Najlepszy opis elektoratu PiS jaki znalazłem

Fragment ten pochodzący z bardzo znanej książki doskonale opisuje zwolenników rządzącej Partii.

„Zaledwie w lutym Ministerstwo Obfitości złożyło solenną obietnicę (w języku urzędowym „kategoryczne zaręczenie”), że do końca roku … przydział czekolady nie ulegnie redukcji. Tymczasem, jak ogłoszono wczoraj, pod koniec bieżącego tygodnia miał zostać zmniejszony z trzydziestu gramów do dwudziestu. (…) Okazało się, że manifestowano również, by podziękować Wielkiemu Bratu za zwiększenie przydziału czekolady do dwudziestu gramów tygodniowo. A przecież zaledwie wczoraj, jak pamiętał Winston, nadano komunikat o zmniejszeniu przydziału do dwudziestu gramów. Czy możliwe, że wystarczą dwadzieścia cztery godziny, aby wszyscy przełknęli to kłamstwo? Tak, wystarczyły”.

Zwolennicy PiS zachowują się identycznie. Przykład:

Rok 2019. ACTA2, unijna dyrektywa o prawach autorskich, nazywana też ustawą o cenzurze Internetu wejdzie w życie w roku 2021. Zaraz po jej ogłoszeniu przez UE Jarosław Kaczyński zapowiedział na wiecu wyborczym, że jego partia dokona implementacji ACTA2 do polskiego prawa, ale…dzięki jego osobistej decyzji

Wolność w Internecie będzie zachowana

Kaczyński powiedział to w sytuacji, gdy od kilku lat Facebookowa cenzura: kasowanie i likwidacja kont, blokada, zmniejszanie zasięgu, a także kasowanie filmów przez YouTube – stała się zmorą internetu. Z roku na rok wzrasta również liczba kasowanych kont przez Twittera. Wszytko to dzieje się przy bierności partii rządzącej: pomimo spotkań Dudy i Morawieckiego z kierownictwem YouTube, będących okazją do interwencji w tej sprawie.

Zgromadzeni wyznawcy Małego Brata słysząc kłamstwo swojego idola zaczęli wiwatować na jego cześć. Nie musiało minąć 24 godziny jak u Orwella. Pelikany łyknęły to błyskawicznie – zapowiedź zwiększenia cenzury i jawnie fałszywą obietnicę.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne