Odkryć PRAWDĘ!… cd. o tym, jak PiS PRZYJAŹŃ buduje… czyli POD, NAD i WOKÓŁ mostu w Pilchowicach

.

.

Odkryć PRAWDĘ! Łatwo powiedzieć… ale dokonać tego – bardzo często – nie jest łatwo, szczególnie teraz, kiedy panuje już N O W A NORMALNOŚĆ, w której można inaczej, w której każdy z każdym, w której prawda – kłamstwem, a kłamstwo – prawdą…
Zapraszam wszystkich Państwa, którzy jesteście cierpliwi, aby wspólnie ze mną – podczas wakacji – przejść drogę, którą przeszłam (i opisałam) w celu odkrycia prawdy na temat zamiarów burzenia zabytkowego mostu, budowania przyjaźni i… CO dalej…

Przed kilkoma dniami popełniłam notkę: O tym, jak PiS PRZYJAŹŃ buduje… czyli o ochronie zabytków WEDŁUG PiS kończąc ją w sposób – nie do końca – żartobliwy… co wyraziłam w zapisanym – w komentarzu – pytaniu.
Popełniłam…:) ją, w słowa tego znaczeniu – dosłownym – tak, jak popełnia się jakieś wykroczenie… w tym jednak przypadku “wykroczenie”.
Otóż, doszły mnie głosy, że zabytkowy, 114-letni most – w Pilchowicach na Dolnym Śląsku – nie zostanie wysadzony, że… w mediach ta informacja jest określana jako „fake news”.

Myślę sobie: „fake news”… ale przecież wszystkie wydarzenia, po których ślad – w notce opublikowanej na moim blogu – pozostał… poza tym, że most NIE zostanie jednak wysadzony, to pozostałe informacje TO NIE JEST „fake news”. A więc mogę powiedzieć, że moja notka także NIE została “wysadzona”…:)

Opisane – w tamtej notce – wydarzenia miały miejsce w rzeczywistości… (!)
Podejmowano działania przez wiele miesięcy, czyniono pewne kroki, odbywały się spotkania, były przeprowadzane rozmowy, zapadały pewne decyzje…to wszystko TO NIE JEST „fake news”.

Myślałam też o tym, CO z PRZYJAŹNIĄ polsko-amerykańską (?!) i skąd tak nagły zwrot w sprawie wyburzenia mostu (?!)

Na stronie OKO.press czytamy:

7 sierpnia 2020
Nie wysadzą zabytkowego mostu? Zastępcy ministra Glińskiego mają sprzeczne wersje

Wiceminister kultury Paweł Lewandowski chciał razem z filmowcami wysadzić most kolejowy na Dolnym Śląsku. Teraz wiceminister Magdalena Gawin uspokaja, że o wysadzeniu nie ma mowy. Kto mówi prawdę?

Zabytkowy most kolejowy nad Jeziorem Pilchowickim miał zostać wysadzony na potrzeby amerykańskiej superprodukcji z Tomem Cruisem. Entuzjazmował się tym zastępca ministra Glińskiego, Paweł Lewandowski. „To sukces Polski” – powiedział.

Teraz głos zabrała wiceminister kultury i Generalny Konserwator Zabytków, dr hab. Magdalena Gawin. Mówi rzeczy dokładnie odwrotne niż jej kolega z resortu, wiceminister Paweł Lewandowski, parę dni wcześniej.

„Ja bym się nie fiksował, że most Pilchowicki to zabytek. Stoi zrujnowany i nie ma wartości” – powiedział Lewandowski Wirtualnej Polsce. Potwierdził plany wysadzenia przynajmniej fragmentu mostu.

Gawin także udzieliła wywiadu Wirtualnej Polsce.

Powiedziała m.in.: „Wszelkie dywagacje i obawy związane z wyburzeniem mostu są bezprzedmiotowe. Zabytkowi nic nie grozi”.
(…)

Polecam przeczytać uważnie całość:
https://oko.press/nie-wysadza-zabytkowego-mostu-zastepcy-ministra-glinskiego-maja-sprzeczne-wersje/

Sprawdziłam więcej dostępnych informacji. W jednej z nich przeczytałam:

Nigdy, pod żadnym pozorem, nie chcieliśmy zniszczyć kulturalnego czy historycznego dziedzictwa miejsca, w którym kręcimy – powiedział reżyser w wywiadzie dla magazynu “Empire”.

https://www.o2.pl/informacje/most-kolo-pilchowic-uratowany-tom-cruise-go-nie-wysadzi-jest-komentarz-6540447512480736a

Idąc tym śladem, w kolejnej informacji przeczytałam:

Reżyser superprodukcji “Mission Impossible 7” zabrał głos w sprawie planów rzekomego wysadzenia ponad stuletniego mostu kolejowego w Pilchowicach na Dolnym Śląsku. Christopher McQuarrie zapewnił, że ekipa “nigdy nie planowała wysadzenia 111-letniego zabytku pod ochroną”(…)

“Nie było planów wysadzenia 111-letniego zabytku”
“Przeczytałem wiele nieprecyzyjnych informacji, w których występuję z imienia i nazwiska. Normalnie staram się je ignorować, ale chcę dokładnie wytłumaczyć nasze intencje. Nigdy nie było planów wysadzenia 111-letniego zabytku pod ochroną” – napisał reżyser w oświadczeniu opublikowanym na łamach magazynu “Empire”.

“Chcieliśmy jedynie zniszczyć te elementy mostu, które nie były bezpieczne, a nie całą konstrukcję – wytłumaczył. Jak dodał miałoby się to odbyć “z największą dbałością o otaczające środowisko”.
(…)
“Entuzjazmem odpowiedzieli uroczy ludzie z Polski”

Wyjaśnił, że już we wstępnej koncepcji scenariusza, pojawiała się scena, w której most zostaje częściowo wysadzony w powietrze. Ekipa nie wierzyła jednak, że znajdzie konstrukcję, którą będzie można wysadzić w taki sposób. “Na naszą prośbę z entuzjazmem odpowiedzieli uroczy ludzie z Polski. Okazało się, że na terenie kraju znajduje się most, który spełnia nasze oczekiwania” – zapewniał reżyser.

“Ludzie, z którymi rozmawialiśmy, byli podekscytowani perspektywą sprowadzenia przez nas dużej produkcji filmowej do Polski i zasobami, jakie wniesie ona do lokalnej gospodarki” – wyjaśnił.

“Byli również zachwyceni, że zrobimy miejsce dla nowego mostu, który w innym przypadku mógłby nie zostać zrewitalizowany” – wyjaśnił.
(…)
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-08-07/wysadza-zabytkowy-most-na-potrzeby-filmu-rezyser-odpowiada/

_ _ _

Sprawa wyburzenia mostu w Pilchowicach jest chowana POD most… pomyślałam i… zadałam sobie pytanie: DLACZEGO? i ponownie: skąd ten tak nagły zwrot w sprawie?
Nie dając za wygraną całą swoją uwagę skupiłam na informacji, na którą – intuicyjnie – zwróciłam szczególną uwagę, robiąc rekonesans w sieci internetowej, podczas sporządzania tamtej notki, i co zapisałam tam w komentarzu.
Przenoszę go w taki sposób, w jaki go zapisałam i na CO zwróciłam szczególną uwagę, podkreślając fragmenty komentarza boldem:

Od 1 stycznia z mapy Polski zniknie powiat jeleniogórski. Na jego miejsce pojawi się natomiast powiat karkonoski. Tak stanowi Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2020 r.
(…)
Zmiana nazwy powiatu będzie dopełnieniem podejmowanych dotychczas wspólnych działań w zakresie promocji oraz umożliwi podejmowanie nowych, ukierunkowanych na rozpowszechnianie i propagowanie folkloru, tradycji, kultury regionalnej oraz budowanie lokalnej tożsamości.

Pomyślałam o innej PRZYJAŹNI i współpracy (NIE polsko-amerykańskiej) której budowanie śledziłam – od czasu do czasu – przed kilkoma laty.

Poszłam tym tropem… I cóż się okazało?

Jeszcze kilka dni wcześniej, resort ministra Glińskiego miał powód do radości z powodu, powiedzmy: “szczęśliwego zbiegu okoliczności”, to jest możliwości wysadzenia mostu – dla potrzeb filmu – przez Amerykanów i pozbycia się kłopotu (z ponad p i ę c i o m i l i o n o w ą d o p ł a t ą za wykonanie przyjacielskiej “usługi”) i w ten sposób pozbycia się także kilka miesięcy trwającej batalii o most kolejowy w Pilchowicach.

Otóż, sprawa WOKÓŁ wysadzenia zabytkowego mostu nabrała rozgłosu na tyle, że wzbudziła zainteresowanie MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ w Polsce.

Wygląda na to, że od tej chwili sprawę wyburzenia zabytkowego mostu w Pilchowicach schowano głęboooko POD most i… w mediach ta informacja jest określana jako „fake news”…

Natomiast NAD mostem swój parasol ochronny rozciągnęła Mniejszość Niemiecka w Polsce.

Różnica pomiędzy WOKÓŁ a NAD jest taka, że WOKÓŁ (mostu) pozostało wiele śladów w sieci internetowej (najbliższy przykład: moja poprzednia notka), natomiast NAD… czyli o parasolu niemieckim, baaardzo niewiele można znaleźć w sieci …

Pytam – kolejny raz – DLACZEGO?
Odpowiedź na to pytanie znalazłam… w treści Listu – Apelu, który to znalazłam, że tak powiem: U ŹRÓDŁA SAMEGO, czyli na Portalu Niemców w Polsce.

Przedkładam, polecając zwrócenie uwagi na każde słowo:

Apel do Premiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego w sprawie obrony oraz zachowania zabytkowego mostu w Pilchowicach na Dolnym Śląsku

Data publikacji: 4 sierpień 2020

List otwarty do Premiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego, jako apel w sprawie obrony oraz zachowania zabytkowego mostu w Pilchowicach na Dolnym Śląsku, będący elementem niemieckiego dziedzictwa kulturowego i historycznego tego regionu.

powiększ

powiększ

.

https://www.vdg.pl/pl/portal/aktualnosci/polityka/item/5308-apel-do-premiera-rzadu-rp-mateusza-morawieckiego-w-sprawie-obrony-oraz-zachowania-zabytkowego-mostu-w-pilchowicach-na-dolnym-slasku

_ _ _

Jak widzimy… Niemcy rozciągając NAD mostem parasol ochronny… WOKÓŁ mostu poooszli dalej.

Niemcy stawiają wyraźne żądania o utworzenie NOWEGO RZĄDOWEGO PROGRAMU – w tym o zwiększenie d o t a c j i rządowych – obejmującego swoim zasięgiem Śląsk, Pomorze, Warmię i Mazury …
Apelują też o

zmiany w programach nauczania historii i innych przedmiotów by wiedza o historii regionalnej stała się obowiązkowym ich elementem.

Ten List – Apel z pewnością trafił do Adresata i do pozostałych, którzy zostali powiadomieni według rozdzielnika…
_ _ _

W “wolnej chwili”, na przykładzie opowiedzianej tutaj historii… POD, NAD i WOKÓŁ mostu w Pilchowicach, rozważmy też, proszę…
jak wygląda prawda WEDŁUG PiS…?
jak wygląda prawda w ogóle… w Polsce, w EUropie, w świecie… w epoce N O W E J NORMALNOŚCI?
gdzie są polskie media?
CO będzie dalej z Polską?
_ _ _

Ponieważ na pewnym etapie sprawy zabytkowego mostu w Pilchowicach, który miał być niemym bohaterem amerykańskiego filmu, wykonano cięcie… a także ponieważ akurat dzisiaj przypada kolejna miesięcznica Zbrodni Smoleńskiej… pozwolę sobie przypomnieć jedną z moich refleksji, w której przewijał się wątek Gruzji. (Dzisiaj, po 8 latach, mam na pewne sprawy inne spojrzenie, ale istota tamtej refleksji jest aktualna).
Dzisiaj jesteśmy świadkami sprawy Białorusi... taki nieoczekiwany splot wydarzeń i związanych z nimi skojarzeń…
Wspomnianą refleksję pozwolę sobie przypomnieć – zamieszczonym tam – cytatem:

.

++++++++++ ++++ ++.+.

“Pierwszą ofiarą wojny jest PRAWDA”

(Hiram Johnson, Senator USA, 1918)

.

++++++++++ ++++ ++.+.

.

____________________________________________________________________________________________________

Aktualizacja:
11 sierpnia 2020 godz. 22:59

Bernard Gaida, szef Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, autor Listu – Apelu, zamieszczonego w temacie głównym tego wpisu.

Bernard Gaida (ur. 1958) – polski samorządowiec, przedsiębiorca i działacz mniejszości niemieckiej w RP.

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce nie może milczeć w sytuacji, w której oficjalna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, przywódcy jednej z największych partii politycznych w Polsce, jawnie szkaluje setki tysięcy polskich obywateli niemieckiej narodowości i pochodzenia. Z wypowiedzi tej wynika jakoby śląskość mogła być do zaakceptowania, gdyby nie rodziła podejrzenia „zakamuflowanej opcji niemieckiej”. Takie sformułowanie sugeruje, jakoby Niemcy byli gorszymi obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej, a niemieckość dyskwalifikowała do bycia dobrym współobywatelem.

Źródło: gazeta.pl, 5 kwietnia 2011
https://pl.wikiquote.org/wiki/Bernard_Gaida

Bernard Gaida – …ponownie “najważniejszy” Niemiec poza krajem ojczystym… – człowiek, który (zgodnie z treścią Listu – Apelu, zamieszczonego w temacie głównym tego wpisu) ratuje 114-letni most – w Pilchowicach na Dolnym Śląsku – i usiłuje go przerzucić aż na Pomorze i dalej na Warmię i Mazury

Pan Bernard Gaida, to człowiek CZYNU…(!)

______________________________

Dodałam dzisiejszy komentarz.
intix

____________________________________________________________________________________________________

Cdn. (prawdopodobnie)

Dziękuję za poświęcenie uwagi.
Pozdrawiam!
intix
____________________________________________________________________________________________________

O autorze: intix

Dzięki Panu Bogu... Polka. Na Ziemi Polskiej urodzona, narodowość polska. Sygnatariusz Aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej. Przeciwniczka fałszywego, ślepego posłuszeństwa i tzw. "świętego spokoju" - w każdej dziedzinie życia. Jednym z moich drogowskazów jest myśl św. Augustyna: "Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu". Któż jak Bóg! https://i.pinimg.com/originals/25/81/e6/2581e6ab451156d7aca4b7199dac5cd1.jpg