Rosyjscy “narodowcy” z Neon24 sterowani przez rosyjską agenturę wpływu

Przez ten jeden prosty trik znienawidzą cię ruscy agenci

Agenta wpływu trudno złapać za rękę, czyli za pokwitowanie. Trudno również odróżnić od poputczika – pożytecznego idioty, który z głupoty, sparanoizowanej mędrkowatości, czy po prostu ambicji bycia „oryginalnym”, staje się mimowolnym kolaborantem propagandy wroga. Niezależnie od tego czy ma się do czynienia z tym czy z tamtym, świadomym czy ogłupionym, na wszelkie agentury jedynym lekarstwem jest jawność.

Szczęśliwie, przy lekkim wysiłku, inseminację myśli rozpoznać można. To komunikat pozornie logiczny, pozornie w powszechnym interesie, ale gdy skonfrontować go z faktami – widać jasno, że zgodny jest wyłącznie z interesem mocarstwa sąsiedniego. Parafrazując rady Sun Tzu dla nieprzyjaznych sąsiadów: „siej wątpliwości”, „podważaj sojusze”. Mamy wysyp treści przerysowujących zagrożenia choćby z postawienia na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, a przemilczających bezpośrednio nam zagrażające interesy sąsiadów, przed realizacją których, by się móc obronić, należy im przeciwstawić bardzo konkretną siłę.

Siłę, którą muszą zniwelować, zdelegitymizować, usunąć. To co jest szansą i realnym zabezpieczeniem, staje się we wrażej propagandzie zagrożeniem śmiertelnym. A to, co w istocie jest zagrożeniem bliskim i bezpośrednim, staje się naraz niewinną błahostką. Garstka wojsk sojuszniczych na własnym terytorium jest na milionowe sposoby tłumaczoną grozą, a agresywana Rosja, czy ciągnięcie gazrurek pod Bałtykiem – mają nam być całkiem obojętne. Jeżeli ktoś sprzedaje nam piramidalną bzdurę opakowaną choćby najciekawiej – winna się nam zapalic czerwona lampka.

Jako, że nawała obcego spinu zalewająca widomą mi część internetu, przekracza już wszelkie granice tolerancji, przepisuję ważny artykuł Doroty Kani „Polskie macki Putina” opublikowany w 14. numerze Gazety Polskiej z 4/4/2018. W skrócie: czarną listę, już bez uwag i zastrzeżeń. Niech zawyją syreny alarmowe w twej głowie, Czytelniku, gdy trafiasz na strony i osoby z listy niniejszej. Zasada ograniczonego zaufania niech się bynajmniej nie kończy na drodze! Na totalnej wojnie informacyjnej łatwo z zderzyć się z TIR-em.

„Eksperci zwracają uwagę, że oprócz „twardej” agentury Rosja zainwestowała potężne pieniądze w działające w Polsce media internetowe i blogosferę. Głównym celem wojny informacyjnej są USA, NATO oraz Ukraina. (…)
„Pierwsza intensyfikacja rosyjskich działań w Polsce nastąpiła po katastrofie smoleńskiej, kolejna – po dojściu PiS do włądzy, a następna – po szczycie NATO w Warszawie. Kto w blogosferze sprzyja Rosji?

W 2011 r. uruchomiono portal Nowy Ekran, gormadzący blogerów, którzy odeszli lub zostali wyrzuceni z Salonu24.pl przez Igora Janke. (…) Po rozpadzie w 2013 r. Nowego Ekranu powstały trzy portale: NEon24.pl, będący własnością Ryszarda Opary, 3obieg.pl założony przez Tomasza Parola i Pawła Pietkuna (dziennikarza „Gazety Wyborczej”, następnie „Życia” i „Gazety Bankowej”) oraz stworzony przez grupę blogerów Legion św. Ekspedyta.

Czołowym ideologiem Neon24.pl jest Bogusław Jeznach, którego głównym celem ataków są Stany Zjednoczone, NATO, Unia, Ukraina. Propaguje sojusz z Rosją i jej interesy, zwłaszcza w Syrii. Na Neon24.pl zamieszcza bardzo często przedruki ze Sputnika i portali rosyjskiej agentury na Zachodzie (Thierry Meyssan, „Politics First” Marcus Papadopoulos, fort-russ.com). W odróżnieniu od reszty grupy nie jest wyraźnie antysemicki. (…)

10 grudnia 2015 r. pojawił się nowy bloger występujący jako Jarosław Narymunt Różyński, publikujący również na własnym portalu prezydent.org.pl. Celem jego dezinformacji i manipulacji jest NATO, (…) obecność baz amerykańskich oraz obrona terytorialna, (…).

Spośród blogerów portalu Neon24.pl należy wymienić jeszcze kilka charakterystycznych postaci. Eugeniusz Sendecki, skrajny antysemita i wielbiciel Rosji, dręczonej przez USA i NATO, założył „Telewizję Narodową” i od 2006 r. jest prezesem Fundacji Sławpol. Jego współpracownikiem jest Czerwony Korsarz z Gdańska, który od sierpnia 2014 r. prowadzi redakcję Pomorskiej Telewizji Narodowej. (…) Bloger McGregor zasłynął obroną gen. Iwana Czerniachowskiego (…).

Kolejny wysyp prorosyjskich blogerów nastąpił przed szczytem NATO w Warszawie. Jednym z nich jest Fischer von Treuenfel, (…). Bloger negował zwłaszcza sens rozmieszczenia Amerykanów na granicy z okręgiem kaliningradzkim (…). Podobnie jak reżyser Grzegorz Braun czy występujący na YouTube w mundurze Aleksander Jabłonowski [jest to Wojciech Olszański], Fischer von Treuenfel twierdzi, że Amerykanie są w Polsce po to, aby strzelać do Polaków (…).

Ignacy Nowopolski prowadzi blog ignacynowopolskiblog na Salonie24.pl i drnowopolskiblog na neon24.pl. Opiera się na takich źródłach jak Katehon.ru Aleksandra Dugina. Nowopolski należy do skrajnych antysemitów i wielbicieli Rosji. Jego wpisy są publikowane na portalu „Wolna Polska”.

(…) Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej to po prostu prof. Włodzimierz Bojarski, który zamieszcza artykuły własne i tłumaczenia Aleksandra Dugina czy artykuły Zygmunta Wrzodaka w obronie Mateusza Piskorskiego. W KIP pojawia się Lech Jęczmyk, głoszący, że Rosja Putina odrodzi chrześcijaństwo w Europie, a Polsce grozi masowa kolonizacja żydowska. Bojarski broniteż Polski przed „inwazją banderyzmu” i publikuje tekst Jerzego Truchlewskiego o końcu amerykańskiego imperium zła stworzonego przez Żydów. (…)

Kurnik Polityczny prowadzi Trybeus, który na neon24.pl firmuje się jako Klub Niepoprawnych i Niezależnych. Trybeus zwalcza utworzenie baz ameryńskich w Polsce (…).

Ad Novum regularnie relacjonuje wydarzenia w Donbasie, które określa jako „wojnę domową na Ukrainie”, w której Rosja nie bierze żadnego udziału. Portal atakuje ministra Macierewicza za sojusz z USA i utworzenie WOT. Relacjonuje też wojnę w Syrii, gdzie Rosja i Baszszar al-Assad są bohaterami, (…).

Zygmunt Białas blog propaguje zachodnie media rosyjskiej agentury, (…) prowadzi dziennik „Co się dzieje w świecie”, (…) przedstawia Putina ajko ofiarę Zachodu itp. (…).

Kolejny antysemicki blog to Wierni Polsce Suwerennej. Jest on prowadzony przez Pawła Ziemińskiego, członka Prezydium Międzynarodowego Ruchu Słowiańskiego „Wsiesłowianskij Sojuz”. Do WPS należą: Dariusz Kosiur (wyjechał na Krym w styczniu 2016 roku z Mateuszem Piskorskim, który aktualnie przebywa w areszcie pod zarzutem szpiegostwa), Andrzej Skorski, Adam Śmiech i Zbigniew Sekulski.

Na portalu SpiritoLibero swój blog prowadzi Jarosław Ruszkiewicz. (…) należy do skrajnych antysemitów, wrogów Ukrainy i USA. (…) pisał również na zamkniętej już witrynie „Stop syjonizmowi”, negującej Holocaust i rozpowszechniającej „Protokoły Mędrców Syjonu”.

Wśród portali serwujących prorosyjskie treści warto wymienić także Zmiany na Ziemi, Autonom.pl – portal niezależnych nacjonalistów, oraz Kresy.pl, które proponują porozumienie z Rosją przeciwko Ukrainie i Litwie. Do tej grupy zalicza się także Portal Myśli Konserwatywnej, gdzie publikuje m.in. Konrad Rękas, wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych Mateusza Piskorskiego, także wiceprezes partii Zmiana, a od kwietnia 2014 r. prezes Powiernictwa Kresowego, (…)

Podobne treści ukazują się na portalu Jednodniówka Narodowa, gdzie publikują też Zygmunt Wrzodak i Adam Śmiech, któy jest członkiem komitetu założycielskiego oraz członkiem komisji rewizyjnej Instytutu Kresów Rzeczypospolitej, założonego przez płk Ministerstwa Bezpieczeństwa publicznego Jana Niewińskiego, i należy do Wiernych Polsce Suwerennej”.

Całość na: “Przez ten jeden prosty trik znienawidzą cię ruscy agenci”

[Nadtytuł mój – Andy]

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...