O tym, jak PiS PRZYJAŹŃ buduje… czyli o ochronie zabytków WEDŁUG PiS.

Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego… oraz bieżące Święta… także wiele innych – też ważnych – tematów i… jeden z ważnych (!) wątków “budowy przyjaźni” uleciałby – niemal całkowicie – mojej uwadze.
Dzisiaj, kiedy przygotowywałam komentarz pod notkę o nieśmiercionośnej broni, spośród wielu dostępnych tytułów,  jeden zajaśniał “niezwykłym blaskiem” i przyciągnął moją uwagę.
Słowem wprowadzenia…
Za rządów PiS, NOWA NORMALNOŚĆ stała się faktem! Tego już nie da się ukryć.
Partia… zainicjowała normalność inaczej od…  nadania N A Z W Y partii: “Prawo i Sprawiedliwość”, zapominając dodać, że… w e d ł u g PiS… (ostatni raz wspominałam o tym TUTAJ).

Dzisiaj PiS “przekształca” znaczenia kolejnych słów… zamienia znaczeniamostów z murami i na odwrót, murów z mostami (?!)
Otóż, n o r m a l n i e… przyjaźń BUDUJE (!) mosty… przyjaźń BURZY (!) mury (!) chyba, że o przyjaźni inaczej mówimy.

W NOWEJ NORMALNOŚCI PiS-owskiej… przepraszam… brakuje mi słów…
Otóż… PiS b u d u j ą c przyjaźń, wyda z e z w o l e n i e na zburzenie z a b y t k o w e g o mostu (!) na terenach Polski, proszę Szanownych Rodaków, jeżeli jeszcze żyjemy w Polsce (!) w n a s z e j Polsce (?!)

Na tym nie koniec, o nie… PiS – Szanowni, Drodzy Rodacy – z naszej kieszeni, z naszych podatków – d o p ł a c i (!) do budowy tej przyjaźni, czy też przyjaźni inaczej.
Pozwolę sobie przenieść w całości – na mój blog – napotkany dzisiaj, z małym opóźnieniem, artykuł:

Partia rządząca walczy o poklask i sławę na zachodzie. Nie dość, że Amerykanie na potrzebę realizacji filmu wysadzą 114-letni most, to PiS im jeszcze za to zapłaci.

.

Ruszyły zdjęcia do filmu „Mission Impossible 7” z Tomem Cruisem w roli głównej. Akcja filmu ma rozgrywać się w Szwajcarii.

W jednej ze scen w powietrze ma wylecieć most. Ponieważ w Szwajcarii pomysł spotkał się z małym entuzjazmem, to od czego ekipa z USA ma Polaków.

Na wieść, że Amerykanie szukają mostu do wysadzenia w powietrze, a scena ta ma zostać pokazana w zapowiedzi w filmu politycy PiS dostali zawrotu głowy. Teraz okazuje się, że Amerykanie nie tylko wysadzą w powietrze most w Polsce, która ma imitować Szwajcarię, to jeszcze dostaną dopłatę 5,5 mln złotych…

– Tak wygląda nowy kolonializm w praktyce. Amerykanie wysadzą nam zabytek – a my im za to zapłacimy – nie kryje oburzenia Jerzy Wilczek, prawnik z portalu Bezprawnik.pl.

Chodzi o most w Pilchowicach na Dolnym Śląsku. 114-letni most przetrwał wojny, nie wysadzili go naziści, a wojewódzcy konserwatorzy zabytków chcieli wpisać go na listę obiektów chronionych.

– Żeby Amerykanie zechcieli wysadzić nasz zabytek, zapłaciliśmy im ponad 5,5 mln zł – oburza się mec. Wilczek.

Innego zdania jest wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Zastępca Piotra Glińskiego uważa, że wysadzanie zabytkowego mostu w Polsce i zapłacenie Amerykanom, których cywilizowany świat spuścił na drzewo to „sukces”.

– W zwiastunie filmu główną sceną ma być ta z polskiego mostu. (…) Jeden z tych wagonów, który weźmie udział w scenie, mógłby tam na stałe potem stać. Na każdej stacyjce chcielibyśmy odtworzyć atrakcje z filmu – opowiadał z entuzjazmem Wirtualnej Polsce.

Pieniądze jakie trafią do ekipy z USA pochodzić będą z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Będzie to dokładnie 5 592 582 złotych – oczywiście z kieszeni podatników.

– Amerykanie jednak czasem nas wynagradzają. Na przykład tym, że możemy do nich przyjechać bez procedury wizowej. Albo że możemy dać sobie wysadzić most za drobną opłatą. A kto wie, może w nagrodę za dobre zachowanie Amerykanie jednak nakręcą kiedyś ten od dawna zapowiadany film o Polsce – żartuje mec. Wilczek.

Źródło: Bezprawnik

Za: Najwyższy Czas! (1 sierpnia 2020)

Za: http://www.bibula.com/?p=115817

Na zakończenie – już bez własnej puenty – przytoczę tytuł skopiowanego tutaj artykułu:
PiS pozwoli Amerykanom wysadzić zabytkowy most i jeszcze zapłaci 5,5 mln złotych. „Tak wygląda nowy kolonializm”.

Oto tytuł, który – wagą swoją –  “zajaśniał” dziś przed moimi oczami  “niezwykłym blaskiem”…  można powiedzieć: “blaskiem chanukowych świec“… i przyciągnął tym moją u…wagę:

________________

.

W załączeniu wpis:

…rynek zbytu potrzebny OD ZARAZ (!!!)

Pozdrawiam!
intix

_________________________________________________________________________________________________

O autorze: intix

Dzięki Panu Bogu... Polka. Na Ziemi Polskiej urodzona, narodowość polska. Sygnatariusz Aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej. Przeciwniczka fałszywego, ślepego posłuszeństwa i tzw. "świętego spokoju" - w każdej dziedzinie życia. Jednym z moich drogowskazów jest myśl św. Augustyna: "Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu". Któż jak Bóg! https://i.pinimg.com/originals/25/81/e6/2581e6ab451156d7aca4b7199dac5cd1.jpg