesy zatwierdzania przez organy regulacyjne i wyprodukować wystarczającą ilość dawek szczepionki do powszechnej dystrybucji”.

Zwykle jest to proces stopniowy,

  • Każda faza badania klinicznego następuje po zakończeniu poprzedniej fazy
  • Gromadzenie przypadków w celu oceny skuteczności szczepionki poza pandemią może zająć dużo czasu
  • Zdolność produkcyjna jest zwiększana po testach III fazy i zatwierdzeniu przez organy regulacyjne

Ale to może ulec przyspieszeniu podczas pandemii:

  • Niektóre fazy badań klinicznych są połączone
  • Przypadki, aby ocenić skuteczność szczepionki, gromadzone są szybko z powodu pandemii
  • Moce produkcyjne są zwiększane w trakcie badań klinicznych, ale są obarczone ryzykiem finansowym

W przypadku COVID proces ten został zdecydowanie przyspieszony. W marcu 2020r. COVID z interesującej wiadomości przeistoczył się w taran uderzający w cały świat. I zaledwie 9 miesięcy później, a nie 5 do 10 lat później, dr Fauci, ja i wielu innych przyjęliśmy swoje pierwsze dawki szczepionki.

Misją FDA jest ochrona zdrowia publicznego poprzez „zapewnienie bezpieczeństwa, skuteczności i bezpieczeństwa leków dla ludzi i zwierząt, produktów biologicznych i urządzeń medycznych”, a szczepionki z pewnością mieszczą się w tych kategoriach. Wielu narzeka na proces, gdy jest powolny. Jak często pacjenci cierpiący na obecnie nieuleczalne lub niewystarczająco leczone choroby życzą sobie, aby proces zatwierdzania był szybszy, mając nadzieję, że nie umrą w oczekiwaniu na dopuszczenie kolejnego cudownego leku?

A jak to się potoczyło ze szczepionkami przeciw COVID? Muszę tutaj dodać standardowe i konieczne zastrzeżenie, że nie jestem przeciwny szczepionce, ponieważ zostałem osobiście w pełni zaszczepiony. Nie oferuję też porady medycznej, a jedynie analizę tego, gdzie jesteśmy ze szczepionkami na COVID po dwóch latach obecnej pandemii. Wszelkie decyzje dotyczące szczepień powinny być podejmowane między tobą a twoim lekarzem, w oparciu o przemyślaną analizę ryzyka i korzyści, co jest standardem w przypadku każdej interwencji medycznej.

Warto przeanalizować kilka raportów organów regulacyjnych i liderów, a dotyczących zapewnień typu „bezpieczne i skuteczne”. Zacznijmy od bezpieczeństwa.

W zeszłym tygodniu, jak donosi Yahoo! Finance, FDA opublikowała, na polecenie sędziego okręgowego USA, 55 000 stron dokumentów z badań klinicznych, które firma Pfizer przedłożyła FDA w ramach procesu zatwierdzania. Początkowo FDA chciała utajnić te dane na 75 lat, ponieważ miała „ograniczone zasoby” na przygotowanie tych danych do publikacji, jednak przegląd i analiza tych samych danych przed udzieleniem zgody zajęła im około 75 dni.

W załączniku znajduje się „Lista zdarzeń niepożądanych o szczególnym znaczeniu”, zawierająca 1291 różnych zdarzeń niepożądanych po szczepieniu, licząca 9 stron. Zawsze istnieje kwestia powiązania z przyczynowością, ale fakt, że firma Pfizer przesłała te dane do FDA, a FDA walczyła, aby zapobiec ich ujawnieniu, już wzbudza sygnały ostrzegawcze.

Oprócz wniosku FDA istnieje jeszcze baza danych VAERS, która odrębnie śledzi niepożądane skutki szczepień. Jak Yahoo! Finance podało:

    Od połowy grudnia 2020r. do 18 lutego 2022r. baza danych rządu USA, system zgłaszania niepożądanych zdarzeń poszczepiennych (VAERS), otrzymała 1 134 984 zgłoszenia zdarzeń niepożądanych, w tym 24 402 o zgonach po szczepieniu przeciwko COVID. Ponadto w USA odnotowano 4021 przypadków zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia, z 2475 przypadkami związanymi z Pfizerem, 1364 przypadkami z Moderną i 171 przypadkami po szczepionce J&J przeciw COVID. Obejmują one także 643 doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego i zapaleniu osierdzia u dzieci w wieku od 12 do 17 lat.

Amerykański Departament Obrony poinformował również o: „Ostrych wzrostach w poronieniach, zapaleniu mięśnia sercowego, diagnozach nowotworu, porażeniu Bella, niepłodności kobiet” po szczepieniu. Jednak uważa się to za niewarte opublikowania, a tak zwani „weryfikatorzy faktów” [fact checkers] w mediach zawsze starają się „dodać kontekst”, zamiast zachęcać do dalszej analizy i dyskusji.

Dalej mamy skuteczność. Brytyjska, nowa niezależna strona The Expose, doniosła w zeszłym tygodniu:

    Najnowsze dane opublikowane przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia potwierdzają dramatyczny wzrost zgonów wśród populacji potrójnie zaszczepionej, podczas gdy wśród populacji niezaszczepionej ta liczba stale spada.

Najnowsze dane pokazują, że w pełni zaszczepieni odpowiadali za 9 na każde 10 zgonów Covid-19 w ciągu ostatniego miesiąca. A trzykrotnie zaszczepieni stanowili 4 na każde 5 z nich.

Dane pochodzą z oficjalnej rządowej strony internetowej, która informuje, że 70 procent osób w Anglii otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, 65 procent otrzymało dwie dawki, a 50 procent otrzymało dawkę przypominającą [booster], co oznacza trzy dawki. Stwierdzili również, że skuteczność szczepionki AstraZeneca spada „do prawie zerowego efektu od 20 tygodni po drugiej dawce”. W przypadku firm Pfizer i Moderna skuteczność spadała „do około 10% w ciągu 25 tygodni po drugiej dawce”.

Zauważają, że skuteczność dawki przypominającej również szybko słabnie: „Szacunki skuteczności szczepionki dla dawki przypominającej [booster] są bardzo podobne, niezależnie od otrzymanego programu podstawowego”.

To raptem odrobina danych i jak wskazuje rząd Wielkiej Brytanii: „Tych surowych danych nie należy używać do szacowania skuteczności szczepionki”. Ale i tak jest to godne uwagi, podobnie jak doniesienia z innych krajów. NPR pisało zeszłego lata: „Wysoce zaszczepiony Izrael odnotowuje dramatyczny wzrost liczby nowych przypadków COVID”.

Raporty te rodzą pytania dotyczące zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności szczepionek przeciw COVID. Tu nie chodzi o odruchową reakcję typu stop szczepionkom lub przeciwnie: jak śmiesz kwestionować szczepionki. Zamiast tego, dlaczego nie zadawać pytań, analizować i uczciwie przedstawiać dane?

Dyrektor CDC Rochelle Walensky ostatnio przyznała, że ​​CDC ‘schrzaniła‘ uczciwość, wprowadzając opinię publiczną w błąd co do długoterminowej skuteczności przez „zbyt małą ostrożność i zbyt duży optymizm”. Poszła jeszcze dalej mówiąc: „Nikt nie użył słowa «zanikająca», w odniesieniu do działania szczepionki, och, może jej działanie ustąpi lub nie będzie tak silna w stosunku do nowego wariantu”.

Z konieczności jako społeczeństwo musimy mieć podstawowy poziom zaufania do naszych instytucji medycznych i rządowych oraz organów regulacyjnych lub kierowniczych. Wielokrotnie powtarza się nam jedno i grozi, zawstydza lub karci, jeśli zadajemy pytania lub kwestionujemy narrację. A wtedy, gdy pojawiają się informacje lub dane, które są sprzeczne z narracją, zaufanie do naszych instytucji maleje.

Widzieliśmy to wiele razy w przypadku COVID, w kwestiach takich jak naturalna odporność, niezatwierdzone terapie, lockdowny, nakazy maskowania czy dystans społeczny, gdzie dyskusja lub brak zgody są niedozwolone. Idąc dalej, kwestionowanie lub omawianie wielu kwestii politycznych stało się zakazane, w tym zmowa Trump-Rosja, laptop Huntera Bidena, uczciwość wyborów i tak dalej. Ci, którzy odważyli się kwestionować narrację establishmentu, zostali wykluczeni z mediów społecznościowych i dobrego towarzystwa.

Firmy i życie zostały zrujnowane przez COVID i wynikające z niego ograniczenia i nakazy. Biorąc pod uwagę zbiorowe poświęcenie świata, czy nie mamy prawa do uczciwości i przejrzystości ze strony tych, którzy tworzą te zasady i trzymają w swoich rękach losy tak wielu jednostek? A może wszystko, co związane z COVID było po prostu środkiem do celu, czyli zastąpienia wolności i swobód odgórną kontrolą?

___________

COVID Vaccines – What Happened to ‘Safe and Effective’?, Brian C. Joondeph, M.D., March 7, 2022

 

Uzupełnienia:

“Całkowita porażka” czyli dlaczego wciąż to wstrzykujemy
W zeszłym tygodniu dr Anthony Fauci złożył prawdopodobnie najbardziej obciążające wyznanie w historii szczepionki przeciw Covid. Implikacje jego oświadczenia są tak daleko idące, że ​​wywiad, w którym je wygłosił, może […]

___________

Skuteczność preparatu nadal spada? Analiza danych
Wydaje się, że jedna dawka szczepionki zapewnia stosunkowo niski, ale stabilny wzrost ryzyka infekcji, dwie dawki zapewniają już wyższe, ale wciąż stabilne ryzyko infekcji, podczas gdy u osób, które otrzymały […]

___________

Czy chcą nas zabić?
Co do kampanii masowych szczepień, jest to najbardziej maniakalnie ludobójczy projekt, jaki kiedykolwiek wymyślił człowiek. Po prostu nie ma sposobu, aby obliczyć ilość cierpienia i śmierci, z jaką przyjdzie nam […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!