W jakim celu prymas Polak spotkał się z wyznawcami “tęczowej zarazy” i innowiercami lekceważącymi Słowo Boże?

Prymas abp Wojciech Polak był gościem w Muzeum Polin na konferencji „Tworzymy pokój. Wiara w demokrację – czas wyzwań”.

Pierwsza grupa panelistów wyglądała tak:

Od lewej: pani Magdalena Środa narzekająca podczas dyskusji na brak dostępności aborcji i apostazji, następnie pani Dominika Kozłowska z lewicowego “Znaku”, związana z Kongresem Kobiet, zaangażowana w Fundacji im. Stefana Batorego (Sorosa), Aleksander Smolar, prezes zarządu Fundacji Sorosa w Polsce, zwolennik likwidacji polskiej państwowości na rzecz komunistycznej federacji w Europie. Idąc dalej: Jerzy Sojka, wykładowca Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie realizującej  “zadania w oparciu o zasadę równouprawnienia, wspólnych wartości wszystkich wyznań chrześcijańskich oraz kultur i tradycji”, Piotr Kładoczny z zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka…

…przy okazji czy Fundacja Helsińska uznaje dzieci w łonach matek za ludzi i walczy o ich prawo do życia? Nic mi o tym nie wiadomo. Moderatorem był lewicowy publicysta, Adam Szostkiewicz. Skrócony biogram wybitnego żydowskiego komunisty Aleksandra Smolara można przeczytać sobie [Tutaj].

Jako ciekawostkę dorzucę, że Fundacja Sorosa, nazywana Fundacją Batorego został zarejestrowana w Polsce w roku 1988, a więc w momencie, gdy polskie społeczeństwo będąc na etapie walki z komuną nie podejrzewalo nawet, że decyzja o zaplanowanym teatralnym “upadku komuny” została już dawno podjęta. Było to możliwe po spotkaniu sowieckiego namiestnika Jaruzelskiego z  Rockefellerem. Fundacja Sorosa aż do dzisiaj działa na rzecz tzw. społeczeństwa otwartego i tolerancyjnego, co w tłumaczeniu z marksistowskiej nowomowy brzmi: społeczeństwa bezbronnego i ogłupionego.

Arcybiskup Wojciech Polak wchodzi do gry

Wolność – dar czy przekleństwo wierzących ludzi?

Pod takim hasłem rozpoczęła się druga debata.

Wątek o uchodźcach i LHBTQ /lgbt/

Polecam uwadze czytelnika  “przepiękną” talmudyczną wypowiedź  żydowskiej rabinki.

Według pani Kordowicz Synagogi żydowskie pomagają w osiedlaniu się migrantów. Rabinka podkreśliła, że jako przedstawicielka judaizmu konserwatywnego (!) nie ma nic przeciw, aby osoby homoseksualne uczyły dzieci, były rabinami, kantorami. Istnieje specjalna ceremonia dla osób tej samej płci, zawierających związki. Okazało się, że to co mówi Bóg w Starym Testamencie o homoseksualiźmie nie ma żadnego znaczenia dla rabinki. Analogicznie- to co mówi Bóg w Nowym Testamencie jest tak samo pomijane przez innowierców biorących udział w spotkaniu.

 

Prymas Polak na temat LHBTQ /film poniżej/.

W mojej ocenie prymas wymigał się od odpowiedzi. Mając kilka razy okazję, aby odwołać się do Ewangelii nie zrobił tego.

Dlatego, na koniec ponawiam pytanie: w jaki celu prymas pojawił się na takim spotkaniu, bo na pewno nie w celu ewangelizacji tych osób, które w mojej ocenie promują niemoralny styl życia – sprzeczny z chrześcijańskimi wartościami.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne