Dobra decyzja papieża. Zboczeniec wydalony ze stanu kapłańskiego

Homoseksualne, pedofilskie czyny zadecydowały o postawieniu zarzutów Theodore’owi McCarrickowi, a potem w trakcie procedury o jego wydaleniu ze stanu kapłańskiego.

Theodore McCarrick był jednym z głównych antybohaterów listów abpa Carla Marii Vigano. Były nuncjusz apostolski w USA opowiedział w nich o pedofilskich i homoseksualnych aktach, jakich przez lata dopuszczał się McCarrick. Co gorsza miały być one znane niektórym hierarchom z papieżem Franciszkiem włącznie.

PCh24.pl

Fakt ten potwierdza KAI

McCarrick  jest pierwszym w dziejach byłym kardynałem pozbawionym nie tylko purpury, ale także stanu duchownego. Stolica Apostolska uznała go winnym : solicytacji w sakramencie spowiedzi (nakłania penitenta w trakcie spowiedzi do grzechu przeciw szóstemu przykazaniu) oraz grzechów przeciwko szóstemu przykazaniu z małoletnimi i dorosłymi, z czynnikiem obciążającym wykorzystywania władzy.

Papież Franciszek  uznał definitywny charakter decyzji Kongregacji Nauki i Wiary czyniąc ją res iudicata (tj. nie przyznając prawa do dalszego odwołania).

_____________________________________________________________________________________________________________

Kai/PCh24.pl/dl

O autorze: Redakcja