Inicjator akcji o Rotmistrzu Pileckim wciąż blokowany na Facebooku. Prośba o pomoc

Rotmistrz Witold Pilecki

 

Jeden z profilów Michała Tyrpy Inicjatora akcji “Przypomnijmy o Rotmistrzu” jest od wielu tygodni blokowany na Facebooku.

25 maja będziemy obchodzić kolejną rocznicę zamordowania jednego z najdzielniejszych żołnierzy II Wojny Światowej Rotmistrza Witolda Pileckiego. Tymczasem konto Michała Tyrpy pomysłodawcy i organizatora wielu akcji poświęconych historii życia i walki Rotmistrza, jest wciąż zablokowane.

***

W styczniu 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum zainicjowała akcję społeczną “Przypomnijmy o Rotmistrzu” (“Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Trzecim z zasadniczych celów tej międzynarodowej, apolitycznej inicjatywy obywatelskiej (obok upowszechnienia “Raportu Witolda” z 1945 r. i lobbingu na rzecz superprodukcji filmowej opowiadającej losy Ochotnika do Auschwitz) jest ustanowienie rocznicy komunistycznego mordu sądowego na Witoldzie Pileckim – 25 maja – europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Facebookowa strona pt. “Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem” przypomina niektóre fakty z ponad 13-letnich (od stycznia 2008 r.) starań Fundacji Paradis Judaeorum i wolontariuszy akcji społecznej “Przypomnijmy o Rotmistrzu” (“Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) na rzecz ustanowienia europejskiego święta bohaterów.

Strona dokumentuje fakty przemilczane przez cenzorów udających (rzetelnych, a nawet – patriotycznych) dziennikarzy, spychane w niebyt przez zawistnych polityków, którzy nie rozumieją do czego zobowiązuje ich artykuł 4. ustęp 1. Konstytucji RP, i którzy zdają się sądzić, że fakty się “odstaną”, jeśli tylko będą ignorowane…

Ludzi wolnych, dla których prawda ważniejsza jest od piarowego lukru i propagandy, i którzy ponad lojalności partyjne przedkładają to za co walczył, cierpiał i oddał życie Witold Pilecki, pozdrawiamy Herbertowskim wezwaniem, które towarzyszy nam od ponad sześciu lat: Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo.. /link/

 

APEL DO FB O ODBLOKOWANIE PROFILU „MICHAŁ TYRPA”

Zwracamy się o przywrócenie zablokowanego przez “Niezależnych Weryfikatorów Facebooka”, profilu działacza społecznego i pisarza.

/link do petycji/

O autorze: Redakcja