Wróg niezaszczepiony czyli skąd płyną inspiracje

Na niezaszczepionych Amerykanów wywierana jest presja, by przyjąć szczepienie. Wykorzystując wzrost liczby przypadków wariantu Delta jako wymówkę, administracja Bidena wskazuje palcem na niezaszczepionych, obwiniając ich o problemy zdrowotne narodu

− ∗ −

W menu na dziś danie demaskujące. Materiał filmowy ze strony Church Militant wskazujący kto w najbliższym czasie będzie wytypowany na największego wroga. Przy okazji też możemy zauważyć skąd płyną inspiracje dla polityków, którzy w pewnych kwestiach działają unisono bez względu na podziały.

Zapraszam do lektury (i oglądania).

___________________________***___________________________

 

“Niewyszczepieni” na celowniku


 

[Transkrypcja]
Na niezaszczepionych Amerykanów wywierana jest presja, by przyjąć szczepienie. Wykorzystując wzrost liczby przypadków wariantu Delta jako wymówkę, administracja Bidena wskazuje palcem na niezaszczepionych, obwiniając ich o problemy zdrowotne narodu. Kristine Christlieb z Church Militant nakreśla ten niepokojący trend.

Joe Biden: „W tej chwili, kiedy mówię do was, miliony Amerykanów wciąż nie jest zaszczepionych i nie są chronieni, i z tego powodu zagrożone są ich społeczności, ich przyjaciele i ludzie, na których im zależy. A teraz to tym większy problem ze względu na wariant Delta”.

Na początku lipca Biden nakreślił bezpośredni związek przyczynowy między niezaszczepionymi Amerykanami a niedawnym wzrostem liczby przypadków COVID spowodowanego wariantem Delta.

Nic dziwnego, że w tym tygodniu nowy sondaż pokazuje, że czterech na pięciu zaszczepionych Amerykanów obwinia teraz niezaszczepionych za obecny wzrost.

Nawet niektórzy Republikanie łapią się na tę modę.

Gubernator Kay Ivey (R-AL): „Nowe przypadki COVID są powodowane przez niezaszczepione osoby… Ale czas zacząć obwiniać niezaszczepionych, a nie zwykłych ludzi. To niezaszczepieni nas rozczarowują”.

Kiedy Biden mówi o „niezaszczepionych”, jest to sygnał [dog whistle] dla Demokratów do ataku, którego celem są głównie zwolennicy Trumpa.

Według sondażu NPR/PBS/Marist dwie grupy, które najprawdopodobniej powiedzą, że nigdy nie przyjmą szczepień, to Republikanie i zwolennicy Trumpa. Grupą najmniej skłonną do sprzeciwiania się szczepionce to zwolennicy Bidena.

Bez wątpienia szczepionka stała się kwestią polityczną, a stany Trumpa [tzw. czerwone -tłum.] mają najniższy wskaźnik szczepień.

Nachalne nakazy dotyczące szczepień i paszporty szczepionkowe zmarginalizują niezaszczepionych.

Ezekiel Emanuel, University of Pennsylvania: „Bez wątpienia istnieją takie miejsca, które gromadzą ludzi, co do których powinien mieć zastosowanie przymus… Nie powinienem się martwić czy mój lekarz został zaszczepiony, czy tamta pielęgniarka została zaszczepiona, a co z terapeutą oddechowym czy osobą pobierającą mi krew?

Obserwatorzy COVID martwią się, że na horyzoncie pojawią się bardziej drastyczne środki.

Wprowadzona w marcu nowojorska przepustka Excelsior Pass może być tego znakiem.

Wczorajszy New York Times przewiduje: „Nowy Jork będzie pierwszym miastem w USA, który połączy te przepustki z obowiązkiem szczepień, co może zainicjować podobne działania gdzie indziej”.

Również w Nowym Jorku, jak informował Church Militant w styczniu, wprowadzono ustawę A416, która pozwoli na „usuwanie i przetrzymywanie osób zakażonych, po kontakcie i nosicieli, którzy stanowią lub mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego”.

Na początku ludzie byli zachęcani do przyjęcia szczepionki. Teraz szczepionka staje się obowiązkowa, aby utrzymać zatrudnienie. Czy to możliwe, że paszporty szczepionkowe będą konieczne by dokonać zakupów spożywczych? Czy nawet obozy internowania COVID nie są wykluczone?

Inni analitycy pytają, dlaczego wariant Delta rośnie akurat teraz, gdy amerykańskie wskaźniki “wyszczepienia” wynoszą ponad 70%.

The Blame Game, Kristine Christlieb, August 6, 2021

 

 

Uzupełnienia:

Nowe groźby Kaczyńskiego. Przymus szczepień i prześladowania niepokornych?

Rząd PiS nie wyklucza “modelu hitlerowskiego”

W szczepionkowej desperacji czyli czyje na wierzchu?

Kłamliwy, ale przewidywalny

Psychologiczny plan przezwyciężenia „wahań”

Pierwsze kroki do przymusu

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!